Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint csak...

A keresztények szerint csak az üdvözülhet aki elismeri Jézust, mint Istent aki meghalt értünk a kereszten?

Figyelt kérdés

Erre a kérdésre a legtöbb esetben tudom, hogy igen a válasz de ez nem ellentmond Jézus tanításainak?

Ha Jézus (Isten) feltétel nélkül szeret mindenkit, sőt mindenkinek mindig megbocsát akkor még a pokol léte is megkérdőjelezhető nemhogy még, hogy CSAK a keresztények üdvözülnek.



2022. jún. 18. 18:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%

"még a pokol léte is megkérdőjelezhető"

Mivel Jézus egyértelműen tanított róla, sőt többet beszélt pokolról, mint mennyről, ezért aligha kérdőjelezhető meg.


A keresztény hit szerint csak Jézus által lehet üdvözülni, amit szintén Ő tanított. Tehát nem mond ellent tanításának.

Viszont azok elől sincs elzárva a lehetőség, akik például nem ismerték Jézust. Mert mondjuk előbb éltek, vagy akár mai is élhetnek, de nem jutott el hozzájuk az Evangélium üzenete.

2022. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ai megismerte a kereszténységet és arra a következtetésre jutott, hogy szerinte ez nem igaz de egész életében kifogásolhatatlan életet élt pokolra jut mert nem hitt Jézusban?
2022. jún. 18. 18:50
 3/41 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa de szerintem jól bemutatja amire gondolok.

Sok rossz embert ismerek aki keresztény Ők üdvözülni fognak? A sok jó aki pedig nem hisz vagy másban hisz jut a pokolba?

2022. jún. 18. 18:51
 4/41 A kérdező kommentje:
Tehát nekem ez a része nem áll össze
2022. jún. 18. 18:51
 5/41 anonim ***** válasza:
0%
igen tizparancsolat alapján meg jézus befogadásával lehet üdvözülni szerencsére én mindet betartottam és még körülismetéltem magam bisztos ami biztos!
2022. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván, aki tudatosan elutasítja Jézust, az nem üdvözülhet. Jézus a megbotránkozás köve. "Ímé beleütközés kövét és megbotránkozás szikláját teszem Sionba; és aki hisz benne, nem szégyenül meg."
2022. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
0%
5-ös vagyok hazudtam bocsi nem meteltem korul magam
2022. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
3%
Nekem a békafejű szarvasistenem azt mondta, hogy csak szűz kígyóláb érintésével mehetek a mennybe.
2022. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
35%
#8 és hiszel neki?
2022. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Demion ***** válasza:
29%

#9

És te elhiszed, hogy a kétezer éve felségárulás miatt kivégzett zsidó vándorprédikátor igazából direkt áldozta fel magát, hogy a halálával megváltson téged az ősöd tettének következményétől, akinek az volt a bűne, hogy evett egy fáról gyümölcsöt egy beszélő hüllő biztatására.

2022. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!