Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenki! Keresztény, ateista,...

Mindenki! Keresztény, ateista, történész és bárki válasza jöhet. Mi az oka?

Figyelt kérdés

A kereszténység és mások a korán könyvről azt állítja, hogy koppincs, de én ahogy egyre többet tanulom a történelmet, úgy érzem, a korán az eredetibb mint a biblia, mert ott nem voltak atirasok és csak egy változata volt, egy nyelv, teljesen egységes és pont emiatt tűnik hitelesnek.

Szívesen meghallgatnék ellenérveket, de alatamasztast is, különösen történészek válasza érdekel, de mindenkinek nagyon örülök.

Privátban is irhattok.



2022. jún. 21. 16:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
99%

"úgy érzem, a korán az eredetibb mint a biblia"

Hogy lehet eredetibb, ha 7 évszázaddal később íródott? Sőt az Ószövetség egyes könyvei esetén ez a különbség sokkal több.


"mert ott nem voltak atirasok és csak egy változata volt, egy nyelv, teljesen egységes és pont emiatt tűnik hitelesnek"

Harry Potterben se voltak átírások, egy változata van, egy nyelv, teljesen egységes.

2022. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagyok szakértő, de baromi sok esszét és hosszabb szöveget írtam már életemben, és ez alapján azt tudom mondani, hogy ha nulláról alkotunk meg egy nagyobb szöveget, pláne ha ezt nem egyetlen ember csinálja egyedül, hanem többen, akkor a munkafolyamat során rengeteg vázlat, jegyzet, különféle szövegváltozatok, módosítások stb. keletkeznek, mielőtt elkészülne a végleges verzió. Ha viszont valamit nem a semmiből készítünk el, hanem már van hozzá egy alapunk, akkor sokkal kevésbé van ezekre szükség.

Arról nem is beszélve, hogy ha két szöveg közül az egyik bizonyíthatóan évszázadokkal később íródott, mint a másik, akkor elég meredek azt feltételezni, hogy a régebbi szöveg az újnak a koppintása és nem fordítva.

2022. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
1. mert az iratok folyamatosan jöttek, i.e. 2000-től kb, mindnek ugyanannak kéne lennie, de az emberek mindig meghamisítják. a koránt is hamisithaták de nekem ez alapján kevésbé.
2022. jún. 21. 17:11
 4/42 anonim ***** válasza:
91%

"mert az iratok folyamatosan jöttek, i.e. 2000-től kb, mindnek ugyanannak kéne lennie"

Már nem azért de a zsidó hagyomány szerint Mózes Kr.e. 1500 körül élt, és ő írta meg a Tórát. Hogy a csudába jött ki neked a +500 év?


"mindnek ugyanannak kéne lennie, de az emberek mindig meghamisítják"

Mutass nekem olyat, ami nem ugyanolyan.

2022. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
pl Jezus eltörli a bortilalmat
2022. jún. 21. 17:15
 6/42 A kérdező kommentje:

2. ez az érv tetszik


az 500 év elnézést, benéztem, azt hittem mozes előtt is írtak már

2022. jún. 21. 17:16
 7/42 anonim ***** válasza:
15%

Én muszlim vagyok, és egyetértek veled, de őszintén szólva, még amikor keresztény voltam is úgy gondoltam, hogy a Korán hitelesebb. Bár sosem olvastam el az egész Bibliát elejétől a végéig, de itt van például egy részlet - János evangéliumának 16. fejezete:

János 16:7 De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.

Itt a "Vígasztaló" és az "igazság Lelke" szerintem Mohamedet szimbolizálná, hiszen a Szentlélekről nem lehet szó, ugyanis a Szentlélek Jézus földön töltött ideje alatt is jelen volt.


#1 a kérdező az eredetibbet szerintem úgy értette, hogy ha időrendi sorrendben nézzük, akkor a Korán egy "frissebb kiadása" a vallásnak, mint ahogy egyes könyveknek is vannak újított verziói, kiadásai. (az pedig persze mindenki saját véleménye, hogy ezzel egyetért-e vagy sem)

2022. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem is a Korán az eredetibb.

Én azt nem értem, hogy ha Isten mindenható, akkor mi szükség volt Jézus áldozatára? Semmi értelme az egésznek, hiszen Isten egy pillanat alatt eltöröl és teremt újat, a próféták azért érkeztek a Földre, hogy közvetítőként szolgáljanak, nem pedig áldozatként haljanak meg a kereszten. A fő bűnért, hogy Ádám és Éva ettek az almából, már mióta szívunk itt a földön, már akkor újra lehetett volna kezdeni az egészet.

2022. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon köszönöm.

A keresztények hogyan magyarázzák azt, amit az utolsó írt?

2022. jún. 21. 17:28
 10/42 A kérdező kommentje:

Azóta jött több válasz, szóval 7-es és 8-as nagyon köszönöm :))

Viszont a koránt is formázták, ugye? Gondoljunk csak abba bele, hogy Mohamed is megegyezett a kereskedőknek, hogy oké persze tisztelni fogjuk a meteoritot

2022. jún. 21. 17:30
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!