Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tradícionalista és advaita...

Tradícionalista és advaita védanta vonatkozásban,és főleg eszerint az idézet szerint,mi értelme van az erényes cselekedeteknek?

Figyelt kérdés

[link]


Én az advaita védanta ontológiai igazságtételeit gondolom valóságosnak,viszont ez az amúgy egyetemes és logikus rendszer sok kérdést vet fel azzal kapcsolatban hogy a morális értékvállalás és az élet általános milyensége milyen,mivel posztmortális értelemben nem nagyon vázol semmit,és az inkarnációs perspektívát sem értem annyira,tekintve ha én xy megsemmisülök,és csak az atman marad ami mindenkiben romolhatatlanul jelen van mint tiszta tudat,akkor tulajdonképpen mi értelme szellemi utakat bejárni és erényes életet élni?Kicsit nekem ez amolyan nihilista irányba terelőnek tűnik ha az egyén szemszögéből nézem,ha az alany szemszögéből akkor természetesen egyetemesen egységesnek látom bármi is történjen.



2022. jún. 21. 18:57
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

Szia.


Advaita jelentése, kettősség nélküli. Amiből az következik, hogy a tetteknek egységközpontúaknak kéne lenniük. Minden egyes érzés, tulajdonság, tett, ami az egységet szolgálja, az mind erény. Az egyén minél jobban felismeri, hogy végső soron minden és bármi, ami létezik, az maga az Egyetlen Létező (Atman), annál inkább előtérbe kerül az erényesség. Az említett út bejárásának ebből a szempontból nézve nem értelme van, hanem egyszerűen csak megtörténik (az okokra ne térjünk ki). Persze adhatunk neki olyan értelmet például, hogy ha minél erényesebben viselkedünk, annál jobban takarítjuk el az illúziókat, hogy az Atmanként éljünk, akként, amik alapvetően is vagyunk. Ezt egyfajta gyakorlatként is felfoghatjuk.


Az inkarnációs részhez egy rövidke kis novellát hagyok itt Neked, amiből sok mindent meg lehet érteni a reinkarnáció és a halál utáni élet kapcsán, ha valaki az advaita védanta látásmód szerint igyekszik éldegélni.


[link]


Megjegyzés: Nehéz megérteni az igazságteleket, ha az ember a szubjektumból akarja felfogni azokat. Nyilvánvalóan az Igazság csak az Atman szeméből látszik tisztán.

2022. jún. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
A linkelt oldal sajnos nem működik.
2023. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Angelo84 ***** válasza:
100%

Szia "Hussaro Hungaricus".


A novella írója és címe:

Andy Weir - A tojás


Ha érdekel beírod keresőbe és fogsz találni használható oldalt.

(felteszem nekem címezted a kommentet, hiszen a kérdező által linkelt oldal elérhető, az én általam linkelt nem)

2023. márc. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!