Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztényt nem riaszt el...

Egy keresztényt nem riaszt el a vallásától az a tény, hogy mindenki más aki nem keresztény örökké a pokolba fog rohadni?

Figyelt kérdés

Nem provokatív szándékkal tettem fel a kérdést.


Engem személy szerint ez tart vissza csak a kereszténységtől.



2022. jún. 27. 23:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:
Jó nem csak ez de ez nagyon erősen visszatart.
2022. jún. 27. 23:52
 2/75 anonim ***** válasza:
60%
A több milliárdnyi kínai, indiai na meg szinte az egész közel kelet meg fél afrika automatikusan megy a pokolba. Ezért is sokkal jobb Zeuszban hinni, ő jó fej.
2022. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
20%
Teljesen mindegy, mert a keresztény is juthat pokolra, maximum más vallás poklába.
2022. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:

#3

Igen de aki hisz a kereszténységben az nyilván azért teszi mert azt tartja igaznak, aki pedig azt tartja igaznak az, hogy tudja ezzel a komoly morális kérdéssel azt összeegyeztetni.

2022. jún. 28. 00:59
 5/75 A kérdező kommentje:
na mind1 így utólag visszaolvasva elégé érthetetlen lett
2022. jún. 28. 01:00
 6/75 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A kereszténység hit.


Lehet más vallás az igaz, és annak az istene fog ítélni. Vagy egy olyan isten, aki egyik valláshoz sem tartozik. Vagy az is lehet, nincs isten, stb.


A keresztényeket mindenesetre nem riasztja el mások kárhozata, mert nekik a saját üdvösségük a fontos.


Egyébként ők sem egyformák, ha jól tudom, a katolikusok szerint nem csak ők jutnak üdvösségre. De például az adventista teológia szerint ők fogják hirdetni az utolsó üzenetet az emberiségnek, és aki nem fogadja el, az elkárhozik (náluk teljes megsemmisülés van a pokol tüzében, nem örök szenvedés).


Szóval ki tudja, hány álláspont van. De összeségében mások elkárhozása nem riasztja el őket. Lehet éreznek közülük egyesek sajnálatot, de attól még keresztények maradnak. (Persze nem mindenki, van aki kitér onnan - én például kitért vagyok)


#3 voltam.

2022. jún. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
64%

Nem riaszt el mert nem hiszem hogy így lenne.

Isten mindenkit megfog ítélni a cselekedetei alapján. Ha valaki annak ellenére, hogy nem keresztény megtartja azokat az erkölcsi normákat amiket Jézus le fektetett, akkor nem fog elkárhozni csak azért mert nem volt keresztény.

2022. jún. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
19%
Nem fog mindenki a pokolba ülni legtöbbjük a büntelen ateisták lelke céltalanul bolyonganak a földön nem fogja Isten szeretetét tapaszralni, mert azt életében nem ismerte el. Így halála után sem kapja meg, mert nem kérte.
2022. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
2022. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:

ez azért nem "tény"

[link]

[link]


a pápa is ezt mondta, amikor egy olasz kisfiu megkerdezte tole, hogy az ateista apja, aki nemregen meghalt, de jo ember volt, a mennybe kerulhet-e

a pápa azt mondta, azt Isten donti el, ki kerul a mennybe, de biztosan szereti az apjat, ha jo ember volt es mert ilyen gyermeket nevelt

ugyanez a pápa allitolag azt mondta, hogy nincs pokol: azok akik vetkeznek, megterhetnek Istenhez, akik nem ternek meg, azoknak eltunik a lelke a vilagbol

korabbi pápák azt mondtak, hogy a pokol annyi, hogy elidegenedik Istentol vegleg a lelkuk - de ha valaki ateista, akkor ugysem akar mast, nem igaz? miert akarna Istennel lenni, ha nem hisz benne?

2022. jún. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!