Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nincs isten, akkor ki irta...

Ha nincs isten, akkor ki irta a bibliát?

Figyelt kérdés
Tudom , hogy hülye kérdés , és azt is , hogy isten van , mármint én hiszek benne mert mélyen katolikus vagyok ,de ha mégse akkor a biblia minek?
2010. szept. 20. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igazán nem akarlak megsérteni, de olyan furcsa ezt a kérdést egy hithű katolikustól hallani. Hiszen olyan ragyogóan elvannak a Biblia nélkül is!
2010. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
arról szó se volt, hogy isten írta. emberek írták, és az egyház válogatta össze.
2010. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha van isten, ha nincs, a bibliát akkor is emberek írták, vallásos szempontból maximum isten úgymond "diktálta", látomásként, illetve az újszövetség nagyrésze Jézus élete, szóval az egy életmű kb :)


Amúgy ha mélyen katolikus vagy, akkor tudnod kéne, hogy azért van a biblia, hogy isten tanításai eljussanak hozzád.


Mert isten nem ér rá, éppen cunamít és földrengést küld az emberekre, illetve új járványokon gondolkodik.


Bocs, de nem bírtam kihagyni ezt :)

2010. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Katolikus létedre le bírod írni, hogy mi van ha Isten mégsem létezik? Most azért megmosolyogtattál, és sokaknak adtál elégtételt a katolikusokkal szembeni ellenérzésük okán.
2010. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hol hallottad, hogy Isten irta a Bibliát? Ezt egyetlen vallás sem állitja, legfeljebb annyit, hogy a Tóra, a Biblia, a Korán Istentől "sugalmazott" konyv
2010. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már megint ilyeneken vitatkoztok. Pfff. A Biblia egy üzleti vállalkozás által lett kiadva, azóta is a pénzedet szedik, a papok egy része meg bmw-vel jár.
2010. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, nem minden egyházban! A bibliában az áll, hogy "ingyen kaptátok és ingyen adjátok".


Vannak akik ezzel összhangban élnek és tanítanak, vannak akik nem! Jézust kéne megkérdezni, hogy kiről mi a véleménye - a Bibliában válaszol.

2010. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En meg ennel butabb kerdest nem olvastam itt, pedig az nagy szo...a Bibliat sem Isten irta, hanem isteni sugalmazasra irodott. Tehat ha azt feltetelezzuk, hogy nincs Isten, akkor azok az emberek, akik irtak, hittek egy valojaban nem letezo Teremtoben.
2010. szept. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Isten létezik,a bibliát pedig emberek írták,erre a Biblia ellenmondásos és logika nélküli részeiből lehet rájönni.persze mindenre rá lehet mondani,hogy az Isten szava,ez nagyon egyszerű dolog,csak pofa kell és jópár hiszékeny ember.
2010. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor , rosszul tettem fel a kérdést , ha nem lenne isten akkor ki "sugalmazott" ? Skizofrénia ?
2010. szept. 21. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!