Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha épp nincs gyóntatás, hogy...

Ha épp nincs gyóntatás, hogy lehet jelezni az atyának, hogy gyónni szeretnék?

Figyelt kérdés
Ha megszabott időpontokban van egy templomban kiírva a gyóntatás, akkor hogy tudom jelezni az atyának, hogy én gyónni szeretnék. Valaki azt mondta, hogy be kell szólni a sekrestyébe. Ezt szabad? Eddig csak a kiírt időpontokban gyóntam, de most nagy szükségét érzem. És ha tényleg a sekrestyébe kell beszólni, mit mondjak?
2011. okt. 16. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Így van, szabad bemenni, azért van, hogy megbeszéljék a hívők a dolgokat a sekrestyéssel, ill a pappal.

Mit mondjál? hogy szeretnél időpontot kérni, mielőbb.

2011. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
Atyám! Gyónhatnékom támadt! Lehetne-e?
2011. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Atyám, beszélhetnénk a kis szobában? :D
2011. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Öööööö... utolsó :D Félre érted, nem azt akarom meggyónni, hogy szeretném, ha megmolesztálnának xD
2011. okt. 16. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondoltam :) Amúgy kérdezek egyet, de csak mert nem akarok emiatt új kérdést. Szóval külföldi filmeken látom, hogy a pap az emberekkel abszolút kötetlenül beszélget, mintha a család barátja lenne. Ez magyarországon akkor totál nem így van, itt szigorú formai kövélményei vannak mindennek?
2011. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, menj csak be a sekrestyébe, és simán kérj időpontot.


Utolsónak: a pappal való sima beszélgetés és a gyónás nem ugyanaz. Lehet a pappal csak úgy beszélgetni, akár ahogy a filmekben, és lehet gyónás közben is elbeszélgetni vele az adott gondjaidról, amiket a gyónásban említesz. De a gyónás lényege nem ez, ugyanakkor sokat segíthet. Ez nem a kötöttségről vagy kötetlenségről szól. Jófej papok (akikből sok van) szívesen gyóntatnak beszélgetősen, hogy ne csak le legyen tudva a dolog formálisan. És jófej papokkal lehet csak úgy is beszélgetni. Úgyhogy nem az országtól függ, hanem személye válogatja, és ez így van itt is, meg ott is.

2011. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kis falvakat leszámítva általában hétköznap is van mise, ha nem is minden nap, így mise előtt általában van lehetőség gyónásra.
2011. okt. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!