Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek Istenben, pedig...

Nem hiszek Istenben, pedig katolikus családba születtem. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mindenki nagy hívő én bérmálkoztam is, most egyetemre járok, de egyre inkább érzem hogy az egésznek semmi értelme.

A biblia könyvekből lett összeszedve, nem is egy egységes dolog, valaki eldöntötte mi az ami kánon lesz és mi az ami apokriff. Már a teremtés történte sem stimmel, pl Isten előbb teremti meg a fényt mint az égitesteket? A vízről és a szárazföldről nem is beszélve.

Ha nincsenek égitesteket, akkor még fény sem lehet. És ki teremtette Istent? Valahogy lennie kellett. Ha még egy emberi létformát is teremteni kell, akkor egy istenit, ami sokkal bonyolultabb, nem kéne??

Aztán az egyház is egyre nagyobb hatalmat kap, a papok akikkel találkoztam a fele tényleg komolyan gondolja és nagyon jó emberileg, de találkoztam párral akikről kiderült hogy szeretőjük van, meg másik életük, meg hatalommánisok, akik szeretik irányítani a híveket.

Az emberek akik oda járnak meg nagyrészt idősek, gondolom ők félnek a haláltól ennyi idősen és ebben találnak megnyugvást.


Erről jött a téma, hogy utóbbi időben elgondolkoztam az öngyilkosságon(kirugtak az egyetemről), de ha tényleg nincsen Isten akkor nincs pokol vagy mennyország, én pedig elveszek és a lelkem a testemmel együtt megsemmisül.


Mit gondoltok erről? Miből hiszitek hogy van Isten, vagy hogy nincs és mi történik a halál után. Miért gondoljátok ezt?



2022. jún. 29. 02:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Semmit. Senkit nem zavar.
2022. jún. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából hasonló utam volt nekem is. Mondjuk, engem nem rúgtak ki az egyetemről (tényleg, miért tették?).


Ha nincs konkrétan okor, akkor ne légy öngyilkos. Csak azért mert nincs Isten, ne légy az.


Nem hiszem én sem azt, hogy van.

A Biblia inkább egy meséskönyv, tele ellentmondásokkal vagy olyan kijelentésekkel, amik morálisan megkérdőjelezendőek (nem csak mai szemmel).


Miért nem hiszek benne?

Létezésünk alatt eddig több mint kétezer különböző istenséget imádtunk, hódoltunk és áldoztunk nekik. Jelenleg is több, különböző vallás van, mindegyik a maga képzeletvilágával. Mindnek nem lehet igaza, mert egymást kizárják, de mind tévethetnek...


Csak a keresztény vallásnak annyi ágazata van, hogy önmagában már csak ez megkérdőjelezi a hitelességét. Vannak akik szerint nincs bűnbánat. Ha vétkes vagy, vétkes vagy. Vannak kik szerint van tisztító tűz, meg meglehet gyónni a dolgokat, így bizonyos bűnök sulytalánná válnak. Stb.


Mindegyik nem lehet igaz, de mindegyik tévedhet.


Mostmár egyre inkább csökken bizonyos körökben a hívők száma éd nem tűnik úgy, mintha különösebben rosszabb sorsuk lenne, mint a hívőknek. Szóval a hangulatodon kívül semmit nem befolyásolnak ezek. Nem kell rettegni a mindent látó, büntető nagyfőnöktől.

2022. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
A személyes hitnek és az intézményesült vallásnak csak annyi köze van egymáshoz, hogy a vallások "hivatalos" képviselői mindig ebből éltek ill. gazdagodtak meg.
2022. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár nekem nincs személyes kapcsolatom a kereszténységgel, egy sok ezer éves keleti úton haladok, mégis azt gondolom hogy Jézus és a tanításai hitelesek. A Bibliát persze érdemes fenntartással kezelni, ahogy itt írták is, de a Jézus által átadott tanítások helyesek, és Őt "követve" szerintem elérhető a megszabadulás.
2022. jún. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak meggyőzni, mivel én is hívő családból származó hitetlen vagyok. Ateistának nem mondanám magam, inkább agnosztikusnak. Bele kell törődni, hogy nem tudjuk mindenre a válaszokat, és vagy hiszünk Istenben, vagy nem, vagy azt mondjuk, hogy franc tudja. Egyébként a katolikus egyház is beleállt abba, hogy elfogadják, hogy a teremtéstörténetet nem szó szerint kell értelmezni, úgyhogy ők is fejlődőképesek. :-)


Öngyilkos gondolatok kapcsán pedig tudom mondani, hogy nem veszítesz semmit azzal, ha segítséget kérsz! Személyes véleményem, hogy egy egyetemnek az a dolga, hogy nehéz legyen, így nem nehéz megbukni, szóval ezért kár lenne bármi butaságot csinálni. Mindenesetre vannak pszichológusok, pszichiáterek, és nem ciki hozzájuk fordulni, tényleg nem! Van a társadalomban ez a macsó baromság, hogy "én aztán nem megyek pszichomókushoz, az a bolondoknak való", aztán csodálkozunk, hogy a fél ország alkohol- vagy gyógyszerfüggő... Te legyél ennél érettebb és okosabb, és kérj segítséget, amikor segítségre van szükséged!

2022. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs Isten, nincs értelme az életnek. Ez van. A pillanatnyi sikereink, pozitív élményeink elfeledtetik ezt a tényt, de végül úgyis rádöbbenünk hogy igaz. Ha nincs bizonyosságunk, akkor is jobban megéri inkább hinni.
2022. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mik azok a nézeteid, ami miatt nem hiszel? Evolúció?
2022. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Olvasd el a Zsidókhoz írt levél 11. fejezetét. Ott az újszövetség előtt élt emberekről olvashatsz, akik hittek. Azok az emberek sok mindent kockára tettek, és sok nehézséget bevállaltak, vagy akár veszteséget is elszenvedtek azért, mert hittek Istenben. Ma úgy mondanánk, hogy ki kellett lépniük a kényelmi zónájukból.

Tényleg nagyon kényelmes azt mondogatni, hogy semmiről nem tudhatunk semmit. De ez a filozófia, hogy semmiről nem tudhatunk semmit, azonak a filozófiája, akik el akarják kerülni a tanulással, kutatással és a tanulásban való állhatatosággal járó kellemetlenségeket. Ha kényelmet akarsz, akkor keress kényelmet, legyél lusta, felületes, könnyen eltántorodó, de az Isten ismeretéhez, a hithez és a mennyországhoz vezető út nem kényelmes. A kényelmes utak vezetnek az olyan hamis tanítókhoz, akik azt mondják majd neked, amire viszket a füled, és szépen a pusztulásba vezetnek.

üdv, Stefán

2022. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Hm..a fiam amikor saját maga választotta ki a templomot ahová megy akkor minden versenyt megnyert. Most hogy háat ökörrel sem lehet elvinni oda, most tengődik.


Azért a hitnek van valamilyen megmagyarázhatatlan hatása az életünkre.

2022. jún. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Jézus elhívott, hogy kövessem Őt....

Rá kell csatlakozni a Menny adására Jézus Krisztus által.

A mese számomra ekkor változott valósággá.

Esetleg hallgasd meg ezt a bizonyságot.


[link]


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen Tégedet.

2022. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!