Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek Istenben, pedig...

Nem hiszek Istenben, pedig katolikus családba születtem. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mindenki nagy hívő én bérmálkoztam is, most egyetemre járok, de egyre inkább érzem hogy az egésznek semmi értelme.

A biblia könyvekből lett összeszedve, nem is egy egységes dolog, valaki eldöntötte mi az ami kánon lesz és mi az ami apokriff. Már a teremtés történte sem stimmel, pl Isten előbb teremti meg a fényt mint az égitesteket? A vízről és a szárazföldről nem is beszélve.

Ha nincsenek égitesteket, akkor még fény sem lehet. És ki teremtette Istent? Valahogy lennie kellett. Ha még egy emberi létformát is teremteni kell, akkor egy istenit, ami sokkal bonyolultabb, nem kéne??

Aztán az egyház is egyre nagyobb hatalmat kap, a papok akikkel találkoztam a fele tényleg komolyan gondolja és nagyon jó emberileg, de találkoztam párral akikről kiderült hogy szeretőjük van, meg másik életük, meg hatalommánisok, akik szeretik irányítani a híveket.

Az emberek akik oda járnak meg nagyrészt idősek, gondolom ők félnek a haláltól ennyi idősen és ebben találnak megnyugvást.


Erről jött a téma, hogy utóbbi időben elgondolkoztam az öngyilkosságon(kirugtak az egyetemről), de ha tényleg nincsen Isten akkor nincs pokol vagy mennyország, én pedig elveszek és a lelkem a testemmel együtt megsemmisül.


Mit gondoltok erről? Miből hiszitek hogy van Isten, vagy hogy nincs és mi történik a halál után. Miért gondoljátok ezt?



2022. jún. 29. 02:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo,


ha mar nem ertesz egyet a vallasos elettel, a hittel, akkor nyugodtan kilephetsz belole. Magadban kell tisztaznod, mit gondolsz, es aszerint elned.


Azt szeretnem meg mondani, hogy

"Az emberek akik oda járnak meg nagyrészt idősek, gondolom ők félnek a haláltól ennyi idősen és ebben találnak megnyugvást."


Nem biztos, hogy csak a halaltol valo felelem miatt jarnak az idosek. Meg fiatal vagyok, de nalunk is nagyon sok idos ember van a templomban, es tudom, hogy mas okai kis vannak. Gyakorlati, pl. hogy aki mar nyugdijas, annak nem a vasarnap delelott az egyetlen szabadnapja, amikor alhat, tehat szivesebben felkel. Ha valaki nyugdijas, akkor eleteben eloszor nem jar rendszeresen kozossegbe, (iskola, munkahely), es erre nagyon jo megoldas a templom, ha amugy vallasos. Vegul is zumbatancolni meg hegyet maszni mar nemigen mehet. De az is igaz, hogy minel idosebb valaki, annal tobbet szenvedett, annal tobb tragedia erte, amelyben Istenre tamaszkodott.

Ezen kivul az emberek gondolkodasa egesz eleteben alakul. Ahogy a 2 evesnek dackorszaka van, es a fiatal felnottkor eletformajaval nem nagyon egyeztetheto ossze a vallas, a felnottek is maskepp gondolkodnak kulonbozo eletszakaszokban. Az idos embereknek mas a kapcsolatuk a termeszetfelettivel, es jobban elviselik az elet esetleges ellentmondasait, igy az egyhazi életét is. Kb. 45-55 eves korban elenkul meg az emberek, gyakran a nok erdeklodese a hit es templombajaras irant. Fiatalok is jarnak egyebkent templomba, csak valahogy "falkaban", mind ugyanoda, vagy kulon ifjusagi alkalmak kereteben.

Ez csak egy kis kitero volt.


De Te most nagyon nehez helyzetben vagy - egyetertek azzal, hogy nem ritkasag az, hogy valakit kirugnak az egyetemrol, sajnos. Nagyon sajnalom. De ha az ongyilkossag foglalkoztat, gondolj arra, hogy amig elsz, minden problemat meg tudsz oldani, es neked meg boven lehet jo eleted. De ha meghalsz, akkor mindennek vege. Feltetlenul kerj segitseget, kerlek!, akar telefonon, vagy ahol ezt lehet, ha az ongyilkossagra gondolsz! Mindenhol segiteni fognak, meglatod.


Nem nagyon tudjuk, mi van a halal utan. Sok vallasban mondjak, hogy valamilyen formaban folytatodik az elet. De a materialistak / ateistak azt mondjak, olyan, mint amikor mutethez elaltatnak, csak nem tersz magadhoz sosem, aztan a tested a biokemiai folyamatoknak megfeleloen lebomlik. De tudni igazabol nem tudjuk.

2022. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, ha az egyházon vagy az egyházi személyek tettein keresztül próbálod meg megismerni Istent akkor az már régen rossz. Ne aszerint tedd. Én is voltam a te helyzetedben és ha még mindig a katolikus egyházat venném alapul akkor nem tértem volna meg. Átestem azon hogy ha az egyháznak ilyen meg olyan bűnei voltak az évszázadok alatt akkor Isten hol van ilyenkor? A kérdésedből az jön le hogy te még nem mondtál le róla teljesen de vannak dolgok amiket nem értesz ezért tagadásba menekülsz. A lelki gondjaidnak is jót tenne ha megtalálnád a helyes utat. Ne gondolj az öngyilkosságra, majd helyre jönnek a dolgaid meglátod.
2022. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha hiszel Istenben, a Mennyben és a Pokolban, akkor igyekszel úgy élni, hogy halálod után a Mennybe kerülj. Ha mégsem létezik Isten, Menny és Pokol, akkor is jó ember voltál, amíg éltél.

Ha nem hiszel Istenben, a Mennyben és a Pokolban, akor úgyis mindegy, hogy hogy élsz, mert a halál után nincs semmi. De mi van, ha kiderül, hogy mégis van, és az életed alapján Isten fog ítélni a végén?

2022. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!