Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden felekezetnél a templomb...

Minden felekezetnél a templomba járók nagy többsége nő?

Figyelt kérdés

Én római katolikus vagyok és megfigyeltem, ha nem kimondottan ifjúsági misére megyek, akkor szinte csak öregasszonyok vannak. Mondjuk az öreg férfiak hamarabb is meghalnak, de a középkorúaknál is inkább nők járnak, fiataloknál talán kiegyenlítettebb, de a mérleg úgyis a szebbik nem irányába billen.

Ez azért érdekes, mert a vallási elöljárók általában férfiak és azt mondják a gyerekek vallás gyakorlására is az apák mintája van nagyobb hatással. Tényleg könnyebb a nőknek hinni vagy mi ennek az oka?



2022. júl. 10. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

A nőknek SOKKAL könnyebb hinni, ezt nem tudtad?

A férfiak racionálisabbak.

2022. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
A nők szívesebben összeverődnek pletykálkodni istentisztelet után:D
2022. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem minden felekezetnel.

Nem az istenhit gyakoribb a noknel, hanem az, hogy ezt ki akarjak fejezni: enekkel, szoban, hangosan imadkozva es kozossegben. Idosebb korban a noknek fontosabb, hogy nyugdijas eveikben is jarjanak valami kozossegbe. Tehat lelkierot nemcsak a misen, hanem a kozossegi egyuttletbol is kapnak. Utana kibeszelhetik magukat mas nokkel. Kulfoldon sokszor beulnek egy kavezoba, ferfiak es nok is templom utan, nem mennek haza 12-re a huslevesre, hanem inkabb delutan esznek foetelt.

Pont a katolikusoknal elvileg miselatogatasi kotelezettseg van, tehat egy hazaspar mindket tagjanak mennie kell(ene). Lehet, hogy a nok lelkiismeretesebbek, nem tudom.

2022. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3+

Most utananeztem angolul, es azt talaltam, hogy erdekes modon, ezt nem nagyon kutattak még sem szociologusok, sem pszichologusok, sem az egyhazak. Egy-ket elmelet van, de komolyabban senki nem foglalkozott azzal, hogy be is bizonyitsa.


Egyhaz-, vallas- es orszagfuggo. Az angol anglikan egyhazban 100 templomba jarobol 55 no es 45 ferfi, tehat a kulonbseg nem nagy, plane ha figyelembevesszuk, hogy a nok tovabb elnek. Ugyanez az angol metodistaknal 60-40, skot protestansoknal 63-37. Ez majdnem 1 a 2-hoz.

Elmeletek:

- a nok altalaban finomabban ereznek, emiatt gyakrabban ereznek buntudatot es tobbet szoronganak.

- Istenben gyakrabban latjak a szereto, gondoskodo istent, mig a ferfiak inkabb szamonkero, szigorubb autoritasnak latjak.

- Sok no pont hogy maganyra vagyik, nem kozossegre, es a csaladi kaosz elol menekul egyedul a templomba, hogy egy kicsit csendben lehessen a gondolataival, befele figyelhessen (Nyugaton ez a reggel 8-as misen megjeleno nok).

De ezek csak talalgatasok, es Magyarorszagon is sajat specifikus okai lehetnek. Plane ha "csak oregasszonyok vannak".

2022. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyi templomba nagyon sok házaspár jár misére, de igazad van, hogy a nők többen vannak. Egyik racionális oka, hogy a férfiak előbb halnak. Sok özvegy néni jár templomba, akik régen férjükkel mentek, de már nem él nekik.

Persze vannak olyanok is (családban is), akik férje egyszerűen nem jár, csak nagyobb ünnepeken, vagy ha elhunyt rokonokért van mise. De nem beszélgettem velük mélyebben ennek okairól. Egyes férfiak lehet másként élik meg a hitüket.

2022. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban oregasszonyok vannak tobbsegben mert sokan kozulok ozvegyek, aki nem az a ferjevel megy.

Ezen kivul csaladok szoktak menni, fiatalokra nem jellemzo hogy templomba mennenek.

2022. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
A papák addig a szomszédos kocsmában kortyolgatják a misebort.
2022. júl. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
Többségben vannak ez tény.
2022. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Némileg off, de színházban, komolyzenei hangversenyen is több a nő, mint a férfi. Ez nem templom-specifikus.
2022. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
mert a fiuk a banyaban dolgoznak
2022. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!