Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Konzervatív judaizmus. Mivel...

Konzervatív judaizmus. Mivel másabb ez a zsidó vallási irányzat?

Figyelt kérdés
Próbáltam Wikipédián utánna járni, és külön cikk nincs róla... Valaki tud segíteni ebben hogy mi is ez a zsidó vallási irányzat?

2022. jún. 9. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Keress rá a "haredim" szóra.
2022. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Valószinüsitem, hogy az 1-es választ a kérdező pontozta le. A válasz ugyanis tökéletes - ha valaki tényleg a kérdésben foglalt témára kiváncsi.

Viszont ha valaki csak zsidózni akar, akkor a válasz számára nem megfelelő.

2022. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én, zsidó lévén nem "csak zsidózni akarok", de #1 válasz szerintem nem hogy nem "tökéletes", hanem majdnem szarva közt a tõgye.

A konzervatív judaizmus hitközségei között vannak kifezezetten megengedõk, pl bizonyos esetekbrn megengedik a telefonálást Szombaton, stb. Általában megengedõbbek, mint a magyarországi neológ irányzat.

[link]

[link]

[link]

Érdemes ezt is megnézni: [link]

A (héberül) "haredim", nyugati szóhasználat szerint ultraortodoxok az ortodoxia legszigorúbb irányzatát jelenti. Egyes haredi közösségek, bár Izraelben (Jeruzsálem Mea Sarim negyedében) élnek, de (vallási alapon) nem ismerik el Izrael Államot, nem is fizetnek adót, nem teljesítenek katonai szolgálatot, viszont nem is vesznek igénybe semmilyen állami szolgáltatást, támogatást.

Annyira, hogy saját agregátor-telepük van, még az állami elektromos hálózatot sem használják.

Röviden ennyit a "haredim"-ról.

2022. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, a haredimból kifelejtettem: általában nem tévesztendõk össze az aktív anticionistákkal, bár vannak közöttük, de margin ális kisebbség.

A haredim egyszerûen nemfoglalkoznak Izrael Állammal.

2022. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!