Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként érezted már...

Keresztényként érezted már úgy, hogy senkitől nem kérhetsz segítséget és senki nem ért meg?

Figyelt kérdés

Keresztényként kerültél már olyan helyzetbe, hogy jól jött volna valamilyen útmutatás, tanács, magyarázat valamire vonatkozóan, de nem volt egy lélek sem, akitől ezt megkaphattad volna vagy valamilyen okból nem akartad olyantól kérni, akitől elvileg kérhetted volna?

Én valami ilyesmin megyek most keresztül és nem is reménykedek abban, hogy valaki tényleg segítene. A helyi templomba nem járok, legalábbis még nem, mivel csak nem olyan régen találtam vissza Istenhez és ez nálam egy folyamat, még csak egyedül mentem templomba, hogy magamban imádkozzak és miséken még nem voltam elég gyakran ahhoz, hogy a közösségbe beilleszkedtem volna. 2 éve költöztem ide ebbe a városba és mivel az itteni életem első évét teljesen Istent félretéve éltem itt, ezért nem alakult ki ez a templomba járás, közösséghez tartozás. A régi városomban már inkább, de ott is már sok pap váltotta egymást és aki most ott van, nos, ő nagyon kedves, bizonyos problémáimról tud is, azzal kapcsolatban akkor fel is ajánlotta a segítséget, de most teljesen más témáról van szó. Nem beszélek vele sosem, hiszen már nem járok oda templomba és neki sajnos nem is biztos, hogy el merném mondani, mert elvileg nem mondhatná el gondolom senkinek, de sose tudni, ott meg terjed a híre mindennek. Akár véletlenül is meghallhatná valaki a tudtunkon kívül. Itt ahol most lakok szeretnék elkezdeni templomba járni, de nem biztos, hogy olyan hamar meg tudnék bízni papokban, hogy ezt pár hét után elmondjam és tudnám, hogy ki az, akivel jól kijönnék.

Online már kértem tanácsot paptól, nem is egyszer, de nem mindig ugyanabban a témában és valamennyire írtam neki erről a dologról, ami most nyomaszt engem, de ahhoz túl hosszú és összetett a kérdésem, problémám, hogy én ezt egy üzenetben leírjam. Nem pszichológushoz való téma, nem azért hanem tényleg összetett. Sok mindent kellene elmondanom ahhoz, hogy valaki értse mit akarok és minden körülményt figyelembe véve tudjon mondani valamit. Online erre nem nagyon van lehetőség, én úgy látom.

Keresztény barátaim egyáltalán nincsenek. A rokonaim nagy részét, mondhatni 99%-t egyáltalán nem érdekli Isten és ami vele kapcsolatos, akit pedig jobban, már ő is eltávolodott Istentől a régebbi énjéhez képest és nem az a megértő típus.

Imádkoztam már többször, de ha imádkozok, akkor se változik semmi és egyébként részben pont ezzel is van problémám.


Ez most ellentmondásos, hiszen felteszem ezt a kérdést, de én kétlem, hogy van bárki a világon, aki segítene. Online nem működik, a papokkal kapcsolatban leírtam amit leírtam, keresztény barátaim nincsenek, rokonokra nem számíthatok, nagyon nem olyan típusok, akik ezt megérthetnék és akiket ez érdekelne, az ima pedig nem sokat segít.


Mondhatjuk, hogy minden lehetőséget kizártam. Minden olyat, ami nem "világi" szóval nem pszichológus vagy efféle.

Jól gondolom, hogy tényleg nem maradt semmi?


Kerültél már te is ilyen helyzetbe vagy csak én vagyok ilyen kivételesen szerencsétlen?



2022. júl. 20. 21:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ami Istent illeti, szégyellem előtte magam és nem egészen olyan a kapcsolatom vele, amilyennek lennie kellene. Csak ezt tényleg nem részletezném itt, mert mindenki elé viszont nem tárnám ki és hosszú is lenne.
2022. júl. 20. 22:50
 12/20 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a #8-as válaszolóra reagáltam a #9 válaszommal, hanem még a #4-esre. A #8-as válaszoló nagyon jó tanácsokat adott szerintem is. Stefán.
2022. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem, még nem.
2022. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hadd idézzek ide egy meglepő részt a Bibliából (mármint nekem nem meglepő, mert sokszor olvastam, de talán azoknak meglepő, akik nem nagyon ismerik a Bibliát): "Ő [mármint Jézus] testi élete idején könyörgésekkel és esedezésekkel, hangos kiáltással és könnyek között járult az elé, akinek hatalma van arra, hogy kiszabadítsa őt a halálból. És meghallgattatott istenfélelméért." (Zsidókhoz írt levél 5:7)

Na most mit jelent ez? Hogy Jézusnak voltak annyira negatív és gyötrő érzelmei, hogy sírnia vagy kiáltania kellett, hogy megszabaduljon tőlük, pedig neki még bűne sem volt! Bizonyára voltak olyan érzései, mint a szégyen is, mert Sátán megpróbálta ezzel gyötörni. Ha a negatív érzelmeinket elnyomjuk, és nem engedjük őket kifejeződni, akkor ez az elnyomás a pozitív érzéseinket is elfojtja. Ezt úgy szokták mondani, hogy a rossz érzéseket nem lehet szelektíven elnyomni. De most már kezdek pszichiáter lenni, ami nem vagyok. Szóval, inkább rád bízom, hogy mit olvasol ki a fenti bibliai idézetből, és mit fogsz tenni.

Azon kívül eszembe jutott pár dolog.

Van egy jó könyv, nem keresztény szerző írta, de semmit nem találtam benne, ami ellentétben állna a kereszténységgel, az a címe, hogy Bátraké a boldogság. Aki írta, Brené Brown egy szégyenkutató. Hopp, ilyen is van. Szégyenkutató. Bátorság kell ahhoz, hogy az ember megmutassa a rossz és csúf oldalát másoknak, mert csalódhatnak benne, elítélhetik, kinevethetik, kigúnyolhatják stb. Isten előtt persze nem kellene ilyen gondunknak lenni, mert ő mindent tud rólunk, tehát biztos lehetsz benne, hogy nem fog csalódni benned, elítélni sem, hiszen Jézusé az ítélet, és ő nem azért jött, hogy elítéljen, hanem hogy megmentsen. Kinevetni vagy kigyúnyolni meg azért nem fog Isten, mert az bűn lenne, és Isten nem követ el bűnt.

Egyébként még azt is írja a Biblia, hogy a keresztény testvérek vallják meg egymásnak a bűneiket, szóval a Biblia előírja egyfajta edzését a szégyentűrésnek, ez a bűnmagvallás. Egy normális keresztény közösségben persze az emberek nem fognak rosszul reagálni egy bűnmegvalásra, de tényleg bátran át kell menni a félelmeken, hogy rossz reakciót kapsz. Olyan ez, mint felmelegedett testtel belecsobbanni egy hidegebb vízbe. Hirtelen rossz érzés, de miután benne vagy, már nem olyan rossz. Abban a keresztény közösségben, ahová járok, nekem még sosem reagálták le negatívan, amikor megmutattam magamból a rosszat és a csúfot is. Nem tudom, máshol hogyan van ez.

Azon kívül tudnám ajánlani Max Lucado videóját a foltmanókról, ha még nem láttad, vagy újra megnéznéd. https://www.youtube.com/watch?v=BaNtYFSwqFA&ab_channel=RainM..

Van egy Francis Chan nevű prédikátor (sajnos angol nyelvű), akiről nagyon lejön, amikor beszél, hogy teljes lelkével (görögül pszükhé, psziché, az a hely, ahol az érzelmeink is vannak) szereti Istent, és valószínűleg ez segít neki, hogy akár nyilvánosan a prédikációi hallgatóinak is felszabadultan elmondja a hibáit, a tévedéseit, a bukásait is. Nem tudom, hogy segítene neked az ő prédikációit hallgatnod, de talán.

üdv, Stefán

2022. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

4 vagyok

ha akarod, nekem megprobalhatod privatban leirni

pap nem vagyok, de hiszek Istenben

nem biztos, hogy tudok utmutatást adni

de ha ketsegeid vannak Istennel vagy Jezussal kapcsolatban vagy ilyesmi (nem biztos, hogy jol ertem), biztos nem foglak elitelni

sok embernek vannak ketsegei meg elfordulasai

de nem muszaj, csak ha akarod

2022. júl. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan érdekes dolgokról írsz. Nagyon szívesen leveleznék privátban veled, ha nem zavarna Téged a szerintem legalább egy generációnyi korkülönség! De tényleg!


Hány éves vagy és milyen nemű?


A kérdésed fősora ragadott meg elsősorban, mert egészen pontosan így érzek én is. Mintha az egész keresztény világ egy útvesztő lenne!


Őszintén sajnálnám, ha Budapesttől nagyon távol laknál, hiszen akár még személyesen is találkoznék veled!


Azonkívül nekem eléggé sikerült a római katolikus egyházból kiábrándulnom. Sok rossz tapasztalatom volt, papok "tisztaságá"-ban is csalódnom kellett bizonyos mértékig.


Valami reményem van még az evangélikus, illetve a református egyházban. Ott legalább az igehirdetés és a bibliamagyarázat is emberközelibb, a hétköznapi gyakorlati életre vonatkozó jótanácsokkal.


Üdv:

egy középkorú hölgy

2022. júl. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Most sajnos még ezt a hosszú regényt se nagyon tudom felfogni amit ide megfogalmaztál, de ha nem rég fordultál vissza Isten felé akkor tudnod kell, hogy ez nem megy magától az embernek soha. Ezt mindig Isten kezdeményezi és nem neked volt fontos Isten hanem Istennek voltál te annyira fontos, hogy meg tudtál térni. Nincs kegyelem nélkül megtérés,és talán nincs is nagyobb csoda mint a megtérés. Egyet szeretnék tanácsolni. Ne vessz el a részletekben hanem a fő célra koncentrálj. Ne azzal foglalkozz, hogy másokat hogyan itél meg Isten hanem arra koncentrálj, hogy benned legyen mindig egy éhség és szomjuság az Istenhez való közelebb kerüléshez. Ha úgy érzed, hogy valami akadályoz ebben, akár egy vallási szokás, akkor hagyd el és figyelj a lelkiismeretedre.
2022. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én, amikor ezen mentem keresztül, szintén nem volt segítségem. Azóta már őszintén nem bánom, ugyanis végül az iszlám vallásban találtam meg a válaszaimat.


Én azt ajánlanám Neked, hogy keresd Istent, imádkozz hozzá, akár jelölj ki időpontokat a nap folyamán, amit imádkozással, elmélkedéssel töltesz, vagy akár Bibliaolvasással. Ezek mind-mind segítenek abban, hogy megtaláld a kapcsot Közted és Isten között. Ez egy nehéz út, ami pillanatok alatt romba dőlhet, de a legfontosabb, hogy Isten mindig Veled van, és mindig nyitott arra, hogy újból elkezdjétek felépíteni a kapcsolatotokat.


Ha szeretnéd, én is szívesen meghallgatlak/elolvaslak privátban. A félreértések elkerülése végett, nem szeretnélek hittéríteni, viszont lehetséges, hogy érdekesnek találnád az álláspontom a kérdése(i)dben, mivel szerintem "ex-keresztényként" másféle nézőpontot képviselek már.

2022. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csakhogy mindenki értse. Az előző 3 hárompipás válaszoló 3 különböző személy.
2022. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

9.

Stefan, szallj le rolam, legy szives.

4.voltam

2022. júl. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!