Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes vagy egyedül értelmezni...

Képes vagy egyedül értelmezni a Szentírást?

Figyelt kérdés
A kérdés az, ha te magad nem vagy képes értelmezni a Szentírást, hogyan tudsz igazodni azokhoz az igazságokhoz, „amelyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre” (2Tim 3:15-17)?! Istentől kaphatsz szent szellemet, bölcsességet, hogy amit olvasol, azt megérthesd. És mégsem tudsz felnőni a feladathoz? (Luk 11:13; Jak 1:5-8; 2Pét 3:16) AKI OLVASSA, ÉRTSE MEG - Máté 24:15 - Mit értettél meg utoljára a Bibliában magadtól, amit tudsz is alkalmazni a saját hitéletedben? Nem kellene megtanulnod használni a bibliai iránytűt és kiformálódnod a Krisztus felöltése által? Nem ez lenne az igazi cél, a rögtön alkalmazott önkontroll? (Róm 12:1-2; 13:14; Gal 3:27) A te hited szekere elé is egyházi dogmák vannak kötve, amelyeken az egyházi vezetők nem hajlandók változtatni?! Mi van akkor, ha egy adott tantételt az egyházad tanítja, de a Biblia nem tanítja – akkor meghunyászkodsz? Vagy észre sem veszed? Szólsz nekik, és lapítanak, mint nyúl a fűben. Olyankor nem kerülsz próba alá, hogy kihez vagy engedelmes?

2022. júl. 22. 19:51
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!

A saját egyházad bibliai felfogását nem veszed figyelembe, amikor egy forradalmi új dogmatikai fordulatról beszélsz egy katolikus fordítás kapcsán, miközben mögötte a világ szajhája bújik meg – ahogy már idéztem: „A Babilon ellen felrótt nagy bűn az, hogy „minden nemzetet megitatott paráznasága haragjának borával”. Ez a mámoros pohár, amelyet a világ elé tár, azokat a hamis tanokat képviseli, amelyeket a föld nagyjaival való törvénytelen kapcsolata eredményeként fogadott el. A világgal való barátság megrontja a hitét, viszont megrontó befolyást gyakorol a világra azáltal, hogy olyan tanokat tanít, amelyek ellentétesek a Szentírás legnyilvánvalóbb kijelentéseivel.” [link]

Te ezt direkt nem veszed észre vagy véletlenül elsikkadsz felette? Talán te is imádkozol a szentté avatott emberekhez, akiknek földi képviselői dogmatikus kincsekkel ajándékozzák meg az embereket: Péterre épült egyház, Péter az első pápa, Jézus szó szerinti átváltozása a misében, stb. Amit az egyházad éppen most azonosít Rómával, mint Babilonnal: „Róma visszatartotta a Bibliát az emberektől, és minden embertől megkövetelte, hogy helyette fogadja el a tanításait.”

Nem vagy te véletlenül kiközösítve, hogy teljesen mást képviselsz, mint a hivatalos egyházad?

Ez lenne az a forradalmi új dogmatikai fordulat:

"Emlékeztetni akarlak titeket arra, jóllehet minderről tudtok, hogy Jézus, miután népét egyszer s mindenkorra kiszabadította Egyiptom földjéről, azokat, akik nem hittek, később elpusztította." (Júdás 1:5)

Emlékezetetekbe szeretném idézni, bár egyszer s mindenkorra tudtok mindent, hogy az Úr Egyiptomból kiszabadította a népet, de később azokat, akik nem hittek, elpusztította. - katolikus ford.

Mit mond: A kiszabadítás után a hitetleneket elpusztította. Ugyanazt mondja. Te hiszel abban, hogy a hamis tanok képviselőitől távol kell magadat tartani?

2Kor 6:16 Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennük és közöttük járok; és leszek nekik Istenük, és ők én népem lesznek.

2Kor 6:17 Annak okáért menjetek ki közülük, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,

2Kor 6:18 És leszek nektek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.

Ha nem hiszel és nem mész ki közülük, akkor hogyan lehet neked a Biblia Istene az Istened?

„ Aki nem marad meg Krisztus tanításában, hanem attól eltávozik, annak nincsen közössége Istennel; de aki megmarad Krisztus tanításában, az közösségben marad mind az Atyával mind a Fiúval. Ha valaki hozzátok érkezik, és nem ezt a tanítást viszi magával, az olyan embert ne fogadjátok be házatokba, ne is köszöntsétek őt; mert aki köszönti őt, az az ő gonosz munkálkodásának részesévé lesz.” (2Ján 9-11,Dr. Budai Gergely Újszövetség fordítása 1967)

Vagy többre tartod velük a teológiai diskurzust, mert tőlük sokat lehet tanulni. Nem pártoltál át te véletlenül a másik oldalra? És amikor a teológiai értéket emlegeted, azt miért nem hozod összefüggésbe bibliai kijelentésekkel? Hogy marad meg Krisztus tanításában az, aki Krisztus tanítását százféleképpen magyarázza? Te vagy a + ráadás, mindet tolerálod, csak éppen a saját egyházad álláspontját nem követed./Nem beszélve a Bibliáról./

„Amikor a hűséges tanítók kifejtik Isten Igéjét, felbukkannak [férfiak és nők] tanult lelkészek, akik azt vallják, hogy értik a Szentírást, akik eretnekségnek minősítik a józan tanítást, és így elfordítják az igazságot kérdezőket.” [link]

Felbukkannak a Péter-félék, akik eretneknek minősítik az Isteni /józan/ tanítást, hogy különüljenek el, „ és így elfordítják az igazságot kérdezőket.”

Te elfordítod őket az elkülönüléstől, és egymással összebékíted őket a hamis tanaik ellenére. Szerinted erről mi lehet a Krisztus véleménye?

2022. júl. 23. 13:12
 22/34 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező,

Először is tisztázzuk, a saját egyházam bibliai felfogása nem zárja ki a más felekezetű keresztény embereket az üdvösségből, mert a hitvallásunk szerint "azoknak, akik a megváltást elfogadják" az Istentől, "végső győzelmet biztosít a bűn és a halál felett."

Te állandóan a "hitetlenekkel" jössz, de könyörgöm, a keresztények hívők! A katolikus keresztények is elfogadják a megváltást Istentől, mint ahogyan minden keresztény felekezet tagjai. A hitvallásunk szerint "ez az üdvösséget adó hit az Ige isteni hatalmát váltja valóra és ez Isten kegyelmének ajándéka."

Ezúton szeretnélek megkérni, hogy ne mindenféle külföldi írásokból idézz nekem, hanem innen: [link]

A többi nem az egyház hivatalos tanítása.

Krisztus véleményére vagy kiváncsi? Az Úr Jézus Krisztus nem tanítások és hitelvek alapján ítéli meg az embereket, hanem egyetlen szempont szerint: szereted-e az Istent és az embereket, vagy ítélekezel felettük és elkülönülsz tőlök! Úgy tűnik te az utóbbit csinálod...

Üdv. Péter

2022. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

#22


"vagy ítélekezel felettük és elkülönülsz tőlök!" vs "Úgy tűnik te az utóbbit csinálod.." öngól volt ez mostt petikém... te is ugyanazt teszed képmutato!!

2022. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

A kérdés arról szólt: Képes vagy egyedül értelmezni a Szentírást? Ez azt jelenti, hogy képes vagy magadat a Szentírás által vezetni – netán emberi értelmezések félrevezetnek, amiket esetleg nem tudsz észrevenni? Vagy ha észreveszed, kikerülöd, netán szóváteszed?

Úgy látom Péter, te még a saját egyházad kívánalmait sem veszed komolyan, nem hogy a Biblia kívánalmait.

Megkritizáltad a saját egyházad hitelességét: „Az Adventist Review több mint 170 éve nyomtatott formában a Hetednapi Adventista Egyház zászlóshajója. A James és Ellen White által 1849-ben alapított folyóirat Észak-Amerika egyik legrégebbi vallási kiadványa. A Szemle hetente jelenik meg, fizetett példányszáma közel 30 000.” - ne mindenféle külföldi írásokból idézz nekem, hanem innen:… ítélekezel felettük és elkülönülsz tőlök! Úgy tűnik te az utóbbit csinálod…

Te épp most különültél el ettől a magazintól, csak mert nem magyar, vagy más okból, amit nem fejtesz ki, de a lényeg, hogy megteszed!

Mit mond az elfogadott oldalad?

2. A szentek védelmezik a törvényt. A második adventet váró szenteket engedelmesség jellemzi. A végső küzdelemben összefognak, és kiállnak Isten törvénye mellett. A Szentírás e szavakkal jellemzi őket: „AKIK MEGTARTJÁK ISTEN PARANCSAIT, akiknél megvan Jézus bizonyságtétele” (Jel 12:17; 14:12 – új prot. ford.), és türelmesen várják Krisztus visszajövetelét. [link] Isten törvénye

Azt mondja, a szenteket engedelmesség jellemzi /nem vegyes teológiai tolerancia/, akik kiállnak Isten törvénye mellett – na és hogyan állnak ki, így? - a katolikus dogmatikából is lehet tanulni. Én személy szerint is tudtam tanulni tőlük itt a GYIK-en is. Tudtad például, hogy nekik köszönhetjük a legújabb Simon Tamás László Újszövetség-fordítását, ami azért különleges mert az újabb Nestle–Aland, Novum Testamentum Graece, 28. kiadás (Deutsche Bibelgesellschaft, Stuttgart, 2012) alapján készült, és ebben van egy forradalmi új dogmatikai fordulat: -

Az új dogmatikai fordulat az Isten törvénye melletti kiállás? Továbbá: őket: „AKIK MEGTARTJÁK ISTEN PARANCSAIT,

Erre te mit mondasz: - Az Úr Jézus Krisztus nem tanítások és hitelvek alapján ítéli meg az embereket, hanem egyetlen szempont szerint: szereted-e az Istent és az embereket, vagy ítélekezel felettük és elkülönülsz tőlök! -

Akkor miféle parancsokat kell még megtartani a teológiai tolerancia mellett?

Szeressük egymás gyerekek, üljünk körbe, ki ki mit hisz az nem fontos! Hát még az egyházad is a törvény tisztelet igényével lép fel, nem mint te!

Ezt mondod: Az Úr Jézus Krisztus nem tanítások és hitelvek alapján ítéli meg az embereket, hanem egyetlen szempont szerint: szereted-e az Istent és az embereket, vagy ítélekezel felettük és elkülönülsz tőlök! Úgy tűnik te az utóbbit csinálod…

Nekem az Isten parancsolja, hogy különüljek el!!! Ha neked nem fontos, amit Isten Igéje mond, akkor mit keresel itt egyáltalán?

Ján 14:15 Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok. Jézus mondja!

Ha nem tartja meg, ott gondok vannak! Még adventista nézet szerint is: „A végső küzdelemben összefognak, és kiállnak Isten törvénye mellett.”

Te a tolerancia mindenekfelett – szlogen mellett állsz ki!

Tipikusan az vagy, akikről ezt olvassuk:

Róm 16:17 Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, akik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el.

Róm 16:18 Mert az ilyenek a mi Urunk Jézus Krisztusnak nem szolgálnak, hanem az ő hasuknak; és nyájas beszéddel, meg hízelkedéssel megcsalják az ártatlanoknak szívét.

Apcs 20:29 Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak.

Apcs 20:30 Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat maguk után vonják.


Pontosan a hozzád hasonló nyájas mellébeszélők miatt alakult ki a hitehagyás az apostolok után, akik összevissza filozofálnak a saját elgondolásaik szerint. A feladat pontosan az minden kereszténynek, hogy az ilyen álhűségeseket felismerje és kiszűrje, de meg is feddje!

Tit 1:9 Aki a tudomány szerint való igaz beszédhez tartja magát, hogy inthessen az egészséges tudománnyal és meggyőzhesse az ellenkezőket.

Tit 1:10 Mert van sok engedetlen, hiába való beszédű és csaló, kiváltképpen a körülmetélkedésből valók,

Tit 1:11 Akiknek be kell dugni a szájukat; …


Te a teológiai tolerancia emberi nézőpont szerinti értékelését többre tartod, mint a Biblia tanításaihoz való ragaszkodást, és amik erre figyelmeztetnek, azokat levegőnek nézed.

Gal 1:6 Csodálkozom, hogy Attól, aki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangéliumra hajlotok.

Gal 1:7 Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.

Gal 1:8 De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is nektek valamit azon kívül, amit nektek hirdettünk, legyen átok.

Gal 1:9 Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki nektek hirdet valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átok legyen.

Gal 1:10 Mert most embereknek engedek-e, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-e tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.

Te embereknek igyekszel tetszeni, Isten szolgája hogyan volnál?

Most egyedül értelmeztem a Szentírást, úgy hogy arra lyukadtam ki, te még az adventista kívánalmaknak sem felelsz meg, nem hogy a bibliai kívánalmaknak. [De ezt annak alapján mondom, amiket itt előadtál, nem önkényesen.]

2022. júl. 23. 16:22
 25/34 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező,

Legyen neked a hited szerint. Hála Istennek, hogy nem te döntesz az emberek sorsáról, életéről, hanem Ő, aki tud szeretni. Nyugodtan bántsd csak az embertársaidat, mondj róluk kígyót, békát, szerintem ez kiváló misszió, legyél nyugodtan magányos keresztény, és éld meg a hited ilyen módon. Én csak annyit tudok mondani erre, hogy sajnálom, és hogy majd rájössz. Nekem hála Istennek sok pozitív tapasztalatom van úgy a közösségi életben mint itt a GYIK-en, és a magadfajta hit harcosok sem tántorítanak el attól, hogy a valódi értéket képviseljem ami az emberek szeretete.

Végezetül néhány sor egy itt megtért adventista fiataltól:

“Oh, néha haragudtam rád is, hogy miért kell te majdnem minden ezzel kapcsolatos kérdés alatt olyan logikusan felépített válaszokat adj, ami nem engedte, hogy visszaforduljak (persze nem csak a válaszaid voltak a meggyőző gondolatok, de így utólag visszagondolva... azért számítottak)... szóval jöttem ide, írtam képzeld kérdést is, amire temérdek sok választ is kaptam, szitkozódásokat, ellentmondásokat, és persze Péter válaszait, amiket nem tudtam cáfolni. Tudom, hogy sok minden van, hogy sok támadást kaptál, hogy vannak, akik gátlások nélkül szembeszállnak, mocskolódnak és konkrétan nem tudják, hogy mit beszélnek. Sajnálom őket, elképesztő frusztráltak lehetnek.

De most azért akartam, hogy ezt elmondjam, hogy így utólag gondolkodva hálás vagyok neked. Azért, mert itt is missziózol, kiállsz értünk, a hitért, az elvekért, a vallásunkért. Igen. Azóta megkeresztelkedtem, és habár látom néha a hiányosságokat, a fogyatékosságokat az egyházban, mégis a lehető legjobb döntés volt és örülök, hogy adventista vagyok. Sokszor elbukom, de tudom, hogy egy január 15-ei napon víz alá merítettek és bárhogy is, az Övé vagyok. Nem ismerlek, annyit tudok, hogy Péter vagy és, hogy bármikor kitűzöd a helyes ügyért a zászlódat.”

Ezért érdemes.

Üdv. Péter

2022. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

- itt megtért adventista fiataltól:


Hogy megtért, az rendben van, de hogy advantista lett belőle, az már minősíti a többit, hogy azoktól elkülönülten. Ezt a hitet választotta. A többit elutasította. A kérdés az, hogy az adventizmus mennyire biblikus, mert hogy nyakába vette a Mózes törvényének az igáját, ami őt a szolgaságra vitte. Lelke rajta, az Ő döntése.


A szolgaságba vivő missziódnak lám volt eredménye.:


Apcs 15:10 Most azért mit kísértitek az Istent, hogy a tanítványok nyakába oly igát tegyetek, melyet sem a mi atyáink, sem mi el nem hordozhattunk?

Gal 4:24 Ezek mást példáznak: mert azok [az] [asszonyok] a két szövetség, az egyik a Sinai hegyről való, szolgaságra szülő, ez Hágár,

Gal 5:1 Annak okáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával.


Aki a Szentírást önállóan nem tudja értelmezni, azt bizony félrevezetik a nyájas, hamis beszédűek!


Gal 5:12 Bárcsak ki is metszetnék magukat, akik titeket bujtogatnak.

2022. júl. 23. 17:25
 27/34 anonim ***** válasza:

Itt az ellenség mi magunk vagyunk.Ezt visszafolytani nem fogjuk.Ezt úgy értheted megy,hogy már az egész nyugati felfogás érzelmekre építi a döntéseit is.Vagyis ha szegény vagy, de ha esélyed van a gazdagságra ,ugyan azt fogja mindenki csinálni.

Ebből békésen nem fogunk kitáncolni.

És a média segítségével a Vilag minden táján egyre többen az érzelmi oldalát akarja feloldani, és a korlátok ellen próbál tenni.

2022. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Tehat ha most Bill Gates megdöntenénk, jönbe helyette kismillió mas aki megcsinálna helyette a kényelemért ,a vagyonért.

Olyan folyamat ez amit nem fogsz leällítani ,csakis együtt.

2022. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

És akkor itt jön a képbe ,hogy egy a nép és egy a haza.Ez az egymás elleneskedés oda juttatott mindenkit, hogy pl. egy sztár vagy sportoló az arcát adja egy ételhez ami egészségtelen, mert jó gázsit kap érte.Vagy nem a népe érdekli ,hanem a vagyon ,így megvehető.És hadd ne soroljam a folyamatát.

Én sokakat figyel.eztetek ,hogy ez egy nagy veszedelem kezdete.De jelenleg mindenki nevet rajtam...:)

2022. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

ÜZENET - A Krisztushoz való viszonyodon fordul meg a sorsod, mert az Univerzum urának az a parancsa, hogy őt hallgassa mindenki:

Máté 17:5 Mikor ő még beszél vala, íme, fényes felhő borítá be őket; és íme szózat lőn a felhőből, mondván: Ez az én szerelmes Fiam, akiben én gyönyörködöm: őt hallgassátok.

Ha nem tanultad meg Krisztus követni úgy ahogyan az a Bibliában ki van nyilatkoztatva, mert világi vagy egyházi tanok követése fontosabb volt számodra, karrier a világban vagy az egyházadban, vagy még te hígítod a mércét /mint a Péter-féle ájtatos, öneszme kreátorok, akik a Krisztus követést a maguk képére formálják/, akkor eltévesztetted a célt, amiért minden erődet és lelkesedésedet, tudásodat latba kellett volna vetni. Az igaz, hogy az üdvösség a Krisztus által van, de Krisztus nem kaparta ki a gesztenyét a lustáknak, önelégülteknek, a maguk eszméit követőknek, hanem akik egész életükben tanulják a Krisztust, és abban a pillanatban változtatnak a gondolkodásukon és a cselekedetükön, amint felismerik a tökéletes irányadó mérték mintájában a változtatás szükségességét (Eféz 4:20-24). Tudomásul kell venni, hogy a kereszténység nem ezt gyakorolja, hanem az önelégült önigazságba merülést, és inkább jól érzi magát a saját maga által gyártott teológiai útvesztőkben, mint a teljes szívű Krisztus követésben.

Mondok rá konkrét példát:

Jézus a Ján 20:17-ben tökéletes irány mutatott az Isten, a mi Istenünk azonosítása tekintetében, és ezzel semmilyen más emberi értelmezés nem mehet szembe, még ha azt nem ihletett bibliai személyek mondják, akkor sem! Mert van rá példa, hogy szembe megy. (Ján 20:28) És mit tesz a keresztény egyházak 99%-a, amit Jézus mond, azt félrelöki, amit meg a teológiai magányvélemény mond, azt fogadja el, arra esküszik és a teljes életen át tartó hitéletét erre alapozza.

De senki ne vezesse félre magát, mert az Isten arra tekint, aki a beszédét rettegi (Ézsa 66:2), tehát az neki az iránytűje minden időben (2Tim 3:14-17), ha meg azt kiforgatja, az a halál fia (2Tim 2:13). Úgy hogy aki üdvözülni szeretne, az szedje össze magát és ne keressen kibúvókat, hogy ő miért így vagy úgy és miért nem szorosan a Krisztust, mert az ilyen gondolkodás sikerére nincsen bibliai fedezet.

A saját gyülekezetem vezetőinek is feltártam néhány igen komoly hiányosságot, amik jelzés értékűek, de a fülük botját se mozdították, mert őket a szervezetük tanítja, és ezek szerint ők sem tanulták meg a szoros bibliai követés mikéntjét. Hanem ha megmondod, még a végén te leszel a fekete bárány. Hogy ellene mersz mondani. Nos, itt a harc egyik igen lényeges pontja, amit kevesen vállalnak fel:

2Kor 10:4 Mert a mi vitézkedésünk fegyverei nem testiek, hanem erősek az Istennek, erősségek lerontására; 2Kor 10:5 Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, amely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak;

Róm 1:18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.


Az egyéni üdvösséged attól függ, hogy miben utazol: az Isten elleni okoskodások lerontásában – jöjjön az bárhonnan – vagy elmismásolsz és ellapítasz mindent a csodálatos szeretet és megbonthatatlan egység érdekében, amely azt visszhangozza, majd az Isten kijavítja a tévelygéseinket, ha úgy látja jónak, addig meg minden úgy jó, ahogy van. Ellenben az van, hogy változzatok át (Róma 12:2), mert az Isten nem fog téged átváltoztatni, ha ebben nem vagy partner és nem teszel állandó erőfeszítést, hogy megtisztulj a teológia tévelygő kovászától.


Ez nem ítélethirdetés akart lenni, hanem figyelem felkeltés, hogy vegyük komolyan a keresztény hitünket és a nem oda illő sallangokat szabdaljuk le magunkról (Eféz 5:27), amit természetesen és nagy nyomatékkal magamnak is mondom!


2Kor 4:1 Annak okáért, mivelhogy ilyen szolgálatban vagyunk, amint a kegyelmet nyertük, nem csüggedünk el;

2Kor 4:2 Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint akik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten igéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.

1Pét 4:17 Mert [itt] az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán: ha pedig először mi rajtunk [kezdődik], mi lesz azoknak a végük, akik nem engedelmeskednek az Isten evangéliumának?

1Pét 4:18 És ha az igaz [is] alig tartatik meg, hová lesz az istentelen és bűnös?

2Pét 3:15 És a mi Urunknak hosszútűrését üdvösségnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt nektek a neki adott bölcsesség szerint.

2Pét 3:16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére.

2022. júl. 24. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!