Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény testvéreim, mit...

Keresztény testvéreim, mit válaszolnátok, ha Krisztus megkérdezné tőled, melyiket választod, még az életedben szenvedni, vagy a tisztítótűzben?

Figyelt kérdés
Melyik a "jobb"?

2022. júl. 23. 18:08
A kérdező szavazást indított:
Inkább tisztitótűz
Még az életemben
6 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:
Melyik a jobb?
2022. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Most olvastam egy szent életében. Ha nagyon félted ezt az életedet, és reménykedsz hátha nem kerülsz oda...akkor majd ott...
2022. júl. 23. 18:31
 3/16 Drakula ***** válasza:
100%
Nem vagyok keresztény, de én inkább itt szenvednék mint sem ott égjek.
2022. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Milyen részem kerül a tisztítótűzbe? A lelkem? A lelkem is érez fájdalmat, mit a testemen keresztül az agyam? Na ha ezt megmondjátok, pontosan definiáljátok akkor majd esetleg elkezdek félni a túlvilági szenvedéstől, de addig azt választom, hogy a jelenlegi testem ne szenvedjen semmitől.
2022. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Drakula ***** válasza:
65%
A lélek kerűl egy ottani testbe ami nem pusztul el.
2022. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreértitek a tisztitótűz koncepcióját. (Talán a Kérdező nem, de a válaszólók valószínűleg.) A tisztítótűz nem a pokol. Hanem egy olyan állapot vagy hely, (ki hogy képzeli), amikor a lelked megtisztul a bűnöktől, hogy beléphessen a mennybe. A bűneid súlyosságától függ, hogy ez mennyire kellemetlen. Ez lehet annyira rossz, mintha majdnem a pokolban lennél, de ami megkülönbözteti a pokoltól, hogy nem végleges és miután a vezeklés és tisztulás véget ér, (vagy bármi is történjen pontosan) a mennybe kerülsz. Ez a purgatórium vagy másnéven tisztítótűz. Ezen azok mennek keresztül, (azoknak a hite szerint, akik ezt a tant elfogadják), akik egyszerűen szólva, ahhoz elég bűnösök voltak, hogy ne kerüljenek rögtön a mennybe, ahhoz viszont már nem voltak elég bűnösök, hogy elkárhozzanak és a pokolra jussanak. Szóval ha ez a tan helyes, akkor valószínűleg az átlag emberek többsége megjárja a tisztitótüzet.
2022. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha szent életű keresztény lennék, akkor azt mondanám, hogy inkább itt, földi életem során. De én gyarló vagyok, s őszintén, nekem szimpatikusabb a tisztítótűzben.
2022. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom magam olyan erősnek, hogy a földi szenvedést válasszam 😕😓
2022. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
A Bibliában nem olvastam még a tisztítótűz létezéséről.
2022. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

#9

Olvasd el újra akkor. Több helyen említi a tűzben való megtisztulást, lehet elkerülte a figyelmed. A fogalmat később alkották meg, tehát ne úgy keress rá értelemszerűen. De ennyi erővel, a Szentháromságról se olvashattál a Bibliában.

2022. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!