Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények: milyen különlege...

Keresztények: milyen különleges megtapasztalásotok volt megtéréskor?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy addig nem értettem mi a hit, és egyszer csak megértettem.

Hit csecsemőformája: elhiszed h Jézus a Krisztus. Hit felnőtt formája: Istenben való bizalom, minden körülmények között.

Megláttam, amit korábban nem: hogy Isten gondviselő.

2022. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanazt tapasztaltam, mint az előttem "szóló". Folytak a könnyeim.... szívembe Jézus békessége költözött.. Két hétig azt dobogta a szívem, hogy Jézus szeret, következő két hétben Isten szeret. Azóta nem vagyok elválasztva Isten örökkévaló szeretetétől.

Jézus a hű Pásztorom,a Mindenem. [link]

2022. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szomorú, hogy egy vallásos, hívő ember (a kérdező) így becsapja a világot... Az emlegetett "megtérés" az csak a jehova tanúi szektára vonatkozik, nem pedig a keresztényekre általában.
2022. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

3# Megtérés jelentése 😅😉😇


[link]


A kereszténységben a megtérés szó leglényegesebb jelentése: El a világ, a világi emberek követésétől, és Jézust követni egyedül! [3]

2022. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

3-as

Ne tedd a hülyét, jól tudod, milyen megtérésről beszélek. Amikor egy felnőtt ember elrebegi, hogy "megtértem, Jézus magához ölelt" - nos, az egy más megtérés, azt csak a jehova tanúi által beszervezettek tudják produkálni. Igaz, rámegy a házuk is, de hát azért együgyűek, hogy ne godolkozzanak...

2022. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ne keverjük már ide a Jehova tanúit! Normális hívő keresztényekhez szólt a kérdés, akik a Bibliát veszik alapul, nem hamis tanítók érdekelnek.
2022. júl. 29. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Most már hazudsz is.
2022. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%
Kedves 3-as, úgy néz ki, hogy te nem igazán vagy tisztában a dolgokkal. Nem csak a jehova tanúinál van megtérés. Megtérhet ugyanúgy egy református, egy baptista, egy evangélikus, stb. felekezetű ember is. A megtérés felekezettől, sőt vallástól független.
2022. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

A megtérés keresztényi fogalom és meghatározás, amelyet szinte minden keresztény felekezet használ. A megtérés egy folyamatot foglal magába melynek egyszerű magyarázata elfordulni a bűnös világtól, hátat fordítani a bűnnek és a bűnös életnek és odafordulni Istenhez. Ha példázni szeretném vagy példával élni illusztrálni, akkor azt mondanám, hogy a tékozló fiú magába szállt a disznók között. Elgondolkodott az életén az élet értelmén és elhatározta, hogy hazatér az Atyához. Aztán el is indult. Ez a megtérés folyamatának a kezdeti szakasza. Ezt követi aztán az újjászületés. Sokan összetévesztik, összekeverik ill. egybe mossák a megtérést az újjászületéssel, pedig a kettő nem ugyanaz. Az újjászületés a megtérés pecsétje, amikor a tékozló fiú hazaér és őszinte alázatos megtört szívvel színt vall és bűnbánatot tart és bocsánatot kér az atyjától, aki aztán meg is bocsát neki és ünnepet tart és hatalmat ad a fiúnak. Ezt jelképezi a gyűrű. A legszebb ruha pedig a megújulást, megtisztulást.


Luk.15;

17. Mikor aztán magába szállt, monda: Az én atyámnak mily sok bérese bővölködik kenyérben, én pedig éhen halok meg!

18. Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és ezt mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened.

19. És nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam; tégy engem olyanná, mint a te béreseid közül egy!

20. És felkelvén, elméne az ő atyjához. Mikor pedig még távol volt, meglátá őt az ő atyja, és megesék rajta a szíve, és oda futván, a nyakába esék, és megcsókolgatá őt.

21. És monda néki a fia: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened; és nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam!

22. Az atyja pedig monda az ő szolgáinak: Hozzátok ki a legszebb ruhát, és adjátok fel rá; és húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábaira!

23. És előhozván a hízott tulkot, vágjátok le, és együnk és vígadjunk.

24. Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vígadni.


Tehát megtérés és újjászületés! Ez és ennek a lehetősége mindenkinek áll!

2022. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!