Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » . Az a helyzet, hogy nemrégibe...

. Az a helyzet, hogy nemrégiben, törtent velem, hogy megtértem. Ez abban nyilvánult meg, hogy elárasztott egy különleges érzés, ami arra ösztönzött hogy ne vétkezzem többet, hagyjam el addigi bűneimet. Folytatás lent?

Figyelt kérdés
Azonban gőgösen ellenálltam ennek és elvesztettem Isten kegyelmét úgy érzem. Hogy miért tettem ezt valójában nem tudom, talán szégyelltem bevallani családom előtt a dolgot stb.. Viszont most már bánom hogy ezt tettem. Van még visszaút számomra? Nagyon bánom amit tettem, de valamiért néha azt érzem hogy nincs bocsánat számomra.
2021. szept. 28. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen vallású vagy.

Ha jólinformált vagyok, vannak halálos bűnök.

Nem gondolom, hogy a fent leírtakkal te ilyet követtél volna el.

Törekedj a célod felé, mégha nem is vagy ugyanabban az általad kegyelminek mondott állapotban.

2021. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1/1 de bizony úgy érzem nagyon súlyos amit tettem. És nagyon bánom. Tudom a legfontosabb hogy higgyek és nem szabad félnem, de olykor úgy érzem magam mintha már itt földi létem alatt a pokolba kerültem volna. Egyszerűen borzalmas, leírhatatlan érzés.
2021. szept. 28. 18:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Van számomra bocsánat bármit is tettem, hogy úgy döntök szeretnék megjavulni és Isten akarata szerint cselekedni?
2021. szept. 28. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ez az egészben a pláne. Sosem késő megbánni a bűnöket. Szent Péter háromszor megtagadta Jézust. Szent Pál üldözte a keresztényeket, míg a damaszkuszi úton le nem esett a lováról. Ha ők megmenekültek, pont te volnál az, aki nem? 🙂
2021. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egész pontosan nem azt érzem hogy már nem tudok szeretni de nem úgy mint megtérésem után. Érzem hogy a szeretet egy kis szikrája még mindig ott van a lelkem mélyén de nagyon nehéz feléleszteni. Olyan mintha maga a sátán tartana vissza és nem engedné hogy Isten felé vegyem az utamat. És ez nagyon rossz.
2021. szept. 28. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a tékozló fiú történetét?
2021. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, amivel jóvá teheted a bűnöd, ha elkezded olvasni az Újszövetséget és megismered Jézus tanításait. Anélkül, hogy ismernéd, nem is igazán beszélhetünk komoly hívőségről. Semmi sincs veszve.

Kezdőként még ezeket ajánlom:

C.H. Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? (Evangéliumi Kiadó)

John Maisel: Isten-e Jézus? (Budapesti Nemzetközi Egyház)

Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó)

2021. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van visszaút! Az Atya visszafogadja a tékozló fiakat!
2021. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!