Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A spirituális sátánistáknak...

A spirituális sátánistáknak honnan jött, hogy Enki és Odin valójában Sátán?

Figyelt kérdés

2022. aug. 3. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg így próbálnak a pogánysággal szimpatizálók körében népszerűbbek lenni és sokakat megtéveszteni. Mert egyébként Odinnak semmi köze a sátánhoz. Ha nagyon szeretnénk párhuzamot vonni, Odin inkább a zsidó-keresztény vallásban Istenhez hasonló. Hiszen Odin az északi mitológiában a legősibb, legbölcsebb isten, a teremtő (bár ebben testvérei is segítettek neki). A háború istenének is tartják, lásd Jahve is segítette az izraelitákat a háborúban, ezen felül a halál istene is, o választja ki, hogy kik jutnak a Valhallába, ahogy Isten is az emberek bírója.


Tehát mint írtam, egyszerű becsapás az egész. Az ilyen szektákban erősen jelen van a szinkretizmus a nagyobb potenciális közönség elérése végett.

2022. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom.. Én nem rég tartom magam Sátánistának. De én Lokit sokkal inkább Sátánnak tartom - mint az őrök tűz őrzője akit utáltak az "új világi" istenek.


Odint még nem tanulmányoztam át. Viszont a Görög/Római vallás elég hazugság gyanús, amit a Zsidók találtak ki. Ugyan is nem létezett olyan hogy Ókori Görögország! Azonban a vallást kialakították és azona terülteken voltak zsidó kulturális központok, illetve a később megalakult Romában. Amit szintén zsidok irányítottak Innen ered a Romai vagy a Görög katolikusság. Ennek nem csak a kereszténységés a Héber vallás volt az elődje hanem A Görög - Római vallás is. Meg kell mondjam mind a Görög, Római és a kereszténység egy hazug vallás

2022. aug. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2022. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!