Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szkita magyarok honnan...

Drakula kérdése:

A szkita magyarok honnan vették hogy jézus egy szkita herceg volt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 13:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Azok a magyarok akik azt hiszik, hogy szkita magyaraok azok barmire kepesek .
2022. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

#10

Mert antiszemiták, s nem tudják elfogadni, hogy Jézus zsidó volt. S így tudják beilleszteni a fantasy-nak ócska, de hasonlóan kitalált szkíta-magyar elméletükbe.

2022. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy miért akarják hinni ezt, de azt nem értem hogy mire hivatkoznak. Még ebben a "sumér" bibliában sem találtam ilyesmit.
2022. aug. 4. 18:13
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom amire a laposföld hívők és más eszement elmélet támogatói. Ehhez nem kellenek történelmi források, amire hivatkozni tudnának. Csak így van és kész, mert ők ebben akarnak hinni.
2022. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A lapos föld hívők is hivatkoznak valamite: a bibliára. Már mint azok akik keresztények.

Viszont a szkita jézusra tényleg nem találtam semmit.

2022. aug. 4. 19:38
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
A laposföld hívők többsége egyébként nem keresztény, illetve a Biblia se beszél kimondottan lapos Földről. Persze értem, hogy mi a problémád, csak gondoltam megjegyzem a pontosítás miatt.
2022. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 bbenjoe ***** válasza:
71%

Szerintem ezek abból indulnak ki, hogyha felnyitjuk a Bibliát, akkor világosan láthatjuk, Jézus Krisztus magyarul beszélt. :/


Nem kell felülni a hülyeségvonatra. Jézus Krisztus zsidó volt, aki arámi nyelven beszélt a többiekhez hasonlóan, mivel a héber használata akkoriban lekorlátozódott a kultikus életre.

2022. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én még most sem értem.
2022. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
37%
Jèzus nem volt zsidó.
2022. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!