Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges az "erős mestersége...

Lehetséges az "erős mesterséges intelligencia" létrejötte, vallási szempontból?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 13:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igaz az algoritmus.

Az állatoknak van lelke, de nincs örök élet reménysége!

[link]

2022. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy kijavítottam.


Definiáld légyszíves a lelket az állatok és az emberek esetén (mint írtad eltérő).

2022. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2022. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Valószínű, eltér a lélek értelmezésével kapcsolatos értelmezésünk. Én a bibliai értelmezést fogadom el, nem a halhatatlan, szellemi, öntudatos formát. Jézus sem volt hallhatatlan, mert Isten feltámasztotta. Nem pedig visszahelyezte a lelkét a testbe... (Sőt, feltámasztása után, magasabb állásba is helyezte az Atya. -Jehova.-)


A lélekről.

[link]

2022. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A jobb felső keresőben tudsz 3-4 szavas kereséseket végezni.
2022. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Válasz lepontozásai ellenére is ez teljesen igaz:


"Itt lényegében akkor a lélek a kérdés. Mi szerepe pontosan léleknek (ha létezik) az emberben."


De így ez a kérdés értelmetlen, mert mindenki csak a saját (vallása) elképzeléseit tudja szajkózni. Arról nem is beszélve hogy könnyebb lett volna konkrátan a lélekre rá kérdezni hogy ki szerint milyen.

2022. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

13-15 vagyok.

Én csak a bibliai nézetet tudom írni.


Károli fordítás szerint is az ember maga lett élő lélekké. Nem kapot lelket, hanem önmaga, a fizikai test lett azzá.


1 Móz. 2.7

És formálta vala az Úr Isten az embert * a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


A lélek pedig -mivel a fizikai test- halandó.


Ezékiel 18:4

Minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek vétkezik, az hal meg.



"Azok a keresztény felekezetek, melyek abban hisznek, hogy a lélek halhatatlan, nem a Bibliából, hanem az ókori görög filozófiából merítették ezt a tanítást. Egy enciklopédia megjegyzi: „A lélekre történő bibliai utalások a lélegzet gondolatával állnak kapcsolatban, és nem különítenek el láthatatlan lelket és fizikai testet. A test és a lélek kettősségével kapcsolatos keresztény elképzelések az ókori görögöktől származnak” (Encyclopædia Britannica).


Isten nem helyesli, ha a tanításait olyan emberi filozófiákkal vegyítik, mint amilyen a halhatatlan lélek dogmája is. A Biblia erre figyelmeztet minket: „Vigyázzatok: valaki még netán zsákmányul ejt titeket a filozófia és üres megtévesztés által, ami emberek hagyománya szerint. . . való” (Kolosszé 2:8)."

2022. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!