Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívő szemmel mit gondolto...

Istenhívő szemmel mit gondoltok a modern világról, robotosodásról, mesterséges intelligenciáról, a természettől elszakadástól?

Figyelt kérdés

Néha elgondolkozom ezen, egyszerűen mert néha én is szeretek filozofálni.


Már a húst is mesterségesen akarják előállítani; mesterséges intelligencia, robotosodás...


Istent akar játszani az emberiség.

A mesterséges intelligncia akár az életünkre is törhet.

Ha a gyári és az adminisztrátori munkákat robotok fogják kiváltani, akkor voltaképpen csak orvosok (őket azért csak nem), fejlesztők, kutatók, mérnökök kellenek majd. Aki erre nem képes agyilag, azt megöljük? Vagy éhbérért eltartjuk? Vagy visszatér a rabszolgaság? Ha megnézzük, milyen az emberi jellem, mire hajlamosak a gazdagok, mire hajlamosak azok, akiknek hatalmuk van... majd ha az emberiség 5%-a fog dolgozni, akkor a maradék 95%-ot jószívvel eltartják?

Egy métert se kell megtennünk, mert robotok hozzák majd a kávét is a székünkhöz? Már így is csak azért kell sportolni (azért akár, hogy a sok ülést kibírd), mert a mindennapi élet nem tartalmazza az elegendő testmozgást. Mi lesz akkor?

Mesterséges hús... Istent akarunk játszani? Szerintünk sikerülhet egészséges, biztonságos mesterséges húst gyártanunk? Egyébként is: miért? Miért?

A természettől pedig egyre jobban elszakadunk...


Nektek mi a véleményetek? Most elsősorban nem tudományos, hanem hívő szemmel.



2018. márc. 29. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Inkább játszok istent mint h szolga legyek egész életemben.

A mesterséges hús meg azért jó mert nem kell a sok állatot megölni ;)

2018. márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert az állatok mit csinálnak, ha nem egymást ölik, élelemszerzés céljából?
2018. márc. 29. 19:08
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Bármi ami körülöttünk létezik, legyen az természetes vagy mestetséges, ugyanúgy használható jó és rossz célokra is. Ahogy egy darab fával lehet embert ölni és életet menteni.


Már többször túllőtünk a célon a kapott eszközeinkkel, de még egyszer sem írtottuk ki az emberiséget. Nem azt mondom, hogy lehetetlen lenne, sőt pont azt gondolom, hogy ha ez csak rajtunk múlna talán már nem is léteznénk.


Nem tudok rangsorolni az elkövetett szörnyűségeinkben, tehát a te példáidat sem látom végzetesebbnek mint amik ezelőtt történtek. Valójában csak arról van szó, hogy viszonylag jó helyre jó időben születtünk ahhoz, hogy erről egyáltalán itt beszélni tudjunk.


Nem biztos, hogy Istent akarnak játszani az emberek. Azt gondolom, aki hisz Istenben, az hisz az emberben is. Tudom ezt bármelyik pillanatban akármennyi példával cáfolni lehetne, de én mégis hiszek abban, hogy Istentől elszakadva vagy sem, de az emberek többsége alapvetően a jóra törekszik.


Nem hiszem, hogy az ember képes lenne a teremtésre. Bár lehet minden eszköze megvan rá, ahogy ki sem pusztítottuk magunkat, úgy teremteni sem tudunk olyan eszközt magunknak, ami megtenné ezt helyettünk. Ennyire azért lehet bízni Istenben. Nem abban, hogy kőzbeavatkozna, hanem hogy ez be van építve a teremtésünkbe.


Sokkal több húst fogyasztunk mint amennyi állat van, ezért már eddig is eléggé mesterségesen állítottuk elő ezzel a jelenlegi állattenyésztésünkkel. Nem mondom, hogy ez mennyivel jobb, de nem biztos hogy rosszabb mint a jelenlegi rendszer.


A gép mellett dolgozó emberek, most is rabszolgák. Egyébként talán más szakmák lesznek majd. Nem mondhatod, hogy rossz a könyvnyomtatás mert éhenhalnak a kódexmásolók. De lehet tényleg minden eltolódik rossz irányba és talán ez kell majd ahhoz, hogy felismerjük a hibáinkat és visszatérjübk a normál gazdálkodásra, hogy használjunk megújuló energiaforrásokat és hallgassunk végre azokra akik mindvégig ezt látták az egyetlen működő iránynak.


Szóval nem félek jobban a gépektől, mint a járványoktól, az atombombától vagy az elvakult eszméktől. Minket bármelyik kicsinálhatna bármikor. Istenben bízunk. Azt hiszem így mondják... hát más választásunk amúgy se nagyon van. :)

2018. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát én arra is tudok már gondolni, hogy mi magunk fogjuk elhozni az apokalipszist.



Minél mesterségesebb, annál könnyebb rossz célokra használni, szerintem.



Nekem amúgy önmagában hiányzik a természet, és ettől szenvedek.

Mondjuk nekem Isten is a természeten keresztül nyilatkoztat ki, szerintem.

2018. márc. 29. 20:03
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

A modernizációval addig nincs baj, amíg értelmes célt szolgál.

Ám amiről Te teszel említést, az helytelen, És a Teremtő nem támogatja ezt a nézetet.

Persze az apokalipszis Bibliai értelemben már "vágtat", aminek az emberek miatt van.

De az apokalipszis az nem a műhúsról szól, hanem teljesen másról.

2018. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem látom ennyire sötéten a dolgokat. Bár példádban nagyon erősen túlzol, de a robotokkal sincs semmi baj. Lehet a mérnökök fogják őket megtervezni, de kellenek majd karbantartók is. Hogy csak egy példát mondjak.


Isten azért adta a tudást, hogy azt az emberiség javára fordítsuk. Ha olyan kukoricát tudunk előállítani, ami csökkenti az afrikai éhséget, akkor azzal nem Istent játszunk, hanem az éhezőkön segítünk a tudomány módszereivel.

2018. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Hét és félmilliárd embert nem lehet eltartani úgy, mint régen és a számuk továbbra is növekszik.

Húszmilliós városok vannak, képzeld el mi van ott.

Egyébként már most többen vannak a szolgáltató iparban, mint a termelésben.

A teljes automatizálás sem egyik napról a másikra következik be, ha bekövetkezik egyáltalán, és közben lesz mód a korrekcióra.

Most is van közgazdaság, amit tanulnak és alkalmaznak, van államigazgatás, legfeljebb nőnek majd a tapasztalatok.

Egy igazán fejlett társadalomnak talán az űrutazás sem lesz akadály és hely az van a világban elég.

Amiről írsz, az lehet probléma, de miből tudod vajon a mesterséges intelligencia veszélyét?

A mai korban ez még messze nem lehetséges, mármint az, hogy a M.I. ellenünk törjön, de már most felfedezték a veszélyét, gondolnak rá.

Mesterséges hús, hm, azért ott még nem tartunk, még mindig olcsóbb az argentin pampákon ingyen füvet legelő marha, bár a baromfival már közel járnak hozzá, de hát mi mást lehetne tenni?

Ne tenyésszünk baromfit?

Szerintem a munkaidő fog csökkenni, ami nem feltétlenül rossz.

Madách szavai jutnak eszembe:

'mondottam ember, küzdj és bízva bízzál!'

2018. márc. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
0%
Hidd el, nem te vagy az egyetlen. És nem is az első. Valószínűleg sokaknak hasonló gondolataik voltak, amikor a nagybirtokok felváltották a konyhakerti gazdálkodást; a gyárak a műhelyeket, a gépesítés a kézi munkát, stb. Minden nagyobb változás esetén felmerültek ezek a kérdések -és a történelem folyamán a társadalom mindig alkalmazkodott a technológiai változásokhoz. A magam részéről nem látok egy okot sem, hogy a jelenben/jövőben ez másképp történne...
2018. márc. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy egy valódi hívő ezeket a technikai dolgokat kizárja az életéből. Elektromosság, számítógép, tömegközlekedés, gépek. Vegyél példát az amishokról. Ők semmilyen technikai eszközt nem használnak, mert nem istentől való. A hívőknek követniük kéne a példájukat és nem az internetre irkálni, hanem közösen építgetni a kibucaikat társadalmi munkában, beterjesen szaporodni és nem a neten fórumozni, mert az bűn, ami útálatos az úr szemében és nem kedves neki.
2018. márc. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hányszor gondolok rá, hogy akár egy hétig is az amish-ok között élni... Durva ugrás, de lehet ez kellene nekem. :D



Nektek nem hiányzik a természet? Csak nekem amúgy?

2018. márc. 30. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!