Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Jézus azt mondta a...

Amikor Jézus azt mondta a bűnös asszonynak, hogy "megbocsáttattak a te bűneid", kellett-e még Mózes törvénye szerint bármit tennie az asszonynak?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
mivan?
2022. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 munyamunya ***** válasza:

Maguk a zsidók, akik az Úr elé rángatták a házasságtörő asszonyt, már figyelmen kívül hagyták a törvényt, nem egyenesen jártak el, csak kísértgetni próbálták a Felkentet.

A mózesi törvény alapján a tettenért PÁRT (férfi és nő együtt) kell elítélni, két vagy három tanú szava alapján. Itt a történetben ebből semmi sem stimmel, az Úr sem a törvény szerint reagál, mert átlát a helyzeten.

Az asszonynak teendője amúgy nem lett volna, hiszen a paráznaság büntetése halál, az után már nincs cselekedet.

2022. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 munyamunya ***** válasza:
Vagy a vérfolyásos asszonyra gondolsz? Nyilván tisztulás után kellett vinni áldozatot, de ezt gondolom akkor jól tudták.
2022. aug. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ...Laci ***** válasza:

A következő idézet Jézustól származik:

"Nem megszüntetni jöttem a Törvényt, hanem beteljesíteni" (Mt 5,17)


Szerintem ellentétben azzal, hogy sokan hogyan látták Jézust, ő sosem volt a Mózesi törvények ellen. Az igazság magasabb szintű kifejezési formáját hozta el, amit a kortársai (és valljuk be őszinten, még ma is így van) nehezen fogadtak el.


Mózes törvényei szigorú jóvátételeket követeltek volna meg a bűnös cselekedek után. Szemet szemért, Fogat fogért, stb. Jézus eljövetelekor ez azonban gyökeresen megváltozott. Adott helyzetben és utána is a szeretetre, őszinte bűnbánatra és Jézus őszinte követésére volt szükség, ami több esetben Jézus szeme láttára teljesült is. Ezért mondhatta, hogy a "bűneid megbocsátattak". De ezzel együtt az ember további felelőssége, hogy lehetőleg többet ne kövesse el azt a bűnt megint. Erre pedig Jézus azt mondta, "menj és ne vétkezz többet".


Tehát nem Mózeshez, hanem Jézushoz kell igazodni Jézus eljövetele után. Ezzel a Mózesi törvények végső célja úgyis beteljesül, ami végső soron a szeretet.

2022. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Arról a bűnös asszonyról van szó, aki megkente Jézus lábait drága kenettel, és könnyeivel mosta meg, és hajával törölte (Luk 7). De ugyanezt mondta Jézus a gutaütöttnek is, akit a tetőt megbontva vittek hozzá.


#4 Jézus nagyon szigorúan a törvény szerint tanított, nem térhetett el tőle. A kereszthalálaig semmiképpen sem hivatkozhatunk arra, hogy a törvény beteljesült!

2022. aug. 14. 16:44
 6/12 munyamunya ***** válasza:

Kérdező,

Mivel sem az asszonyról, sem a gutaütöttről nem tudjuk, mi volt a bűnük, így nem lehet megmondani, hogy volt-e teendőjük a továbbiakban a mózesi törvény alapján. Viszont a betegségből megtisztulónak maga az Úr mondja, hogy mutassa meg magát a papnak, és vigyen áldozatot. Amíg állt a templom és működött az áronita papság, addig a testi választott nép tagjainak szerintem ugyanúgy meg kellett cselekedniük az első szövetség rendeléseit. Ahogy Pál is részt vett fogadalom lezárásaként áldozat felvitelében, pedig addigra már bőven megtörtént az Úr halála és feltámadása.

2022. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ...Laci ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Számos dolog utal arra az Újszövetségben, hogy már a kereszthalál előtt beteljesült a Törvény Jézus eljövetelével.

Ha csak azt nézzük, hogy Jézus hány embernek adott bűnbocsánatot a halála előtt. Maga pedig egyértelműen ki is mondta, hogy az "Emberfiának igenis van hatalma a földön bűnöket megbocsátani".

Azt is említette, hogy ő a szombat ura.


Ha valóban csak a Törvény szerint tanított volna, talán soha nem kerül összeütközésbe az égvilágon senkivel. A lényeg szerintem, hogy az ő tanításai és a tettei meghaladták a mózesi törvényeket.

2022. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 Jézus nagyon egyértelműen a törvény szerint tanított. Egyrészt számos prófécia szól erről. Csak ebben a rövid szakaszban 3-szor említi Ésaiás:


"Ímé az én szolgám, a kit gyámolítok, az én választottam, a kit szívem kedvel, lelkemet adtam ő belé, törvényt beszél a népeknek. Nem kiált és nem lármáz, és nem hallatja szavát az utczán. Megrepedt nádat nem tör el, a pislogó gyertya belet nem oltja ki, a törvényt igazán jelenti meg. Nem pislog és meg nem reped, míg a földön törvényt tanít, és a szigetek várnak tanítására."


Másrészt nem tudta volna a törvényt betölteni, ha nem aszerint tanít.


Mi utal arra, hogy Jézus eljövetelével beteljesült a törvény? A bűnbocsánat biztosan nem. Ez ugyanis nagyon nem újszövetségi fogalom. Már az ószövetség alatt is volt bűnbocsánat. Elég csak Dávid esetét említeni, akit a törvény szerint meg kellett volna kövezni a házasságtörése miatt. Össze sem lehet hasonlítani Dávid bűnét a szombaton fát szedegető emberével. Mégis, Dávid a sokkal súlyosabb bűneire bűnbocsánatot és kegyelmet kapott.


Még a betegek gyógyítása, halottak feltámasztàsa sem új dolog. Az ószövetségben is történtek ilyenek a próféták által. Ott volt a törvényben például, hogy egy leprásnak mi volt a teendője, ha megtisztult. Lehet, hogy ez nem volt mindennapos dolog Izraelben, de ez nem Isten hibája. Ő már az Egyiptomból való kijövetelkor kijelentette, hogy "Én vagyok az Úr a te gyógyítód".


Szóval, mi utal arra, hogy a törvény Jézus eljövetelével még a kereszthalála előtt beteljesült volna?

2022. szept. 11. 20:13
 9/12 ...Laci ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Két dolgot tudok elmondani. A gyógyításokkal (többek között) az volt a baja a zsidó elöljáróknak, hogy Jézus azokat szombaton is végezte. De Jézus maga mondta, hogy ö ura a szombatnak is. A Mózesi törvényeket szigorúan tisztelő izraeliták szemében Jézus bűnt követett el ezzel. Tettére csak az adhat magyarázatot, hogy Ő már beteljesítette e törvényt.


A másik dolog, hogy Jézus nem maga volt a megtestesült ige? "Az ige testté lett." A törvény volt az igazságnak egy kifejezési formája, amelynek szintje a kornak megfelelő volt. Jézus nemcsak annak magasabb szintjét tanította, de meg is testesítette. Ha úgy tetszik, Ő volt a megtestesült kőtábla, amelyre a Tízparancsolat iratott.

2022. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Amikor Jézus azt mondta a bűnös asszonynak, hogy "megbocsáttattak a te bűneid"


Nos ilyen nincs az Evangéliumokban, hogy egy bűnös asszonynak azt mondja Jézus, hogy "megbocsátottak a te bűneid". Olvass figyelmesebben és idéz pontosan!


Amely parázna nőt megakarták kövezni, annak Jézus azt mondta, hogy "menj és ne vétkezz többé". Ján.8; 3-11.


11. Az pedig monda: Senki, Uram! Jézus pedig monda néki: Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!


Aztán szinte mindegyik Evangéliumban ott van, hogy egy szellemileg megkötözött beteg embernek mondja azt, hogy megbocsátattak a te bűneid.


Aztán a Luk.7;-ben olvasni egy nagyon érdekes és figyelemre méltó eseményt, ahol Jézus valóban azt mondja a bűnös asszonynak, hogy


"48. És monda annak: Megbocsáttattak néked a te bűneid."


Nos erről jó sokat lehet elmélkedni és beszélgetni és eszmecseréket folytatni.

2022. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!