Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai evangéliumhoz tartozó...

A mai evangéliumhoz tartozó prédikációból mit jegyeztél meg?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Fegyverek könyve 2. fejezet 9-21.


„S a magasba emelé Szent Attila a kézigránátot, és mondá: »Ó Uram, add áldásodat a te kézigránátodra, mellyel ellenségeidet ficlikké tépheted nagy kegyelmedben.« És elégedett vala az Úr, és ők lakmározának bárányt és lajhárt és málét, sós ringlit babbal és orángutánt és zsenge gyökereket és gyönge szekereket.(...) És szólt az Úr, mondván: »Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, ameddig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig, hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen, eldobandod te az Antiochiai Szent Gránátot a te ellened felé, ki, mivel nem kedves nekem, megdöglend.

2022. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Prókátor ***** válasza:

Nem tudtam eljutni misére. Amúgy is az itteni plé(h)bános eddig csak hülyeségeket tudott prédikálni, sok és értelmetlen zagyvaságot.


De ha nekem kellett volna prédikációt írni a mai evangéliumhoz, én először felelmlegetném, hogy Jézus követése nem egyszerű dolog. A generációk közötti alapvető konfliktust is kiélezheti, nem is szólva a tágabb családi konfliktusokról, mint az alapvetőnek számítható anyós helyzetről. A generációkban lehetnek különbségek Krisztus követésében. Az egyik generáció többre tartja a megszokott hagyományok pontos megtartását, míg a másik a hagyományok fölé helyezi a "szívbéli" követést. Az egyiki ebben látja a lényeget a másik abban, sőt, ugyan abban a kérdésben megengedőbb álláspontot képvisel.

Viszont, amit nagyon hangsúlyoznék, mint reményt: Jézus nem 1 az 5 elleni küzdelemekről beszél, hanem 2/3-ról! Vagyis nem maradunk egyedül, hanem lesz mellettúnk más is, akivel együtt lehet a küzdelmet végig harcolni!

2022. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Prókátor, ez a magyar katolikus egyhaz, amit a kerdezo kerdez?

mi volt ez?

anglikanoknal a Magnificat volt (Lukacs 1,46-55), gondolom, nem arrol irtal :-)

2022. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lukacs 12, 49-56?
2022. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ma Maximilian Kolbe vértanúról beszélt a pap az evangélium kapcsán, pont ma van az ünnepe.
2022. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Prókátor ***** válasza:

Lk 12,49-53. Évközi idő 20. vasárnap. Tudtommal nem csak a magyar, hanem az egész római katolikus egyházban.

#5 ez érdekes. Legjobb tudomásom szerint a vasárnap felülírja az emléknapokat. Bár az tény, hogy ma van szent Kolbe napja, de hacsak nem a templom van neki ajánlva, akkor nem a hozzá kapcsolódó igeliturgia kellett elhangozzon. Az már más kérdés, hogy a pap fontosnak érezte megemlíteni.

2022. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Tudtommal nincs megkötve, hogy miről prédikáljon egy pap, akár a csirkepaprikás receptjét is elmondhatná. Nyilván ezt kicsit viccesen írtam, de jól be tudta kapcsolni Maximilian Kolbe vértanú életáldozatát a mai olvasmányokba.

2022. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban "fölülírja" a vasárnap az emléknapot, de sokszor van, hogy ettől függetlenül beszél az atya az adott nap szentjéről, pláne ha jól köthető.

Nálunk egyébként főleg erről (az egyébként nem egyszerű) mondatról volt szó, hogy "Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Mondom nektek nem azt, hanem szakadást."

Röviden, a békének is van több formája, sokszor egyfajta "hamis békére" vágyunk. De Jézust nem ezt hozta el.

2022. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!