Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a hit cselekedetek nélkül...

Ha a hit cselekedetek nélkül halott akkor hova kerül az akinek nincsenek cselekedetei? ugye nem a tüzes kemencébe?

Figyelt kérdés
például balesetben lebénultak, bénán születettek, hangszál sérült néma stb
2022. aug. 21. 05:58
A kérdező szavazást indított:
Mennyországba ha kiállnak pár próbát
pokolba másnéven tűznek tavába
ugye nem kerülnek pokolra
2 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

illetve biblia nyomatékositja hogy a hit önmagában nem elég semmire mert akkor az ördögök is tudnának üdvözülni:


Jakab 2:19 HUNK

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

2022. aug. 21. 06:07
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Szia,

Egyrészről “cselekedet” alatt nem csak a fizikai tevékenységet értjük, a hit megmutatkozhat minden más formában is, pl. önzetlenségben, másokért való imádkozásban, stb. Másrészt, nem a mi dolgunk azon aggódni, hogy Isten kiket üdvözít, ezt hagyjuk Rá, egy népszerű anekdota szerint: “Amikor a Mennybe érkezem három csodával fogok ott szembesülni. Az első csoda az lesz, hogy sok olyan személyt látok majd ott, akikre nem számítottam, a második csoda az lesz, hogy lesznek olyanok, akikre számítottam, de nem lesznek ott; a harmadik, és egyben a legnagyobb csoda az lesz, ha én magam ott lehetek.” JOHN NEWTON

Harmadrészt, a “pokol” a Bibliában nem azonos a “tűznek tavával”, ahogyan

Jelenések könyve 20,14-ben olvashatod: “A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava”.

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


Szia!


Akkor ha valaki egészséges annak nem lesz elég másokért imádkoznia az nem menti meg a kárhozattól? ugyanugy beliálfia marad?

2022. aug. 21. 08:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Az üdvösség Isten kegyelmi ajándéka, azt el kell fogadni. Ha valaki egészséges és elfogadja Isten kegyelmi ajándékát, annak Isten megmutatja, hogyan kell élnie, és mit kell cselekednie.

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 értem. akkor béna tolószékesek ezt nem tudják elfogadni mert némák ?
2022. aug. 21. 10:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Nekem van több béna tolószékben élő hittestvérem, van köztük olyan is aki nagyon nehezen tud artikulálni, mégis elfogadta az Isten kegyelmi ajándékát, és az Isten megmutatta neki, hogyan kell élnie, mit kell cselekednie. Nem nagyon értem, hogy mit szeretnél pontosan kérdezni…

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 mit kell neki cselekednie és élnie ha levan bénulva? cselekedéshez egészséges kéz és láb kellene nem?
2022. aug. 21. 11:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Erre a második kommentemben már válaszoltam.

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Ő csak a szokásos troll, mentálisan sérült lehet, de mindig ugyan ezeket kérdezi/állítja heti rendszerességgel. Egy időben én is próbáltam neki segíteni válaszokkal, amíg rá nem jöttem, hogy csak szórakozik.

2022. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Ne vádolgass engemet...


#2 Amiket írtál második válaszodban hogy tudja cselekedni ha levan bénulva? Önzetlenseg alat mit értesz?

2022. aug. 21. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!