Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy Jézus...

Honnan tudom, hogy Jézus hozzám szól?

Figyelt kérdés

Az agyamba hallom a gondolatokat, de az nem Jézus szerintem hanem a saját agyam, ahogyan én gondolkozom. Na de, akkor honnan tudom, hogy Ő mikor szól hozzám?

19L



2022. aug. 21. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
amikor teljesen csendbe vagy elhalkitod gondolataidat és olyan szavakat hallasz amit tuti nem te gondoltál meg nem ismersz akkor valoszinü szol valaki hozzád
2022. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha hapsihangon szól,de ne igyál annyit.
2022. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Fekszek a kérdéstől. 🤦
2022. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
#3 ha nem hiszel jézusba minek okádsz ide? jézus ma is él és lehet vele beszélni spirituális szinten és ez valós nem csak kitaláció
2022. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
4es ilyen indulatos válasszal te hívő keresztény embernek képzeled magad? Hiányzik belőled az emberszeretet. Javasolnék neked egy pár hónapos hitoktatást. Megtanulnád utána kezelni az indulataidat és tudnád, hogy ez a válasz nem keresztény emberhez illő.
2022. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 judaizmusról és izraelitákról ezek szerint nem hallottál még
2022. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig a Bibliából még nem érezted magad megszólítva egy-egy történeten keresztül, akkor kétlem, hogy ez Jézus lenne.
2022. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom, de ha ezt érzed, keress egy pszichiátert. Nem azt mondom, hogy nem érezhetsz “elhívást” vagy nem érezheted Isten működését az életedben. Viszont ha úgy érzed, hozzád szól, az csak az agyad - kóros - müködése lehet.
2022. aug. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jézus nem szól hozzád (noha voltak már hasonló csoda esetek), hanem vezet a Szent Szellem által. Isten terel és vezet. Figyelni kell. Ha pedig ott van a küszöbödön az ajtód előtt akkor tárd ki Neki a szíved ajtaját, szólj hozzá hittel őszintén és alázatosan. Bánd meg és valld meg a bűneidet és hívd be magadhoz, hívd be a házadba, a szívedbe az életedbe. Fogadd el Öt Uradnak, Istenednek, személyes Megváltódnak. Ha ez megtörténik, akkor be is költözik hozzád az Ő Szent Szelleme által és azután Ő fog vezetni szellemben értelemben, világosságban, igazságban.


Jn.14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jel.3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Jn.16,13. De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

1Jn.2,27. És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

2022. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat <3.

Csak valaki mondta, hogy Jézus hozzá szólt, pl én csak a Bibliában éreztem, hogy nekem szán történeteket. De nem tudom, hogy hallani hallotam-e már az ő hangját.

2022. aug. 22. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!