Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan jön Jehova Tanúinak és...

Honnan jön Jehova Tanúinak és au adventistáknak, hogy Jézus nem, hogy nem Isten de Ő maga Mihály Arkangyal? Miből gondolják, hogy Jézus nem Isten? Miből gondolják, hogy Jézus Mihály Arkangyal?

Figyelt kérdés

2022. aug. 20. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

Helyesbítenék, az adventisták szerint: “Isten, az Örökkévaló Fiú, Jézus Krisztusban öltött testet. Őáltala teremtetett minden, benne lett nyilvánvalóvá Isten jelleme, általa teljesedett az emberiség megváltása és Ő ítéli meg a földet. Az örökké igaz Isten igaz emberré lett Jézus Krisztusban. A Szentlélek által fogantatott és szűz Máriától született. Emberként élt, mint ember megkísértetett, de tökéletes megtestesítője volt Isten igazságosságának és szeretetének. Csodái által kinyilatkoztatta Isten hatalmát, és bizonyította, hogy Ő a megígért Messiás. Bűneinkért önként vállalta helyettünk a szenvedést és a kereszthalált; feltámadt a halálból és felment a mennybe, hogy közbenjárjon értünk a mennyei szentélyben. Népe végleges megszabadításáért újra eljön dicsőségben, és mindent újjátesz.”

Jézus Isten volta ugyanis nem ellentétes azzal, hogy az egyik neve a sok közül Mihály, aminek a jelentése: Ki olyan mint Isten. Ahogyan azzal sem, hogy Ő az angyalok Fejedelme, más néven Arkangyal, vagy - Ószövetségi kifejezéssel - a Seregek Ura. Hogy honnan jön? A Szentírás szerint: “maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban” - máshol pedig ezt olvassuk: “eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, és kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.”

Az egyik helyen ezt olvassuk: “mondá az Úr a Sátánnak: Dorgáljon meg téged az Úr, te Sátán; dorgáljon meg az Úr, a ki magáévá fogadja Jeruzsálemet. Avagy nem tűzből kikapott üszög-é ez?” A másik helyen pedig ezt: “Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!”

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem az az elmélet hogy Jézus Mihály arkangyal nem állja meg a helyét.Gyárthatunk saját elméleteket,de ha valaki eggyértelmüen nem tudja bibliai igékkel az állítását alátámaszatani,az csak egy elképzelés.Az első válaszolótól megkérdezném ha valóban úgy gondolja hogy Isten Jézus Krisztusban öltött testet akkor mivel magyarázza ezeket az igéket

Máté 3:16-17

És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki,

és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani. És ímé egy égi hang

ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.

Jesua (Jézus) bemerítésének összefüggésében nem látunk háromnál több személyt. Jesua

személyében látjuk a Fiút; látjuk a Szentlelket, aki egy galamb testének formájában száll alá;

az Atya pedig hallható hangon keresztül van jelen, amely az égből száll alá, ezt mondván: Ez

amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.

b. Máté 28:19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a

Fiúnak és a Szent Léleknek nevében.

Az istenség Szentháromságának második újszövetségi példája csak három személyt említ

specifikusan, annál nem kevesebbet, de nem is többet. A három személy itt nevesítve is van,

Atya, Fiú és Szent Lélek. Vegyük észre a látszólagos ellentmondást a nyelvtannal

kapcsolatban. A parancsolat az, hogy menjenek, és kereszteljék meg az embereket a fentiek

nevében, és a nevében szó egyes számban áll. Nem azt mondja, hogy az „Atya, Fiú és

Szentlélek neveiben”, ami nyelvtanilag helyesebb lett volna (bár a magyar nyelv szerint,

stilisztikai szempontból nem használnánk ebben az esetben sem többes számot – a szerk).

Ehelyett csupán a nevében szót használja. A név szó egyes számban szerepel, amely az

istenség egységét hangsúlyozza. Ugyanakkor ez a név az Atyához, Fiúhoz és Szent Lélekhez

tartozik, ami az Istenség Szentháromságát emeli ki.

c. János 14:16-17

És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az

igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de

ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.

Az Istenség Szentháromságának harmadik újszövetségi példájában is megfigyelhetjük, hogy

három személyt említ a szövegkörnyezet. Az egyik személy a beszélő, Jesua, akire az én

személyes névmás utal. A második személy az Atya, akihez imádkozni fog (kérem az Atyát).

A harmadik személy pedig a Szentlélek, akit elküldenek.

2022. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Kedves második,

Bevallom nem értem a kérdésedet. Miben mondanak ellent az általad idézett igék annak, hogy Isten Jézus Krisztusban öltött testet? Ugyanarról a Szentháromságról beszélünk. Vagyis arról, hogy az Atya a Fiú és a Szentlélek a három isteni személy. Az adventista hitvallás szerint is egy az Isten, az Atya, a Fiú és a Szentlélek, a három örökkévaló személy egysége. Isten halhatatlan, mindenható, mindent tudó, mindenek fölött való és mindig jelenlevő. Önkinyilatkoztatásából tudjuk, hogy végtelen és meghaladja az emberi felfogóképességet. Örökké méltó az imádatra, csodálatára és minden teremtmény szolgálatára. Én 2-2 párhuzamos igével is alátámasztottam, hogy Mihály arkangyal azonos az Úr Jézus Krisztussal. Az első kettő arról beszél hogy a halottak “Arkangyal szózatára” támadnak fel, ami az “Ő szava”, a második kettő pedig arról, hogy az Úr mondta Sátánnak, hogy “Dorgáljon meg téged az Úr” - aki szintén azonos Mihály arkangyallal.

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

3-as válaszolónak

Engem az zavart hogy te azt írtad hogy Isten Jézus Krisztusban öltött testet.De akkor hogyan érvényesülhet az egy Isten három személy kérdése?A másik dolog pedig az,hogy tudomásom szerint a biblia sehol nem említi azt hogy Mihály arkangyal azonos lenne Jézus Krisztussal.

2022. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia,

Valóban ezt írtam, mert a Biblia is ezt írja:

“Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.” (Ján. 1:14)

“És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.” (I.Tim. 3:16)

“Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, mégpedig a keresztfának haláláig.” (Fil. 2:5-8).

Van utalás arra, hogy Mihály az angyalok fejedelme, a Seregek Ura:

“És lőn az égben viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak a sárkánnyal, és a sárkány is viaskodik és az ő angyalai, de nem vehetének diadalmat, és az ő helyük sem találtaték többé a mennyben.” (Jel. 12:7-8). Az Úr Jézus Krisztus az aki Sátán felett győzött. Szerintem ez vitán felül áll.

Üdv. Péter

2022. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

"Az Úr Jézus Krisztus az aki Sátán felett győzött".Ez így van és ezzel teljesen eggyetértek.

De:Zsidó levél 1/4

Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, amennyivel különb nevet örökölt azoknál.

5

Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

6

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.


13

Melyik angyalnak mondotta pedig valaha: Ülj az én jobbkezem felől, míglen ellenségeidet lábaidnak zsámolyává teszem?

2022. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Mihály teremtmény, egy Fő Angyal ezzel szemben Jézus nem teremtmény, hanem a láthatatlan Isten kivetülése, kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Isten Szellem Akiben fenn áll az egész teremtett világ, Jézus által pedig Isten jelen van a teremtett világban. Isten a tudati létállapot, az akarat, a döntést hozó, a törvényalkotó, Jézus pedig az Atya akaratának a végrehajtója. Isten Jézus által teremtette az egész világot. Jézusban Isten lakik az Isten Szelleme által, nem teremtmény. Ezért mondja az írás, hogy Jézus a testben megjelent Isten. Mivel végig vitte és beteljesítette a váltság művét ezért minden hatalom neki adatott. Ő az Aki megbocsáthatja az emberek bűneit, amit egyedül Isten tehet meg. Tehát Jézus Isten. Isten megjelent köztünk testben Jézus személyében. Ez jelenti a Szentháromságot. Jézus az Atyában, az Atya pedig Jézusban van, az igaz hívők pedig az Atyában és a Fiúban vannak, Jézus pedig bennük mind ez pedig az Isten Szent Szellem által lehetséges.


Jézus nem férfiúi gerjedelem által fogant meg, hanem a Szent Szellem által. Ezért nem volt benne bűn, és ezért már gyerek korában tisztában volt mindennel. Tehát Jézus nem teremtmény, ezzel szemben viszont Mihály Fő Angyal igen. Nem azonosak egymással és nem ugyanaz a két személy. A Jehova tanúi tévesen értelmezik és magyarázzák, de nem csak ezt, hanem szinte mindent.

2022. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Júdás levelében a következőt olvashatjuk:


Júd.1,9. Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!


Ez önmagában is bizonyítja, hogy nem lehet Jézus és Mihály ugyanaz.

Mihály vitatkozott az ördöggel, Jézusnál biztos nincs vita.

Mihály nem mert káromló ítéletet mondani, ezzel szemben Jézus minden bizonnyal megteszi.

Mihály azt mondja az ördögnek, hogy dorgáljon meg téged az Úr. Tehát Mihálynak nincs hatalma ítélkezni ezzel szemben az Úr Jézusnak viszont van hatalma rá.


Dán. 10;13.-ban azt olvassuk, hogy Mihály egy a többi előkelő fejedelmek közül. Tehát nem lehet Jézus, mert Ő feljebbvaló és nem egy a többi közül.

A 10;21.-ben és a 12;1.-ben azt olvashatjuk, hogy Mihály a nagy fejedelem aki Izrael népéért áll. Jézus nem egy nagy fejedelem a többi közül, hanem maga a Király.


Jel.12,7. És lőn az égben viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak vala a sárkánynyal; és a sárkány is viaskodik vala és az ő angyalai;


Itt nem is értem miért kell belemagyarázni, hogy Jézus egyenlő Mihállyal, mikor egyértelmű, hogy nem Jézus harcol és viaskodik, hanem Mihály Fő angyal fejedelem az ő Angyalaival. Nem Jézus harcol és hadakozik és viaskodik, hanem Mihály. Jézusnak nem kell és nincs is szüksége ilyesmire, mikor Neki elég egy tekintet vagy egy szó is.

2022. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ki volt ez a “férfi”?

“Amikor Józsué Jerikónál volt, föltekintett, és látta, hogy egy férfi áll előtte, kivont karddal a kezében. Odament hozzá Józsué, és megkérdezte tőle: Közénk tartozol, vagy ellenségeinkhez? Az pedig így felelt: Nem, én az Úr seregének a vezére vagyok; éppen most érkeztem. Ekkor Józsué arccal a földre borult előtte, meghajolt, és ezt kérdezte tőle: Mit akar mondani szolgájának az én Uram? Az Úr seregének a vezére így felelt Józsuénak: Oldd le sarudat a lábadról, mert szent az a hely, ahol állsz. Józsué így is tett. Jerikó olyan alaposan be volt zárva Izráel fiai miatt, hogy se ki, se be nem mehetett senki. Ekkor azt mondta az Úr Józsuénak: Lásd, a kezedbe adom Jerikót és királyát vitéz harcosaival együtt.” (Józsué 5:13-6:2)

Üdv. Péter

2022. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Onnan veszik hogy Jézus és Isten (Jehova) nem egy személy hogy a Biblia többször is külön említi őket


Pl Jézus imádkozik az atyjához vagy azt mondja hogy az atya nagyobb nálam

Vagy amikor kérdezik a tanítványok hogy mikor jön el a vég azt mondja hogy senki sem tudja azt csak Isten


Lehet hogy nem idéztem pontosan, de remélem így érthető.


A Mihály = Jézus részt meg most nem tudom hírtelen

2022. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!