Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik, létezett ilyen vallás?

Létezik, létezett ilyen vallás?

Figyelt kérdés
Létezik olyan vallás amely a természetre tekint úgy, mint ahogyan a többi ismert vallás az Istenre?

2022. aug. 21. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ősi vallások a világ minden táján a természeti jelenségekben láttak isteneket. Általában ezek politeista vallások, tehát külön istene van a Napnak, Holdnak, Földnek, esőnek stb.
2022. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A wicca boszorkányvallás, a sámánizmus is ilyenek szerintem.

Bár ez nyilván leegyszerűsítése.

2022. aug. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy pár gyűjtőkategória:

újpogányság,

afrikai és más kontinensek hagyományos (törzsi) vallásai,

animizmus

2022. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Számomra nagyon érdekesnek tűnő területe ez a vallásoknak. (A magyar vonatkozású része, ha van ilyen egyáltalán, meg az amerikai indiánoké kiváltképpen érdekelne.)
2022. aug. 21. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Számomra is ezek a legszimpatikusabb vallások. Régebben sokat olvastam az ősi indián vallásokról és az ősmagyar vallásról. Vannak hasonlóságok. De lényegében mindenhol ilyesmi vallás alakult ki kezdetben, amikor még harmóniában éltek az emberek a természettel. Vannak olyan hagyományőrző csoportok, rendezvények Magyarországon, akik még tartják az ősi hittel kapcsolatos szokásokat. Sajnos már egy ideje nem járok ilyen közösségekbe, így nem tudok konkrét csoportokat, rendezvényeket ajánlani, de érdemes utánanézni. Régen Sólyomfi Nagy Zoltánnál tanultam révülést, és jártam különböző napforduló és napéjegyenlőség ünnepekre. Nagyon jók voltak. Meg persze a magam módján is igyekeztem beiktatni szertartásokat a mindennapokba.

Tiniként meggyőződéses ateista voltam, lenéztem a hívőket, de aztán elkezdtem érezni istent a természetben.

2022. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!