Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kikkel találkozott Ábrahám,...

Kikkel találkozott Ábrahám, illetve Lót, és kivel küzdött meg Jákob (vagyis Izráel)? Magával Istennel, vagy pedig Isten angyalaival/angyalával?

Figyelt kérdés

Mit ír a Szentírás az esetekről?


Maga Isten öltött testet, vagy pedig Isten elküldte az angyalait? Esetleg Isten nyilvánult az angyalain keresztül?


Ábrahámmal és Lóttal nem egy személy találkozik, hanem több. Tehát nem igazán tudom, hogy akkor most mi is van. Az Izráel név is azt jelenti, hogy: "Ki megküzdött Istennel", ugyanakkor sokszor a jelenetben szereplő személyt Jákob mellett angyalként ábrázolják. Viszont máskor, amikor Isten beszél mondjuk Ábrahámmal (pl. amikor még Mezopotámiában elmondja neki, hogy menjen arra a földre, amit kijelölt neki, és nagy néppé fogja tenni), akkor nem testesül meg egy fizikai testben.


Most akkor mi is történt az említett eseteknél?



2022. aug. 26. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Nyilván ez egy vitatott kérdés, az én véleményem szerint a három férfiből egy maga Krisztus volt, kettő pedig angyal: “Azután megjelent neki az Úr Mamré tölgyesében, amikor a déli hőség idején a sátor bejáratában üldögélt. Fölemelte tekintetét, és látta, hogy három férfi áll előtte… Amikor a férfiak megfordultak, és elindultak Sodoma felé, Ábrahám még ott állt az Úr előtt... Ekkor az Úr befejezte a beszélgetést Ábrahámmal, és eltávozott, Ábrahám pedig visszatért lakóhelyére… A két angyal estére Sodomába érkezett, Lót pedig éppen Sodoma kapujában ült.” “Jákób Penúélnak nevezte el azt a helyet, és ezt mondta: Bár láttam Istent színről színre, mégis életben maradtam.” Itt is Krisztus jelent meg.

Üdv. Péter.

2022. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szia

A Biblia sok személy példáját említi, akik minden erejükkel azon voltak, hogy keressék Jehovát. Az egyik ilyen ember volt Jákob, aki elszántan, hajnalig tusakodott Isten testet öltött angyalával. Ennek következtében Jákob az Izrael (Istennel küzdő) nevet kapta, mert ’küzdött’ Istennel és erősnek bizonyult, fáradozott és kitartott. Az angyal megáldotta őt a komoly igyekezetéért: 1Mózes 32:24–30.

2022. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A zsidók hogyan értelmezik ezeket a részeket? Hisz ők nem ismerhették az Újszövetséget, illetve a mai napig sem ismerik el.


A Biblia maga miről beszél konkrétan? Miként írja le az eseményeket?

2022. aug. 26. 18:41
 4/4 A kérdező kommentje:

Angyalok voltak, vagy maga Isten?


Mi alapján jelenthetjük ki az egyiket, vagy a másikat?

2022. aug. 26. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!