Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitből fakadó csodálatos...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Hitből fakadó csodálatos (vagy kisebb, de fölemelő) sikereket szeretnék gyűjteni. Tud (sz) -e segíteni? Köszönöm.

Figyelt kérdés

"Ateisták kíméljenek jeligére!"

Példa:

Szenczy Sándor (baptista lelkész):

„A lehetetlen válik lehetségessé, ha hiszek. Tíz év alatt hét háborúban jártam, harminc menekülttáborért voltam felelős, százezer embernek segítettünk.

Az ötezer forint, amit 1996-ban megáldottunk, egymilliárd forinttá változott és hatmilliárdnyi áruvá.

Elhittem, hogy meg lehet tenni.”


2010. szept. 25. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Szívből akartam a létezés leírását, magyarázatát, mondhatni az élet receptjét, hogy segíthessek az embereknek és magamnak, de modern elmének valót...meg is kaptam. Hittem, hogy van tovább...és kiderült, hogy tényleg. ;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom, Paul Brunton volt a közvetítő. Nem gúnyolódom, már tervezem hogy elolvasom. :-)
2010. szept. 25. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Akkor hajrá kedves barátom, és sok sikert, bár tudom, hogy lesz. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Wicca vagyok, ezért számomra az Istenség két részből áll, akiket én úgy hívok, hogy Anyám és Apám(csak hogy értsd a történetet:).


Tulajdonképpen a hit segítségével lábaltam ki a depressziómból, ami odáig fajult, hogy már megpróbáltam az életemet is eldobni. Gyűlöltem az embereket, az életet, a világot, ami körülvesz.

Akkoriban találtam rá a wiccára - egyébként én egész gyerekkoromban eme vallás alapelveit vallottam, csak nem tudtam, hogy valahol ezt vallássá formálták egykor -, ami megtanított arra, hogy az élet maga a szeretet.

Megtanított, hogy az isteni bennünk van, és mivel egy idő után úgy néztem a dolgokat, hogy ha azén égi Anyám és Apám szeret bennünket, annak oka van,amit meg kell keresnem. Azóta "isteni" szemmel kutatom az emberekben a jóságot és szeretet, és jelentem: létezik!

Mára ott tartok, hogy csodálom és őszintén szeretem azt a világot és azokat az embereket, akiket 5 éve még gyűlöltem.


Ha egy konkrétabb példát szeretnél, a továbbtanulásomról mesélhetek. Főleg pénzhiány miatt nem volt lehetőségem, hogy azt tanuljam, amit akarok, és olyan szakon kellett volna maradnom, amit nem akartam csinálni. De hittem, hogy Anyám és Apám segíteni fog, ezért nem adtam föl, folyamatosan kerestem a lehetőségeket, amikkel elérhetem az álmom: és 3 nappal a másik suliba való beiratkozás előtt rábukkantam végre.

Igazából elég bizonytalan lehetőség volt, a másik iskola biztos gyakorlati hellyel, pénzzel, álláslehetőséggel kecsegtetett, de úgy véltem: ha megkaptam a lehetőséget, élnem kell vele. Hittem, hogy segíteni fognak nekem "odafentről".

Léptem, váltottam és jól tettem. Jelenleg azt tanulom, amit szerettem volna, amit nagyon élvezek és jó társaságba is kerültem, csupa remek emberrel. A másik suliban a dolgok időközben nem úgy alakultak,mint várták, és lőttek a pénznek, álláslehetőségnek.


Mindennap hálát adok ezért. Mert nekem igenis nagy bátorság kellett ahhoz, hogy föladjam a bizonyosat a bizonytalanért még ha annyira akartam is. Féltem, ez tény, de hittem, hogy nincs mitől tartanom és lám: megérte.


Nekem ezek elég felemelő dolgok voltak:)

2010. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


17 évesen 1 évvel a megtérésem után nagyon szerettem volna valami szolgálatot vállalni Istenért. Sokat imádkoztam ezért, és Isten adott elém egy bibliai igét: Jakab 1:27. A közelünkben volt egy öregotthon, amit habozás nélkük felkerestem. A vezetője nagyon örült nekem. Kezdetben 1-2, majd 6-7 idős embert látogattam rendszeresen több mint egy évig tanulás mellett szabadidőmben. Isten megáldotta a tanulásomat is, olyan jó eredményeim lettek, hogy főiskola helyett egyetemre mehettem. Lelkileg olyan tapasztalatokat szereztem ez alatt az idő alatt, ami egész további életemre kihatott.


Üdv. Péter

2010. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Sok ilyen van, hála Istennek! A nevelőapámmal mindig gyűlöltük egymást, keresztényként ez volt az én "keresztem" nehéz ugyanis állandóan megbocsátani valakinek, aki ott rúg beléd, ahol tud. Mára olyan civil a kapcsolatunk, hogy jobban becsül engem, mint a saját gyerekeit. (Nem mintha versengenék ezért a kegyért. Viszont meglepően civilizált lett a kapcsolatunk.)


Volt egy vizsgám, ahol tudom hogy az Úr segített. Egyetlenegy.( A többire tanultam :-))


Kétszer hallottam az Úr hangját, a második egy utasítás volt:menjek el Izraelbe. Épp lediplomáztam, nem volt jobb dolgom (állásom sem) így kimentem önkéntesnek fél évre. Nem csak a szent földet ismertem meg, ami életem egyik legizgalmasabb élménye volt, nemcsak Egyiptomot sikerült szinte fillérekért bejárnom, ami az egyik régi álmom volt, hanem megismerkedtem a jelenlegi férjemmel. Az meg az egyik imám volt.


Freya

2010. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

aki hisz magában, vagy a tetteiben, az jóval sikeresebb, mint aki nem hisz magában.


Az is sokat segíthet, vagy árthat, hogy h a környezete hisz-e benne vagy sem.

2010. okt. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!