Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a jógi/jógini...

Mi a különbség a jógi/jógini és a jógaoktató között? Van egyáltalán különbség?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a jóga egy indiai eredetű vallásfilozófiai irányzat, ami jelen van hagyományosan a hinduizmusban, illetve a buddhizmusban, valamint ma már más vallási irányzatokba is beolvadt.


Az ind vallásfilozófiájának a művelője a jógi/jógini, aki egy vallási tanító, a buddhizmusban lámának hívják, fontos, hogy lehet felszentelt pap/szerzetes és világi is.


A jógaoktató is gondolom valami hasonló.


Mi a különbség? Van egyáltalán?



2022. szept. 7. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mi a különbség?"

Ami a felszentelt pap és a beugró hittanoktató közt.

.

"A jógaoktató is gondolom valami hasonló."

Mint sokan mások, te is rosszul gondolod.

A jógaoktató csak egy kis szeletét oktatja a jógának.

A jóga célja nem a különböző pózok elsajátításából áll.

A most divatos "jógázás" éppen a filozófiának SZELLEMI részét nem tartalmazza.

2022. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem ismerősöm yogini, de kötve hiszem hogy vallást tanítana, egyszerűen csak egy gyorstalpaló után a jógát "oktatja"
2022. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor az ismerősöd úgy yogini, mint a ministráns a római pápa.
2022. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A jógi (szanszkrit: योगी) a jóga azon gyakorlója, aki már elért egy bizonyos mesteri szintet,[1] beleértve az indiai vallások szannjásza és meditáció gyakorlóját is.[2] Női változata a jógini.

[link]

Nincs mit. Azért ne pontozz le..

2022. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sajnálom hogy mivé lett ez az életforma is, most példaként ahogy ez az ismerősöm is influencer yoginivé vált, és hát elolvastam az etikai kötelezettségeket, köszönőviszonyban nincs velük.


-csak a létfenntartáshoz szükséges dolgok megtartása (helyette tipikus halmozó, pazarló életmód, nyaralások, luxus)

-mértékletesség a táplálkozásban (pont a mértékletességekről híresek a táboros szállodás elvonulásaik haha)

-szexuális önkontroll, önmegtartóztatás (na persze..)

-képmutatásmentesség stb stb


A tökéletes jógi úgy fegyelmezi az elméjét, hogy semmilyen anyagi, érzéki vágy ne zavarja meg többé. (Akkor semmi keresnivalója nem kéne legyen instagrammon, és nem akarna pénzt sem csinálni belőle..)


Szerintem nagyon ritka egy olyan jógaoktató, aki mást is tudna adni egy kis tornázáson kívül, egyszerűen ez a nyugati élet a jógakultúrával összeegyeztethetetlen, és csak divatból nyomják. A jóga nem arról kéne szóljon hogy heti 2x összegyűlűnk nyújtani, tornázni meditációs zenére. Le van az egész butítva, főleg hogy már minden harmadik nő jógát oktat.

2022. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5.

Hagyományos hindu jógi:

[link]

[link]


Hagyományos buddhista láma/jógi:

[link]

[link]


Vallási tanító jógik:

[link]

[link]


Én mindig így képzeltem el a jógaoktatókat... A hitükben, vallásukban magas szinten álló, tanítókat, gyakorlókat, akik a jógát is alkalmazzák, és magas szinteket értek el ezáltal, akár annyira, hogy van jogosultságuk továbbadni is ezeket a tanításokat, hiszen komoly beavatás, illetve mester-tanítványi viszony szükséges már a gyakorlatok végzéséhez is, nemhogy a tanításukhoz. A szemem előtt mindig egy bölcs filozófus, a jógát mélyen gyakorló vallási személyiség volt a szemem előtt, amikor ezt a szót meghallottam.


Akkor most tévedtem? Az ismerősöd akkor nem ilyen? Nem tanulta mélyen az ind filozófia ezen részét úgy, hogy akár másoknak is tudjon segíteni, illetve át tudja adni?

2022. szept. 10. 01:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugaton a legtöbben üzletet csináltak a jógából.

Sajnos ma már Indiában is egyre inkább ez jellemző.

Nem a jóga alaptanításait helyezik előtérbe, hanem csak a pénz lebeg a szemük előtt.


Éppen ezért nem tanították az igazi jógik közül sokan a nyugatiaknak a jógát, vagy épp a tantrát.

2022. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!