Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Konkrétan milyen hely a...

Árokpart kérdése:

Konkrétan milyen hely a purgatórium valóban van olyan része amelyik hasonlít a földi élethez és ugyanúgy van légköre, továbbá földi kifejezéssel élve közigazgatása?

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 13:56
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
52%

"z azért hülyeség, mert a Szentháromság MINDHÁROM ISTENI SZEMÉLYE benne van a Bibliában - és az a határozott állítás is benne van, hogy CSAK EGY ISTEN VAN!"


Pontos idézetet kérek: hol van szó egyértelműen a Szentháromságról, expressis verbis!

2022. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
53%

21-es, ha funkcionális analfabéta vagy és nem tudsz szöveget értelmezni, azon én nem segíthetek (de sokmindent megmagyaráz az eddigi marhaságaidból).


Azt írtam, hogy MINDHÁROM ISTENI SZEMÉLY benne van a Bibliában, te magad idézted!


Nem a Szentháromság van benne, így, mint utólag kondtruált fogalom - hanem benne van KÜLÖN-KÜLÖN az ATYA, a FIÚ és a SZENTLÉLEK is, meg benne van az az állítás is, hogy CSAK EGYETLEN ISTEN VAN.


Ezeken az állításokon alapul a Szentháromság, amit így, ebben a formában utólag neveztek el, logikus értelmezés és gondolati konstrukció alapján.


Ha te most komolyan azt kéred, hogy bizonyítsam, hogy a Bibliában benne van Isten meg Jézus Krisztus és a Szentlélek - akkor te NEM OLVASTAD A BIBLIÁT, és nem is értem, mit vitatkozunk. Nevetséges!

2022. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%

"Azt írtam, hogy MINDHÁROM ISTENI SZEMÉLY benne van a Bibliában, te magad idézted!"


Pontos idézetet kérek: hol van szó egyértelműen a Szentlélek Istenről, expressis verbis!


Egyébként én se írtam, hogy a purgatorium, mint fogalom szó szerint benne van, azt írtam, hogy a túlvilági tisztulás lehetősége van benne, de "ha funkcionális analfabéta vagy és nem tudsz szöveget értelmezni, azon én nem segíthetek". Ez sok mindent megmagyaráz az eddigi marhaságaidból, persze a hazugságaidat nem.


"Ha te most komolyan azt kéred, hogy bizonyítsam, hogy..."

Nem, de ugye funkcionális analfabéta vagy, én ezt kértem:

"Pontos idézetet kérek: hol van szó egyértelműen a Szentháromságról, expressis verbis!"


Még szép latin kifejezést is írtál, hogy okosabbnak tűnj, hát alkalmaz is.

2022. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
24%

23 Én meg azt kértem, jóval hamarabb, hogy írj idézetet az I. Gergely pápua által kitalált purgatóriumról, ami akár csak körülírja azt, hogy van egy ilyen hely, ahol a túlvilágon átmenetileg szenvednek a lelkek, majd onnan a Mennyek országába kerülnek!


Várom a PONTOS idézeteket, vagy bibliai versekre való utalásokat!


A Szentlélek, mint Isten lelke már az Ószövetség első könyvében benne van (NEM Isten maga, hanem Isten LELKE lebegett a vizek felett!), Ruah Eloheniu formában, az Újszövetségben kitöltetik az apostolokra, stb.


Mindjárt a Biblia legelején Isten lelke KÜLÖN emanációként jelenik meg. Különbséget tesz tehát már az Ószövetség is: Ábrahám előtt MAGA ISTEN ELHALAD például (nem a lelke!), míg a teremtés előtt nem Isten maga lebeg a vizek fölött, hanem Isten LELKE.


Rengeteg igehelyen megjelenik Isten lelke és/vagy a Szentlélek!


Az Ószövetségben - tessék fellapozni! - 1Móz 1-2; 1Móz 2,7; Jób 27,3; 33,4; Zsolt 104,29, Bír 6,34; 1Krón 12,18kk; Ézs 29,10; 32,15; Ez 39,29; Ézs 32,15; Jóel 3,1kk, stb.


Az Újszövetségben ApCsel 2,2; vö. Jn 3,8; ApCsel 2,3; Mt 3,16 par; Lk 3,22 stb.


Felsorolni is nehéz az igehelyeket, nemhogy bemásolgatni! Vegyél kezedbe egy Bibliát és lapozd fel! Ezeken kívül is rengeteg igehely van még!


Jézusról és az Atyáról meg aztán szekérderéknyi.



A purgatórium katolikus fantazmagóriájáról viszont összesen NÉGY darab, teljesen másról szóló igeverset szoktak felböfögni a pápisták, amelyek egyike sem tesz halvány említést sem valójában egy halál utáni helyről, ahol a lelkek szenvednek a bűneikért, hogy aztán a Mennybe kerüljenek. De még utalás szinten sem! Hihetetlenül erőltetett szektás belemagyarázás - amivel az értelmesebb katolikusok sem fáradnak inkább, hanem elintézik annyival, hogy az "egyházi hagyomány" örökítette ránk, nem a Biblia...


Csakhogy erről az egyházi "hagyományról" valamiért az arámi és kopt keresztények meg a keleti ortodox keresztények sem hallottak a büdös életben, meg a zsidók sem, meg a római katolikusokon kívül SENKI.


Furcsa módon a kis-ázsiai és afrika keresztény közösségekben sosem hittek ilyesmiben!


Még furcsább módon a POGÁNY rómaiak és görögök viszont hittek egy ilyen helyben, amit "a pokol tornácának" tartottak (limbus)...


És mit ad Isten - esetleg Zeusz vagy Jupiter? - éppen a pogány Róma talaján jelenik meg ez az "ősi" egyházi hagyomány, amiről Jézus nem tartotta fontosnak említést tenni, amikor a Mennyről és pokolról viszont beszélt (nyilván annyira egyértelmű volt, hogy létezik purgatórium, hogy ezt fölöslegesnek tartotta a Biblia részletezni - csak a Menny és a pokol volt kérdéses, kevéssé ismert hely, ezért azokat inkább tételesen felsorolta és bemutatta!).


:-)))))

2022. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg azt kértem, jóval hamarabb, hogy írj idézetet az I. Gergely pápua által kitalált purgatóriumról"

Tényleg, ezt még továbbra is várom, hogy I. Szent Gergely pápa (nem pápua, az más) mikor hirdette ki dogmaként és pontosan hogy szólt a kihirdetett dogmája.


"A Szentlélek, mint Isten lelke már az Ószövetség első könyvében benne van"

Akkor a zsidók Szentkettességben hisznek? Náluk ugye Jézus nem isteni személy.


De én azt írtam:

"Pontos idézetet kérek: hol van szó egyértelműen a Szentlélek Istenről, expressis verbis!"


Ilyen idézetet nem látok tőled.


"Furcsa módon a kis-ázsiai és afrika keresztény közösségekben sosem hittek ilyesmiben!"

Idéznéd őket, hogy nem hallottak ilyenről, vagy újabb hazugság tőled?


"Még furcsább módon a POGÁNY rómaiak és görögök viszont hittek egy ilyen helyben, amit "a pokol tornácának" tartottak (limbus)..."

Idéznéd ezt a római és görög hitvilágból, vagy újabb hazugság?


Amúgy a görög mitológiában is megjelenik a kárhozat, gondolom akkor a pokol is egy pogány hamisítás.

2022. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
53%
Tessék idézni a purgatóriumra vonatkozó bibliai szövegrészeket!
2022. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
53%
Én minden idézet forrását pontosan megadtam. Várom a purgatóriumról szóló szövegrészeket a Bibliából, akár szó szerint, akár körülírás szinten!
2022. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
40%

Úgy látom, hogy feladtad a Szentháromság keresését a Bibliában, ahogy azt is, hogy idézd, a Szentlélek Isten.


Ha ennyire érdekel a purgatorium, itt olvashatsz róla:

[link]


Ezekre is várom még válaszod, mert nekem tömény hazudozásnak tűnik.


"Furcsa módon a kis-ázsiai és afrika keresztény közösségekben sosem hittek ilyesmiben!"


Idéznéd őket, hogy nem hallottak ilyenről, vagy újabb hazugság tőled?



"Még furcsább módon a POGÁNY rómaiak és görögök viszont hittek egy ilyen helyben, amit "a pokol tornácának" tartottak (limbus)..."


Idéznéd ezt a római és görög hitvilágból, vagy újabb hazugság?

2022. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
53%
Én minden idézet forrását pontosan megadtam. Várom a purgatóriumról szóló szövegrészeket a Bibliából, akár szó szerint, akár körülírás szinten!
2022. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
53%
A BIBLIÁBÓL várom a purgatóriumról szóló pontos igeversek megjelölését!
2022. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!