Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Purgatóriumban tulajdonképpe...

Árokpart kérdése:

A Purgatóriumban tulajdonképpen mi lesz velünk ha netán oda kerülünk? Az is hasonlít a földi életre valamennyire?

Figyelt kérdés
Úgy lehet elképzelni, hogy ha teszem azt pl. most jó élthelyzetben vagyunk és ott majd egy hasonlót kell majd átélnünk tisztulásképpen mint mikor itt a Földön egy rosszabb élethelyzetben voltunk? Lehetséges ez?
2022. ápr. 7. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
A Bibliában nincs szó purgatóriumról. Ha szeretnéd megismerni a Biblia tanítását arról, hogy mi van a halál után, írj privátban és szívesen segítek benne!
2022. ápr. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Én a katolikus magyarázatot hiszem el reformátusként. Hogy Jézus azt mondta ha úgy halsz meg hogy haragban vagy valakivel akkor átad a poroszlónak aki börtönbe zár. Meg Szent Pál is említ valami vasas dolgot hogy meg kell tisztítani. Nem tudom elképzelni hogy más kálvinista ne hinné a tisztitótuzet. Én elhiszem, annál is inkább mert az ortodixok is azt vallják hogy a hajam után van ideiglenes pokol,meg ideiglenes menny. És a végitéletkor dől el hova kerülsz Véglegesen mikor a test is feltámad. Addig a pokolból van visszaút,vagyis meg lehet térni. A mennyből nem mert előbb a purgatoriumba kerülsz, ezt már én hiszem hozzá, az ortodoxok nem hiszik. De az ember csak előbb a púrgóba kerül aztán a menny előszobájába mert a jók is bűnösök. Csak a Szentek kerülnek direkt a mennybe, mondjuk akik életüket adják a hitükért.
2022. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Vivien elmeséli mi van a pokolban :


[link]



Purgatóriumról nem ír a Biblia..


Máté 13, 40


A miképen azért összegyûjtik a konkolyt és megégetik: akképen lesz a világnak végén.


41 Az embernek Fia elküldi az õ angyalait, és az õ országából összegyûjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, a kik gonoszságot cselekesznek,


42 És bevetik õket a tüzes kemenczébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

2022. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Purgatorium nincs. Van egy nagyszerű tanítás, 23 perc a pokolban címen, youtubon elérhető.


Én nem vagyok biztos hogy a Vivien tényleg ezt megléte s vagy sem. Számomra ő egy bizonytalan forrás.

2022. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint a purgatorium egy olyan köztes állapot, ahol a lélek megtisztul, ahogy a Szentírásban olvashatjuk:

"De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Egy másik helyen is a tűzben való tisztulással találkozunk:

"Ezt a harmadik részt tűzbe vetem, és kiégetem, amint az ezüstöt is kiégetik; megtisztítom őket, amint az aranyat is megtisztítják."


Tehát ennek semmi köze a földhöz, nem ehhez hasonló hely lesz.

2022. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tűzről ír a Biblia, purgatóriumról nem ír. A prugatórium, és az onnan kiváltó búcsúcédula vagy pénzes mise a pápisták hamis tanítása bevételeiknek növelése céljából.
2022. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hitgyüliről se ír a Biblia, az csak egy pénzéhes szélhámos embereket megkopasztó cége, s lám mégis van előző.
2022. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Golgota gyülekezetről sem ír, Baptista keresztényekről sem. De van szó a Bibliában a hitről, a bemerítkezésről (görögül baptizo), ezért az egyik keresztény gyülekezet elnevezheti magát a hitről (Hit Gyülekezete), a másik keresztény gyülekezet a bemerítésről (Baptista Gyülekezetek), ezekkel nincs baj. A baj a hamis tanítások terjesztésével van (purgatórium, búcsúcédula árusítása).
2022. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így van, ezekről sem ír, de ezek legalább nem bizniszszekták :( Ezek a szekták pedig olyan sátántól eredő teológiát képviselnek, amit magyarosabb néven nevezhetünk "pénz teológiájának".


Itt van róla a protestáns vélemény:

[link]

2022. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézni lehet a vidám vasárnapot a televízióban. Elmenni nem.szabad.
2022. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!