Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudok kezdeni az olyan...

Mit tudok kezdeni az olyan családtagjaimmal akik nem fogadják el az Iszlámot? Az iskolában hogyan szoktátok megoldani az imádkozást?

Figyelt kérdés

Nem mindenki a családomban, de már meglepően sokan belekötöttek abba, hogy közeledem az Iszlámhoz. Még kitettem egy idézetet az Iszlámmal kapcsolatban a Facebookra, azt is leszedették velem.


A második kérdés meg szerintem érthető mindenkinek. Mit mondjak a tanárnak, mit csináljak, ha nem engedi meg?



2022. szept. 10. 19:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Költözz ki pl Iránba és nem lesz ilyen gondod.
2022. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Drakula ***** válasza:
74%

Ha nem tudod meg gyözni a tanárod hogy iskolában adjon időt imátkozásra, akkor az imát potold be otthon, egy másikkal össze vonva.

Szüleid kapcsán várni kell, bár szerintem csak annyi a bajuk hogy nagyon hangoztatod.

2022. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%

Az első kérdésedre nem tudok választ adni, mert nem ismerem a rokonaidat.

Ugyanakkor ha nagykorú leszel, akkor már nem tehetik meg hogy leszedessék Veled a facebook posztjaidat például.

A legtöbb ember idővel megszokja ha a másik ragaszkodik valamihez, valahol például furcsán néznék ha valaki testépítésbe kezdene, de idővel a legtöbb családnál megszokják a számukra új dolgokat.


Főleg amikor szembesülnek azzal, hogy az Iszlám jó dolgokra tanít Téged, például a szülők, rokonok, szomszédok tiszteletére, becsületes viselkedésre.

Ehhez esetleg sok idő kell. De ezt senkisem tudja Neked megmondani, konkrétan mit tegyél, és hogy ők ténylegesen hogyan fogják fogadni ezt.


Természetesen minden imát a maga idejében kéne elvégezned. De talán ha végképp nem tudod másként megoldani, akkor talán az a kisebbik rossz megoldás ha iskola után pótolod az elmaradt imáidat.


Esetleg azt is lehetne, hogy később térsz be az Iszlámba, miután sikerül kicsit jobban alakítanod az életedet, jobban elfogadtatnod a dolgokat másokkal.

Bár ezt nem szokták ajánlani senkinek sem, nehogy Isten őrizz úgy veszítsd életedet például egy balesetben hogy még nem vagy muszlim...


Allah jutalmazzon Téged őszinte törekvésedért !


Ha állhatatos vagy, Magasztos Allah segíteni fog Neked.

2022. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
hany eves vagy?
2022. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

„Bizony, aki istenfélő és állhatatos, Allah nem veszejti el az igazak fizetségét.”


Korán, 12 Szúra 90. vers

2022. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek az eddigi válaszokat, jöhetnek még!


1. Csak bármennyire is rosszul esik 1-2 ember hozzáállása, szeretem a családomat, nem szívesen hagynám itt őket.


2. Annyira nem hangoztatom pedig! Sok mindent nem mondtam (még?) róla senkinek, mégis többen belekötöttek.


3. Én is abban bízom, hogy idővel rájönnek az Iszlám jó oldalára, és nem egyből a terroristákkal társítják őket. Anyukámnak szoktam mesélni a vallásról (amit tudok róla), és ő nem is annyira ellenzi, de a többiek nagyon nem értenek MÉG egyet vele. Nagymamámtól egyből kaptam az üzenetet hogy magyar vagyok, és nem tehetek ki ilyet. (amerikában él) :( Anyukám testvére meg őt hívta már fel, mert azt hitte, hogy megtalált engem valami terrorista és beszervezett. Szomorú a hozzáállásuk, de idővel talán jobb lesz.


4. 16 éves vagyok.


Mindenkinek:

Miért szavaztátok le ennyire a hármast? Szeritnem egy nagyon érthető és jó választ adott ő is!

2022. szept. 10. 21:40
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Attól még hogy muszlim leszel, még megtartod magyar identitásodat, európai ember maradsz. Az Iszlám világ nagyon sokszínű, nem gondolkodik mindenki egyformán a muszlimok között sem.


Automatikusan lepontoznak ha az Iszlám mellett áll ki valaki. :)

2022. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Majd kinövöd kérdező.
2022. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Én mondjuk ezért pontoztam le:

"Bár ezt nem szokták ajánlani senkinek sem, nehogy Isten őrizz úgy veszítsd életedet például egy balesetben hogy még nem vagy muszlim..."


Ezzel lényegében leírta, hogy a pokolra jutsz kedves kérdező, ha úgy halsz meg, hogy nem vagy még muszlim. Szép egy vallás.

2022. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

"Ezzel lényegében leírta, hogy a pokolra jutsz kedves kérdező, ha úgy halsz meg, hogy nem vagy még muszlim. "


Kizárólag a Kegyelmes Allah dönt arról ki hová jut majd a Feltámadás Napján.


Az ember azonban igyekszik úgy élni, hogy megfeleljen Ura kinyilatkoztatásainak. Ehhez muszlimnak kell lenni, hiszen aki engedelmeskedik Allahnak és elfogadja Őt egyetlen Istennek az muszlim.

2022. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!