Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták és vallásellenesek!...

Ateisták és vallásellenesek! Véleményetek szerint Krisna, Lao-ce és Buddha léteztek?

Figyelt kérdés

Egy amerikai "antitheist" közösség honlapján olvastam, hogy szinte kizárt Krisna történelmisége. Buddháról azt írják, hogy semmi közvetlen bizonyíték, illetve kortárs irat nem ír róla, így max. azért ismerhetjük el a létezését, mert nagy hatást gyakorolt, de egyébként Jézushoz hasonlóan sokszor átírták a történetét, és valószínű, ha létezett is egy teljesen hétköznapi ember volt, akinek elege volt a kasztrendszerből. Lao-ce személyét szintén egyértelműen a mítoszok közé sorolják.


Ugyanakkor nem értem, hogy miért találták volna ki őket.



2022. szept. 11. 10:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
88%

Én nem néztem utána ezeknek, nem is fogok. De ha néznék sem az ilyen oldalakat keresném.

Az a baj hogy pont ugyan úgy ahogyan a vallásos oldalak a vallás ellenes oldalak is lehetnek rettentően elfogultak így pedig össze hordhatnak olyan dolgokat amik nem úgy vannak.

2022. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 meszike91 ***** válasza:
97%
Semmi, én is létezek.
2022. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
49%
Én egy lepke vagyok, és csak álmodom hogy ezen az oldalon válaszolok...
2022. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
88%
Simán létezhettek, és? Attól még lehettek sima emberek akikhez később történeteket raktak. Amúgy Buddhizmusban nincs isten alak, csak mondom...
2022. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

#4.

A vadzsrajána buddhizmusban vannak.

2022. szept. 11. 11:53
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Fogalmam sincs. Történészeknek kell ezt megválaszolni.
2022. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Egyikükről sem tudok sokat, de amennyi infóm van, az alapján:


1. Krisna létezését nem fogadom el, szerintem csak mítosz.


2. Buddha létezhetett, de a történetét kiszínezték itt-ott néhány legendával (pl. herceg volt, sokáig ült a fa alatt).


3. Lao-ce esetében nem találok semmi kifogásolni valót. Egy ókori filozófus lehetett.

2022. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
13%
Az ateisták többsége csak Jézus történetiségét szereti megkérdőjelezni, azokkal nincs problémájuk, akikre tized annyi bizonyíték sincs, de más vallásokban szerepelnek.
2022. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
2%

Jézusról nincsen semmiféle hiteles dokumentum, így nem tudunk róla semmit mondani.

Mivel ő isten volt, ezért ABSZOLÚT betonbiztos dokumentum kéne róla, amit egy isten természetesen meg is tudna oldani (és a végtelen előrelátásával tudná is, hogy szükség lesz rá).


Lao-ce és Buddháról úgy tudom, vannak bizonyítékok. Ők emberek voltak, tehát a normál bizonyíték elfogadható a létezésükre.


"nem értem, hogy miért találták volna ki őket".

Mert minden vallás jobb pozícióba kerül, ha szerez hatalmas, erős támogatókat.

2022. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
77%
Krisna témában nem vagyok otthon, Lao-ce szerintem létezett, Buddha viszont inkább mesebelei alak.
2022. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!