Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak még tisztán élő kereszt...

Vannak még tisztán élő keresztyén fiatalok?

Figyelt kérdés

Akik nem közösülnek/szeretkeznek házasság előtt?


Igaz az, hogy aki parázna életet él katolikusként, az nem Úrvacsorázhat (bocsi, lehet katolikusoknál ezt máshogy hívják)?


Katolikusokat, reformátusokat ismerek, akik simán parázna életet élnek bármiféle lelkiismeret furdalás nélkül. (Csak azt nem értem, hogy akkor minek járnak templomba??)


Vannak még olyanok, akik tisztán maradnak házasságig?



2022. szept. 15. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Miért pont ez a kereszténység legfontosabb aspektusa? A házasság előtti szexualitásról már annyi kérdés van, mint égen a csillag. Miért ennyire érdekes mások gatyájában/bugyijában kotorászni? Miért nem fontosabb, hogy ki mit tesz a szűkebb-tágabb közösségért, ahol él?
2022. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Még jó h nem vagyok ilyen szektás őrült mint a katolikusok. Vannak akik azthiszik a bűvész varázsol és vannak akik elhiszik h van istenke aki szúrós szemmel néz le rá. Veszélyesek ezek az emberek. Papoknak fizetést se adnék meg az egyháznak mert egy hatalmas tolvaj népség hazugságokkal. Mennyi mindenre lehetne költeni azt a pénzt amit a vallásra költenek.
2022. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12 azért 1,3 milliárd fős szekta már elég szép.
2022. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

9

"nem jár érte kiközösítés. Meggyónhatod."


Igen, de csak akkor kapsz feloldozast, ha megbantad es megfogadod, hogy tobbet nem csinalod.

Ha valakivel tovabbra is szexualis kapcsolatod van, es nem hagyod abba, akkor mar nem oldoznak fel, a szentsegekhez nem jarulhatsz. Resztvehetsz a misen, de nem aldozhatsz, tehat a vallast nem gyakorolhatod. Azt teheted, amit egy reformatus is egy katolikus templomban.

2022. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14

De ha belegondolsz, ez természetes. Hiszen a gyónás szövegében benne van, hogy őszintén bánod bűnöd és törekszel annak elkerülésére is. Ha a gyóntató helyiségből valaki hazamenve egyből a másik ágyába bújik, az hazudott a gyónás során, ez pedig szentségtörés is.

Ezért fontos az ilyen súlyosan parázna kapcsolat rendbetétele vagy házasság vagy különválás által.


"Resztvehetsz a misen, de nem aldozhatsz, tehat a vallast nem gyakorolhatod."

Az is vallás gyakorlása, hogy részt veszel a misén, tehát az állításod nem pontos. Az is vallás gyakorlása, hogy elmondod a reggeli, déli, esti imákat. Valamint az illető részesülhet un. lelki áldozásban, ami mondjuk közel se pótolja az igazit, de mégis csak valami. Persze ez se ér sokat, ha egyáltalán nem törekszik az ember bűnei elhagyására.

2022. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki korán házasodik attól még hosszú házasság lehet belőle. Ha Isten is jelen van a házasságban akkor pedig egy életre szóló is lehet. A hármas kötél nehezen szakad el.


És nem feltétlenül okoz pszihoszexuális zavart ha valaki önmegtartóztató illetve ha nem akar együtt lenni senkivel. Isten meg tudja áldani az ilyen hozzáállást,főleg ha kér Tőle segítséget az illető.

2022. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.

38 éves férfiként még szűz vagyok.

De ez nem a vallás hibája, csak eddig nem találtam még meg a páromat.

2023. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!