Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus nevében gyilkosságokra...

Jézus nevében gyilkosságokra buzdítana a pápa?

Figyelt kérdés

Ferenc pápa erkölcsileg elfogadhatónak tartja Ukrajnát fegyverekkel történő ellátására, és az Orosz ortodox keresztények legyilkolását?


Nem értem, ha Jézus azt tanította, hogy "inkább szeressétek ellenségeiteket", akkor a pápa miért tartja erkölcsileg elfogadhatónak, hogy az ukránok legyilkolhassák az ellenségeiket?


A reformátusok egyébként tényleg a sátáninak tartják a pápák uralkodását?


[link]



#pápaság kérdései
2022. szept. 20. 07:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2022. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Pápa segítene azoknak akiket gyilkolnak és elbyomnak, erre te pont az ellenkezőjét írod le.


Ez nagyon szánalmas, hol van ebben a logika?

2022. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%
Nem az első eset lenne: keresztes háború a szaracénok ellen, inkvizíció és a sok rémtett, amit az itáliában tettek, amikor politikai ellenlábasaikat eltették láb alól, lásd Borgia pápák.
2022. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem egy vallási háború, nincs ilyen aspektusa, értelmetlen a kérdésed.
2022. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
A kereszténység egy nagyon erőszakos vallás, a pápák pedig számtalanszor indítottak keresztes hadjáratot.
2022. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Az Ukránok fehér keresztet festenek a tankjaikra és egyéb harci eszközeikre, az Oroszok pedig szintén keresztény jelképet Szent Mihály karszalagot viselnek.


Szerintem naivitás azt gondolni, hogy a tankokra festett fehér kereszt csak egy védekező jelkép! Nem ezzel ölni, és méghozzá embert ölni indultak el az Ukránok!

És persze az sem igaz, hogy csak védekeznek, mert támadnak is. Hiszen minden háború "védekezéssel" kezdődik, védekezés miatt robban ki! Mind a két fél csak meg akarja védeni a területét.

Az Oroszok ugye a 2014 - től zajló ukrán terrorizmustól akarták megvédeni az orosz ajkú embereket, az ukránok pedig a területüket akarják vissza szerezni. Tehát gyilkos mind a két fél, ezt kár lenne tagadni. Nem igaz az, hogy az egyik agresszor, a másik csak védekezik, mert mind a két fél írtja és gyilkolja a másik fél polgári lakosságát!


De igazából a legnagyobb tragédia ebben az, ahogy a pápa megszólalt, és amit mondott, az valami egészen elképesztő, legalább ne Jézusra hivatkozna!!!


Háborúk és szorongatások ui. mindig lesznek, a hatalmon lévők éreztetni fogják mindig ezt, Jézus azonban azt mondja: "közöttetek azonban ne így legyen"!

2022. szept. 20. 09:42
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező neked mi a problémád?


Csomó dolgot összehadoválsz aminek a témához semmi köze.

2022. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban kérdező.


Amúgy a Biblia megengedi a honvédő harcot, tehát a pápa Biblia alapján nem mondhatott mást. Viszont az agressziót Isten teljes mértékben elítéli, így Oroszország, annak vezetőinek tetteit is. Az érdekes kérdés lehet, hogy az agresszort képviselő orosz és egyéb katonák milyen ítélet alá esnek. Mivel itt nem kötelezően besorozott katonákról van szó, ezért gondolom ők is részesülnek majd ebben az ítéletben.

2022. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem te vagy a Gyűrük Urás kérdező?? 😂
2022. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Most nem azért, de megint nem idézték a teljes beszédét. Abban amit idéztek tőle, voltaképpen annyit mond, hogy az embereknek joga van az önvédelemhez.


Ferenc pápa az elsőként tiltakozott a háború ellen. Sőt a katolikusok és az ortodoxok már jóval a háború előtt tárgyaltak, hogy kis se törjön. Ezt onnan tudom, mert akkor is voltak ilyen kérdések, amikor kitört és utána néztem. (Pedig nem vagyok katolikus.) A pápa a moszkvai pátriarchát is többször felszólította, hogy ne támogassa a háborút. Hivatlanul bement római orosz követségre és kérte, hogy legalább az civileket, gyerekeket hagyják békén. Hülyeség, hogy csak most szólalt fel. Egyszerűen csupán nem követed a híreket az elejétől fogva, valamint egy helyről tájékozódsz. Ezt a háborút a konstantinápolyi pátriachától kezdve, az Egyházak Világtanácsán át, mindenki elítéli.


Biztosra veszem, hogy nem az volt a beszédének a lényege, amit a cikk írója a szájába akar adni. Nme is tudott olyat idézni tőle, ami a alátámassza a véleményét, hanem egy olyan sort idézett, ami az önvédelem jogosságáról szólt.

Ezzel pedig semmi egyebet nem mondott a pápa, mint azt amit a katolikusok tanítanak. Vagyis nem kell hagynod, hogy lemészároljanak egy háborúban, hanem jogod van az önvédelemhez, ha megtámadnak. Ez a katolikus álláspont.


A pápa pedig nem utálja az ortodoxokat. Folyamatosan tárgyal velük az ökumené kapcsán is. Most a moszkvaiakkal megromlott a viszonya a háború miatt, de a többi ortodoxnak is, mivel a moszkvaiak senkire nem hallgattak. A konstantinápolyi pátriarchát is figyelmen kívül hagyták.


19-én már a békéért imádkozott: [link]


Amúgy ez az, erről van szó: [link]


Idézem, hogy mit mondott TÉNYLEG a pápa ennek a kérdésnek a kapcsán:


"A következő kérdést Rüdiger Kronthaler, az ARD német televíziós hálózat római tudósítója tette fel a pápának a békével kapcsolatban. „Szentatya, köszönöm a békeüzenetet, német vagyok. A népem felelős a nyolcvan évvel ezelőtti halálesetek millióiért. Az iskolában azt tanuljuk, hogy soha nem szabad fegyvert, erőszakot használni: az egyetlen kivétel az önvédelem. Ön szerint fegyvert kell adnunk Ukrajnának a jelenlegi pillanatban?”


Ferenc pápa így válaszolt: „Ez egy politikai döntés, ami lehet erkölcsös, erkölcsileg elfogadott, ha erkölcsi feltételek szerint születik, amelyekből sok van és beszélhetünk róla. De lehet erkölcstelen, ha azzal a szándékkal teszik, hogy még több háborút provokáljanak ki, vagy hogy fegyvereket adjanak el, vagy hogy leselejtezzék azokat a fegyvereket, amelyekre már nincs szükségük. A motiváció az, ami nagyrészt minősíti ennek a tettnek az erkölcsiségét. A védekezés nemcsak jogszerű, hanem a haza iránti szeretet kifejezése is. Aki nem védekezik, aki nem véd meg valamit, az nem szereti azt, aki viszont védekezik, az szereti. Itt érintünk egy másik dolgot, amit az egyik beszédemben említettem, mégpedig azt, hogy még jobban el kellene gondolkodnunk az igazságos háború fogalmán. Mert ma mindenki a békéről beszél: hosszú évek óta, hetven éve beszél az ENSZ a békéről, sok beszédet tartanak a békéről. De hány háború zajlik jelenleg? Ukrajna-Oroszország, most Azerbajdzsán és Örményország, amely egy ideig megállt, mert Oroszország kezességet vállalt, a békét garantálja itt és háborúzik ott... Aztán ott van Szíria, tíz év háború, mi történik ott, ami nem megállítható? Milyen érdekek mozgatják ezeket a dolgokat? Aztán ott van Afrika szarva, illetve Mozambik északi része vagy Eritrea és Etiópia egy része, továbbá Mianmar ezzel a szenvedő néppel, amelyet annyira szeretek, a rohingyák, akik körbe-körbe járnak és nem találnak megnyugvást. Most világháborúban vagyunk, kérem...


Gyerekként emlékszem egy személyes dologra, kilenc éves voltam. Emlékszem, Buenos Aires legnagyobb újságjának a riasztója megszólalt: akkoriban amikor ünnepeltek vagy rossz hírt közöltek, meghúzták ezt a riasztót, ami az egész városban hallatszott. Édesanyám azt mondta: „Mi történik?” 1945 volt, háború zajlott. Egy szomszéd átjött, és azt mondta: „Megszólalt a riasztó...” és sírt: „Vége a háborúnak!”. És ma látom anyámat és a szomszédot, akik sírtak örömükben egy dél-amerikai országban, olyan távol, mert véget ért a háború! Ezek az asszonyok tudták, hogy a béke minden háborúnál fontosabb, és sírtak örömükben, amikor megkötötték a békét. Nem felejtem el. Felteszem a kérdést: Nem tudom, hogy ma szívünkben arra neveltek-e, hogy sírjunk örömünkben, ha látjuk, hogy béke van. Minden megváltozott. Ha nem viselsz háborút, nem vagy hasznos!


Aztán ott vannak a fegyvergyárak. Ez egy gyilkos üzlet. Valaki, aki ért a statisztikákhoz, azt mondta nekem, hogy ha egy évre felhagynánk a fegyvergyártással, megoldódna az éhezés a világban… Nem tudom, hogy ez igaz-e vagy sem. De az éhezésre, az oktatásra... nem lehet költeni, mert fegyvert kell gyártani. Genovába néhány éve, három-négy évvel ezelőtt egy fegyverekkel megrakott hajó érkezett, amely rakományát egy nagyobb hajóra kellett volna áttenni, amely Afrikába, Dél-Szudán közelébe tartott. A kikötői dolgozók nem akarták megtenni, amiért nagy árat fizettek, de azt mondták: „Nem működök együtt”. Ez egy anekdota, de a béke lelkiismeretéről szól” – figyelmeztetett a pápa.


Németországra utalva kijelentette: „Az egyik dolog, amit megtanultam ott, az a képesség, hogy megbánom a tettemet és bocsánatot kérek a háborús vétkekért. És azt is megtanultam, hogy ne csak bocsánatot kérj, hanem fizesd is meg a háborús vétkeket. Ez egy olyan példa, amelyet utánozni kell. Maga a háború hiba! Ilyen levegőt szívunk most: ha nincs háború, úgy tűnik, nincs élet. Kicsit rendezetlenül, de mindent elmondtam, amit az igazságos háborúról akartam. De a védekezéshez való jog igen, az igen, de akkor éljünk vele, amikor szükséges” – mondta Ferenc pápa."

2022. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!