Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus nevében gyilkosságokra...

Jézus nevében gyilkosságokra buzdítana a pápa?

Figyelt kérdés

Ferenc pápa erkölcsileg elfogadhatónak tartja Ukrajnát fegyverekkel történő ellátására, és az Orosz ortodox keresztények legyilkolását?


Nem értem, ha Jézus azt tanította, hogy "inkább szeressétek ellenségeiteket", akkor a pápa miért tartja erkölcsileg elfogadhatónak, hogy az ukránok legyilkolhassák az ellenségeiket?


A reformátusok egyébként tényleg a sátáninak tartják a pápák uralkodását?


[link]



#pápaság kérdései
2022. szept. 20. 07:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Kis erőfeszítéssel megtaláltam magát az érintett kérdést is, mint látható.

(Elnézést az elírásokért a korábbi válaszomban, gyorsan írtam.) A pápa egyértelműen nem arról beszél, amit a cikkben ki akartak hozni ebből az egészből. Mielőtt téves következtetéseket vonunk le, nézzünk utána a dolgoknak. Egy pár kiragadott mondat, mindig legyen gyanús, bármiről is van szó.

2022. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanebben az interjúban mondja utána: (Amúgy olvasd el az egészet Kérdező, de talán ezek kapcsolódnak a legjobban a háborúhoz)


Párbeszéd a háborús felekkel


"Ezt követően Sylwia Wysocka, a lengyel PAP hírügynökség tudósítója fordult a pápához: „Szentatyám, azt mondta: soha nem igazolhatjuk az erőszakot. Ukrajnában most Oroszország részéről erőszak, halál és teljes pusztítás történik. Nálunk Lengyelországban olyan közel van a háború, kétmillió menekülttel! Van-e az Ön véleménye szerint egy határvonal, amelyen túl nem szabad azt mondani: nyitottak vagyunk a Moszkvával való párbeszédre. Mert sokan nehezen tudják megérteni ezt a rendelkezésre állást. És a következő útja Kijevbe vezet?”.


Ferenc pápa így válaszolt: „Válaszolok erre, de jobban szeretném, ha először a látogatásommal kapcsolatos kérdéseket tennék fel… Szerintem mindig nehéz megérteni a párbeszédet a háborút elindító államokkal, és úgy tűnik, hogy az első lépés onnan történt meg, arról az oldalról. Nehéz, de nem szabad elvetni, meg kell adni a párbeszéd lehetőségét mindenkinek! Mert mindig fennáll annak a lehetősége, hogy a párbeszéd során megváltoztathatunk dolgokat, és egy másik nézőpontot, egy másik szempontot is felkínálhatunk. Nem zárom ki a párbeszédet egyetlen hatalommal sem, akár háborúban áll, akár az agresszor... néha a párbeszédet így kell folytatni, nehéz, de tenni kell. Mindig egy lépéssel előre, kinyújtott kézzel, mindig! Különben bezárjuk a béke egyetlen ésszerű kapuját. Néha nem fogadják el a párbeszédet: kár! De a párbeszédet mindig folytatni kell, legalább is fel kell kínálni, és ez jót tesz azoknak, akiknek felajánlják; lélegzetvételhez enged jutni” – hangsúlyozta Ferenc pápa."


Talán ezzel a két idézettel, (#10 és a mostani), talán látszik, mennyire félrevezető az a cikk, amit olvastál. A pápa semmiféle gyilkolásra nem buzdít.

2022. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Újra elolvastam, amit az index írt. Végül is igaz, csak úgy van megfogalmazva, hogy teljesen félreérthető legyen. Nem véletlen, hogy te is téves következtetést vontál le belőle, Kérdező.
2022. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%
Az index egy kripto fideszes szennylap.
2022. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Drakula ***** válasza:
0%

14-es.

Az egy balos lap.

Amugy meg rengeteget cikizik a fideszt igaz és hamis állitásokkal együtt.

2022. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
"a Biblia megengedi a honvédő harcot," - hol?
2022. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#16

Például abban a számos esetben, amikor a zsidókat támadták, ők pedig fegyvert foghattak a támadók ellen, sőt Jahve segítette is őket a harcban.

2022. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%
Pont ezért kérdeztem, mert azt idézted, amit vártam. Csakhogy már Krisztus a törvény a keresztények számára, Krisztus hol engedi meg a honvédő harcot? /Csak mellékesen előrebocsátom, a NewYork Timesben jelent meg anno a kijelentés: Ha a kardba helyezed a bizalmad, elveszíted a keresztet./
2022. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#18

Hát csak kardról van szó?

Mert megkövezni és megölni a melegeket elfogadott volt isten szerint, szóval azok is elvesztették a keresztjüket?

2022. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Drakula ***** válasza:
53%

19-es.

Tudtommal azoknak nem is volt keresztjük.

2022. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!