Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van rá esély, hogy Ábrahám...

Van rá esély, hogy Ábrahám élt a mai iraki, szír, török hármashatár környékén? A zsidók ezzel a területtel szoros rokonságban állnak.

Figyelt kérdés
A zsidók szoros genetikai rokonságot mutatnak a kurdokkal, az itt élő szírekkel, törökökkel, örményekkel és irakiakkal. Szorosabb rokonság van a zsidók és ezen térség lakói között, mint a zsidók és bizonyos arab nyelvű szomszédaik között.

2022. szept. 23. 16:44
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:

szia

Ábrahám a káldeusok Ur nevű városában, egy virágzó nagyvárosban nőtt fel Sineár földjén, közel ahhoz a helyhez, ahol ma az Eufrátesz és a Tigris találkozik. Ur mintegy 240 km-re DK-re feküdt Nimród egykori királyi városától, Bábeltől, vagyis Babilontól, amely igen híressé vált az el nem készült Bábel tornya kapcsán.

2022. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves K+erdezõ!

1) Ha kifejezetten hívõk válaszát várod, miért néhány perccel a Szombat bejövet3ele elõtt írtad ki? Olyankor ugyanis a hívõk vagy már elindultak a zsinagógába, vagy kapkodják magukat, kisebb gondjuk is nagyobb, mint a gyk.

2) Ha Háránt a mai iraki, szír, török hármashatár környékén képzeled, akkor igen, Ábrahám ugyanis még atyjával ment oda, majd vissza Urba, majd ismét Háránba, onnan ment Kanaánba. Ha a mai Harran az egykori Hárán helyén van, az a török határtól elég messze.

Amúgy, mint ismeretes, Noé bárkája az Araráton kötött ki, Noétól 10 nemzedék Ábrahámig.

2022. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12.

Figyelmeztetnélek, hogy a Tóra történetei szentek a kereszténységben és az iszlámban, sőt a bahá'í hitben is, habár az iszlámnál vannak kisebb eltérések, akár a teológiában, de ezen történeteken ezen történeteken ez mit sem változtat. Tudtommal ők is hívők. Másrészt most már vége a szombatnak, hisz napnyugtáig tart. Nem muszáj feltétlen a kérdés kiírásának időpontjában válaszolni. Akkor, amikor találkozik a kérdéssel.

2022. szept. 24. 22:52
 14/14 anonim ***** válasza:

Amit írtam, a Tóra alapján írtam.

Amúgy: "már vége a szombatnak, hisz napnyugtáig tart" - tévedés: a teljes besötétedésig, három csillag egymás mellett. ( Napnyugta elõtt 18 perc - teljes besötétedés, három csillag egymás közelében)

Ettõl függetlenül, mikor írtam, akkor már kiment a Szombat, másképp nem írtam volna ( mivel Szmbaton egyebek között az elektromosság IS tilos ).

2022. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!