Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Hiteteknek miért...

Muszlimok! Hiteteknek miért az egyik fő jelképe a félhold és a csillag? Mit jelképez?

Figyelt kérdés

A mecseteken is ezt a szimbólumot láthatjuk, de láttam már ilyen nyakláncot is, amin ez a szimbólum szerepelt, illetve ha az iszlámot szeretnék valamilyen szimbólummal kifejezni, az szinte kivétel nélkül a félhold és csillag.


Miért? Mit jelent?



2022. szept. 25. 13:03
 1/7 Drakula ***** válasza:
58%
Igazábol ez egy pogány szimbolum, amit az arabok már egy ideje használtak, is ezt rakosgatták mindenhova, igy aztán miután az iszlám elterjedt ez lett az iszlám legismertebb jele.
2022. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1.

Utánaolvastam, és azt találtam, hogy legelőször a törököknél jelent meg, és az általában öt ágú csillag az iszlám öt pillérét, a félhold pedig a ramadánt jelképezi, és eredetileg katonák zászlajain volt mintaként.

2022. szept. 25. 15:53
 3/7 Drakula ***** válasza:
Hát most már ezt jelenti.
2022. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a törökök jelképe volt még mielőtt áttértek volna az iszlámra. Aztán idővel a törökök államok lettek a legerősebb muszlim államok és elterjdet az egész iszlám világban.
2022. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Drakula ***** válasza:
Az iszlámnak szerintem ez az egyetlen szimboluma, ami a vallásból ered: [link]
2022. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5.

És ez micsoda?

2022. szept. 25. 22:42
 7/7 Drakula ***** válasza:

Allah neve.

Csak ezt nehezebb rajzolni, igy a félhod terjedt jobban el.

2022. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!