Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják, aki nem hiszi el...

X0 kérdése:

Hogy hívják, aki nem hiszi el hogy van Isten, de valószínűbbnek tartja hogy van?

Figyelt kérdés
Én abszolút istentagadóként nem nevezném ateistának. Aki Istenben nem hisz, de például a szellemekben igen, én azt se nevezem ateistának. Nálam az ateista azt jelenti semmilyen természetfeletti lényben se hisz, hozzágondolva hogy nem tarthatja valószínűbbnek hogy vannak, minthogy nincsenek, egyforma valószínűnek se.

2022. szept. 30. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Agnosztikus.
2022. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Agnosztikus teista.
2022. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

"Aki Istenben nem hisz, de például a szellemekben igen, én azt se nevezem ateistának."


Pedig ateista, de nem materialista.


"Nálam az ateista azt jelenti semmilyen természetfeletti lényben se hisz..."


Ez a materialista ateista.

2022. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
91%

"Nálam az ateista azt jelenti semmilyen természetfeletti lényben se hisz"


Nálam meg a folyadék kizárólag a 2,8-as tehéntejet jelenti. Gondolom, ettől mágikusan át fog alakulni a szó jelentése.

2022. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

és az a valószínűség miért van?



Ahogy felettem írták, hogy van agnosztikus ateista / teista, de ezzel csak egy probléma van.

Az agnosztika a tudással foglalkozik.


Plusz össze kevered az ateizmus és az anti-teizmust.


Arról ne is beszéljünk, hogy a teizmus azt jelenti, hogy az egyén egy vagy több istenben hisz.


Ennek a tagadása az ateisták, nem hisz egy vagy több istenben.

Itt nem a természetfelettiről beszélünk, hanem istentől és hitről.

2022. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!