Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít és ezért meg...

Bűnnek számít és ezért meg kell gyónni, ha római katolikusként nem vallom magam katolikusnak a népszámláláson?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 14:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

#5

Akkor is bűnt követtél el, mert hazudtál. Ugyanis nem vagy református, mivel nem váltottál hivatalosan felekezetet, nem konfirmáltál. Mind a katolikus, mind a református felekezet szerint bűn a hazugság, te ráadásul állami hatóságnak hazudtál.

2022. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
A hazugság igen és ez az,de ha nem érzed magad vallásosnak akkor csak a lelkiismereted szerint.
2022. okt. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

#12

Reformátusnak vallotta magát. Persze ha nem érzi magát vallásosnak, akkor nyugodtan mondhatta volna azt, azzal nincs gond. De ennek a hazudozásnak így semmi értelme nem volt.

2022. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Ebben a formában sem nem bűn, sem nem hazugság.

Ugyanis a kérdőív azt kérdezi, hogy mely valláshoz, felekezethez tartozónak érzi magát. Namost, ha valaki a református felekezet elveit VALLja, akkor ahhoz tartozónak valljatja magát, hiszen a VALLás ezt jelenti, akkor is, ha hivatalosan még nem csatlakozott (konfirmált) a református felekezethez.

2022. okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Azért remélem nem a magyar ateista társaság legutóbbi “remek” húzása miatt nem vallod magad annak, hanem önállóan döntöttél így.
2022. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Engem megkereszteltek, elsőáldoztam, megbérmáltak, katolikus iskolába járattak 12 évig, és beírtam, hogy nincs felekezetem, vallástalan vagyok. Mert templom közelébe csak akkor megyek, amikor karácsonykor nagymamámat kísérem, nem imádkozok, nem gyónok, nem járok már katolikus közösségbe, nem vagyok biztos abban, van-e isten.

Szóval emiatt nem bűn, miért lenne bűn? Nem azt mondtad, hogy nincs isten, és nem is egy hús-vér ember előtt tagadtad le, hogy vallásos vagy - az az lett volna. De te simán csak felekezetet váltottál. Mindkettő keresztény vallás, mindkettő ugyanazt az istent imádja, szerinted az istent érdekli, hogy te ilyen módon imádkozol hozzá, vagy amolyan módon imádkozol hozzá, ha egyébként mindent megteszel, hogy alapvetően jó ember legyél?

A kérdőívben se hazudtál, a kérdés úgy szólt, hogy milyen felekezethez tartozónak érzi magát, te kezded magad reformátusnak érezni, nem kell konfirmálni, én se vagyok bejelentve a valódi lakcímemen, mégis beírtam, hogy ott lakok, meg nem "keresztelkedtem ki" (van ilyen amúgy? :D), mégis beírtam, hogy nem vagyok vallásos, mert ezek az adatok felelnek meg a legjobban a valóságnak.

2022. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
23%
16 Érdekes, milyen vallástalan vagy saját bevallásod szerint, mégis itt vagy a vallás topicban, sőt novellát is írsz a vallás topicba :DDD
2022. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Azt kellene neked meggyónnod, hogy kezded inkább a református hitelveket elfogadni a katolikusak helyett. De csak akkor, ha tovább is katolikus akarsz maradni, mert a reformátusoknál nincs gyónás.
2022. okt. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
42%

17, mint írtam, vallásosan neveltek, és 12 évig katolikus iskolába járattak. Szóval ismerem a katolikus hitet, a szabályait, és úgy általában az emberek lelki világát, akik ezt a hitet gyakorolják. Meg akartam nyugtatni a kérdezőt, már, ha komoly a kérdés.

És téged ez amúgy miért is érdekel annyira, hogy nem a kérdésre válaszoltál, hanem inkább beleálltál az egyik válaszba? Ja, és igen, szeretek pofázni, meg terjengősen írni. Ez talán hiba, de nem fogom kijavítani, ahhoz túlságosan is szeretem hallatni a saját hangom, hogy ne csináljam ezt :D

2022. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
19 ez a beleállástól távol van, vallásos szemszögből nézve dicséretnek számít. Mégsem tud leszakadni a vallástól, bárhogy erőlködik :D
2022. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!