Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha rózsafüzért akasztok a...

Ha rózsafüzért akasztok a nyakamba Szent Rita képével , akkor az bűnös dolognak számít hozzá fohászkodom most nagyon nagy szükség lenne a segitségére?

Figyelt kérdés
Köszönönöm

2022. aug. 25. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Rózsafüzér
Szent Rita
2 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
38%

Miért pont az övére?

Istené miért nem jó?


Ez csak az én véleményem de én nem láttom miért lenne baj ha mástól is kérsz segítséget. Nekem kicsit olyan mint hogy nem csak Istenre hagyatkozik az ember hanem az orvosokra, gyógyszerekre is.

2022. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
17%
Halott emberekhez ne imádkozz! Istenhez imádkozz. Rózsafüzér nélkül.
2022. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem kicsit olyan mint hogy nem csak Istenre hagyatkozik az ember hanem az orvosokra, gyógyszerekre is."

Pontosan, nem árt, ha betegség idején orvoshoz megyünk és szedünk gyógyszert is.

2022. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
47%
A rózsafüzért nem egy nyakba akasztható kabala, hanem egy imádság során használt eszköz. A szenteknek pedig a katolikusok elsősorában imáit kérik, hogy imádkozzanak veled együtt, érted Istenhez.
2022. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
19%

Egyet kell értenem a kettessel.

Bár nem vagyok katolikus, úgy vélem, a szentek élete példát mutathat nekünk. Tanulhatunk a róluk szóló legendákból, a hiteles történelmi tényekből és az általuk esetlegesen leírt szövegekből. A legtöbb reformátussal ellentétben én szeretek a szentek életéről elmélkedni, és azt hiszem, nagyon is hozzá tartoznak a keresztény kánonhoz.

De amikor imádságról van szó, mégis miért szólítjuk meg őket? Szent, példamutató életet élt HALOTT emberekről van szó. A Biblia nem sok jót mond a halottakkal való kapcsolatba lépésről.

2022. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Mert ő a lehetetlen helyzetek esetleges megoldójának mondhatjuk segítőjínek Szentje , ezért teszem ezt de közben persze Istenhez is fohászkodom.
2022. aug. 26. 10:27
 7/57 A kérdező kommentje:
4 /az Ima ő hozzájzk szól mégis ő hozzájuk kell intézni ahogy utána olvsatam , akkor most ez hogy van pontosan , kicsit tájékozatlan vasgyok mégez ügyben.
2022. aug. 26. 10:29
 8/57 anonim ***** válasza:
39%

#5

Szerinted halottak, Krisztus szerint, így a katolikus emberek szerint is élnek.

2022. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
11%

8

Szerintem ne relativizáljuk a halál fogalmát. Akkor ugyanennyi erővel a halott családtagokhoz is imádkozhatunk.

2022. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
29%
Láthatóan nem ismered a Bibliát, nincs benne semmi relativizálás. Ha az elhunyt családtagok üdvözültek, akkor ők is szentek, és az ő imáikat is lehet kérni.
2022. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!