Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ramana Maharsi egy szinten...

Ramana Maharsi egy szinten volt Jézussal és Buddhával?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy nagyon nagy bölcs volt,egyesek szerint elérte a teljes metafizikai felébredést,akkor ezek szerint ugyanolyan mindenható volt mint Jézus,Buddha,Lao-Ce?

2022. okt. 5. 15:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem azt mondta, hogy "én vagyok az Atya, én vagyok a Mindenség, én vagyok az Univerzum ura és teremtője".

Amit mondott az helyes. Mindannyian a Teremtő végtelen archetipusainak egyikei vagyunk. A Teremtő egy végtelenül kicsi része vagyok....azonban ez a tudatosság tisztaságát jelenti, amikor a nézőpontod közelít a Teremtő nézőpontjához, majd megegyezik vele.

2022. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"A Teremtő egy végtelenül kicsi része vagyok...."

Hát nem. Ha csinálok egy kerékpárt, akkor az is a részem és lesz 2 kerekem? Ne vicceljünk már. Vagy ha valakinek gyereke lesz, akkor a gyereke az ő része marad? Hát nem.

2022. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

12 ez azért helytelen, mert te az anyagban gondolkozol.

A Teremtő nem anyagi, Ő a minden. Ő a vászon, és Ő a festék.

Semmi sincs Rajta kívül.

A kerékpárod is a Teremtő része.

Ne egy öregember képzelj el egy aranytronuson valamelyik galaxis valamelyik naprendszerében.

2022. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem anyagi, akkor hogy lehet része az anyagi világ? Magadnak mondasz ellent ezzel a sok ezoterikus bullshittel.
2022. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%

Amikor anyagi részecskéket ütközetettek a CERN-ben, az nem anyagi részekre esett szét. Az elektront egyszerre tekintik anyagi és nem anyagi részecskének. A proton ha szétesik, akkor fényre és információra esik szét.

Amit te anyagi világnak érzékelsz, az kvantált fény.

A Teremtő nem anyagi létezője az univerzumnak, hanem Ő a minden, benne létezik a fény, és benne létezik az amit anyagnak érzékelsz.

Szerintem direkt akarsz félreérteni.

2022. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Ha Isten és a teremtmény kétféle lenne,akkor a kettőnek vagy egyetlen előbbi közös alapból vagy azonos régebbi természetből kellene származnia,vagy a világban két egymással szembenálló alap és ősok van"

-Scotus Eriugena

2022. okt. 6. 09:00
 17/24 anonim ***** válasza:

#15

Szerintem csak simán hülyeségeket beszélsz. Egyébként fizikát tanítok...

2022. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Ismered a mondást biztos: aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja.
2022. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ha te azt mondod, hogy te vagy Isten. 70 év múlva az egyik itt kommentelgető ezt megírja egy könyvben. Akkor tényleg te vagy Isten?


Sőt, ha nem mondasz semmit, de évek múltán mégis azt írják rólad hazug emberek, hogy azt mondtad, Isten vagy. Akkor az vagy?

2022. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
14%

#18

Persze, gondolom te csinálod a fizikát :D

Biztos egyetemeken is a professzorok a hülyék, nem pedig egy gyakoris 2.5 pipás futóbolond, igaz?

2022. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!