Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kettő vagy több, saját...

Ha kettő vagy több, saját magát az egy igaz és egyetlen valódi vallásnak állító vallás egymással nem kompatibilis eszméket vall, melyik élvez prioritást?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 16:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

9# azt az utat válassza mindenki, ami rezonál vele. Ennek megértése majd csak az út egy későbbi szakaszában válik világossá.

...de ha valaki mondjuk egy pozitív keleti spirituális úton indul el, és kijut, akkor is az a megvilágosodott mester fogja várni, akihez lélekkent- lélek családként tartozik. Ha ez Jézus, akkor ő.

Akik korábbi életeiket mondjuk Indiában élték, de most ide születtek, azok valószínűleg a jógában, az indiai tanokban találják meg jobban magukat, de más utakon is haladhatnak, mert "kompatibilis" az emberi tervrajz.

2022. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%
Azt az utat járd, amelyikben úgy érzed Isten vezet téged. Engem az Iszlám lenyűgözött, különösen a Szent Korán magával ragadó szellemisége.
2022. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%
Az igaz utat keresd, és ne azt nézd a többiek melyik úton járnak.
2022. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg most a legújabb szoftver a kereszténység, de már az is eléggé bugos. Vagy updatelni kellene sürgősen vagy kiadni egy új vallásverziót.
2022. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%
Egyik sem élvez prioritást. Mégis mi alapján élvezne?
2022. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
14%
Az, amelyik vallási tézisei közelebb állnak hozzád és azért azokat inkább elhiszed.
2022. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
10%
Nincs vallások felett álló narratíva, ami alapján ezt el lehetne dönteni. Azt kellene eldöntened először, hogy mit is akarsz kezdeni magaddal.
2022. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
16%
Mindenkinek a hite dönti el, hogy melyik élvez nála prioritást. Kérdező, te ezt nem így látod? Azt gondoltad, hogy van egy vallásszövetség és az dönti el, mint a sportkluboknál, ahol sok mindent a sportszövetség dönt el? NA a vallásoknál nincs ilyen.
2022. okt. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Azthiszem #10 18:24 írta le legjobban amire gondoltam. Nem vacillálok két vallás között, sőt, nem kívánok megtérítve se lenni.


Random prológus a kérdéshez:


Épp a minap hallottam egy X vallásba tartozó egyéntől, hogy amit csinálok az bűn. Nem tudta megindokolni hogy mi miatt bűn az, vagy hogy mi szükséges ahhoz hogy egy cselekvés bűnné váljon, csak a bűnt követő bűntetésről (amit ha minden igaz a vallása idéz elő) tartott (egy szociális beszélgetéshez mérten hosszú) monológot arról, hogy mivel én bűnt teszek, nekem rossz lesz a jövőben, és hogy ő is bűnös volt, de már áttért a jó útra, tegyek én is így. De hogy mi miatt bűn az, amit csinálok, mitől bűn a bűn, mit kell egy cselekvésben megváltoztatni, mit kell hogy tartalmazzon, azt nem tudta elmondani, csak azt ismételgette hogy majd nekem de rossz lesz ha így csinálok. (Saját és mások szociális és mentális jólétét javító, nem illegális tevékenységet végeztem, ha fontos.) Mikor megkérdeztem hogy mi mondja meg hogy mi a bűn, hirtelen a vallásához kapcsolódó néhány szavas absztrakt iránymutatásra hivatkozott (ami közel sem fedi le még csak törtrészét sem hogy hogyan kell élni, nem hogy a 100%-át, sőt, igazából csak néhány nagyon absztrakt tevékenységet tilt meg összesen). Másik jelenlévő (nevezzük Emilinek) felvetette, hogy mi van akkor ha más emberek szerint nem bűn az, amit a fentebb taglalt nő (nevezzük Izabellának) annak gondolt. Izabella erre nem tudott válaszolni, ehelyett újra elkezdte a monológot hogy aki bűnt követ el azzal mindenféle rossz dolgok fognak történni. Hogy pontosan (vagy nem pontosan, bármiféle nyomot se tudott adni hogy milyen típusú) milyen rossz dolgok, azt még mindig nem tudta elmondani, rákérdezés után sem.


Aztán felvetettem, hogy mi van akkor, ha egy másik vallás szerint az adott tevékenység nem bűn. Nem tudta értelmezni a kérdést, nem tudta elképzelni azt a koncepciót, hogy az amit ő bűnnek tart, más embereknek/vallásoknak nem bűn.


Megkérdeztem azt is, hogy mi alapján élvez prioritást egyik vallás a másiktól, ha egyik A-t mond, a másik B-t, és A és B egyszerre nem lehet igaz, akkor mi történik, mi lesz a valós, kinek van igaza. (Nem A-val meg B-vel fogalmaztam ott a beszélgetés folyamán, csak itt gyakorikérdéseken írom ezt, de tartalmilag ugyanaz.) Nem tudott rá válaszolni, ehelyett ugyanúgy folytatta hogy csatlakozzak a vallásához.


Így ezután a meglehetősen hosszú prológus után pedig gondoltam, hogy akkor megkérdezem egy kérdezésre szánt oldalon ugyanezt a kérdést.

2022. okt. 6. 15:40
 20/28 anonim ***** válasza:
45%

#10es válaszoló vagyok.

Az jutott még egyébként eszembe, hogy talán olyan esetekben lehet prioritást találni egy-egy vallás számára, ha egy másik vallás valamilyen káros tevékenységet gyakorol, ellenben az egyes számú vallás azt tiltja. Tehát mondjuk az egyszerűség kedvéért, legyen kitalált vallásunk, amelynek fontos eleme, a kannibalizmus. Nem juthatsz be a mennyekbe/újjászületési körforgásba, amennyiben életed során nem ölsz meg legalább három embert és lakmározol belőlük. De lehetne szó csonkításról, emberáldozatról, bármi felé erőszakról. Itt az alapvető emberi jogok megsértése történik. De itt sem maga az alap vallás el nem ismerése kéne, hogy történjen, hanem a káros rárakódások eltörlése. Ez már persze biztos valami magas tudomanyos kérdés, hogy akkor hol kezdődik és hol végződik a hagyománytisztelet, vallásszabadság.

Iletve ide venném még azt is, hogy mennyi esélyed van önkéntesen kilépni. Mondható-e azt nyugodt szívvel 10-20-50-100 évesen, hogy nem, én ebben valójában nem tudok hinni. Engednek-e elmenni, maradhattok-e attól barátok a többi hívővel, vagy esélyed sincs elmenni, ha igen, menekülndöd kell vagy ugyan nyilvánosan kisétálsz, de tudod, hogy többé nem látod a családod.

2022. okt. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!