Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnak olyan református...

Tudnak olyan református gyülekezetet ajánlani ahol a lelkész nem vpolt békementen, nem likeolja a vadhajtásokat és nem csatak Fideszes?

Figyelt kérdés
délegyházi vagyok de ami itt megy az vállalhatatlan
2022. okt. 6. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Én katolikus vagyok, így lehet hogy más a templomhoz való hozzáállásom, de én nem azért megyek a templomba, hogy a papot hallgassák. Persze nem rossz, ha hallunk egy jó prédikációt és egyebek, de ott nem a pap a lényeg, hanem Jézus. (Aki nálunk a szentmisében jelenvalóvá lesz, de gondolom ti is valamilyen módon Jézus miatt jártok, nem a lelkész miatt) Egy szó mint száz, a lényegre figyelj, őt pedig ignoráld.
2022. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd Jézust, hogy hol a Te helyed.... és tényleg miatta járj oda. Csak Isten jó, Ő tökéletes.
2022. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem nagyon tudok, sajnos a református egyház teljesen fideszes. Evangélikusok egy része már inkább független, kevésbé politikával átitatott.


#1

A kettő teljesen más, a katolikusoknál a pap csak mellékszereplő, aki bemutatja az áldozatot. A reformátusoknál ilyen nincs, ott sokkal inkább meghatározó a lelkész személye.

2022. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én az ígéri vagyok kiváncsi, azért akarok gyülekezetbe járni hogy Krisztusrol tanuljak, nem a politika miatt.
2022. okt. 6. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Én youtu.be - n szoktam hallgatni az Ígét... pl. Szilágyi Zsoltot, Debreceni Szabadkeresztény Gyülekezetet


[link]


Áldjon az Úr!

2022. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meghallgatom!
2022. okt. 7. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!