Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy?

Milyen vallású vagy?

Figyelt kérdés

2022. okt. 7. 05:39
A kérdező szavazást indított:
Keresztény
Iszlám
Jehova tanúi
Hindu
Zsidó
Buddhista
Ateista
Sátánista
Panteista
Egyéb
72 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Na erre kíváncsi vagyok, mert az ateista is bekerült a választhatók közé. Nemrég volt egy ilyen kérdés és nagyon sok volt az egyéb, kíváncsi vagyok hogy ennek az egyébnek mekkora részét tette ki az ateizmus. Én egyébként katolikus keresztény vagyok.
2022. okt. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Hála istennek ateista! :) Ez így viccesen hangzik, de tényleg örülök neki. Ha semmilye nincs az embernek, akkor legalább józan esze legyen.
2022. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Én LaVey-i sátánista vagyok
2022. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Az ateista NEM vallás!
2022. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
#4 igaz, de torzítja az eredményt ha nincs benne, mert beírják az egyébhez, ami pedig lehet akár vallás is. Tehát nem vallás de ide kell venni a pontosabb eredménxért.
2022. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus nem a vallásosak, hanem a vallástalanok gyűjtőneve.


Nincsenek dogmáink, sem lelki vezetőink, nem imádkozunk, és nem adakozunk semmilyen egyháznak. Életmódunkat tekintve is ezerfélék vagyunk, csak egy dolog közös bennük:


Nem hiszünk Istenben.


Nem vagyunk vallás, és sose leszünk az.

2022. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy milliószor feltettem már ezt a kérdést azoknak a hívőknek, akik az ateizmus vallásnak gondolják, de eddig soha nem kaptam választ. Lássuk most másként lesz-e?


Ha az ateizmus vallás, akkor mi az, ami NEM vallás: az agnoszticizmus is vallás? A deizmus is vallás? Csak vallás létezik a világon, csak vallásban tudsz gondolkodni?


Várom a választ, Kérdező.

2022. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%

6


"Életmódunkat tekintve is ezerfélék vagyunk, csak egy dolog közös bennük:


Nem hiszünk Istenben.


Nem vagyunk vallás, és sose leszünk az."



De hát azt vallod és vállalod is,hogy nem nem hiszel Istenben.Tehát neked ez a vallásod a vállalásod.

2022. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Demion ***** válasza:
88%
Az ateizmusra azt mondani, h az is vallás, olyan mint azt mondani, h nem teniszezni is sportnak számít.
2022. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#8


Ha szerinted én vallásos vagyok, mert nem hiszek Istenben, akkor a hibás logikádból fakadóan neked ezerféle vallásod van, hiszen vallod, és vállalod, hogy az Unikornus meg még egy rakás dolog (kobold stb...) nem létezik. Akkor a keresztény hited mellé tedd oda azt is, hogy unikornis tagadó-vallású is vagy.


Amúgy ezzel passzívan válaszoltál is a #7-es kommentben megfogalmazott kérdésre - amire eddig még sosem érkezett egzakt válasz - hogy az ilyen ember világképe vallásból áll. Tehát nem tudod elképzelni, hogy milyen az, amikor valaki nem vallásos.

2022. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!