Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a muszlimok a...

Mit gondolnak a muszlimok a buddhizmusról?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Személyszerint hülyeségnek tartom. De lehet hogy nem is ismerem eléggé.


Nem értem miért lenne az élet szenvedés, és nem értem miért kéne lemondanom a vágyaimról. Magasztos Allah az ember jóértelemben vett vágyainak megvalósulását igéri nekünk a túlvilágon, ha Neki tetsző módon élünk az evilágon.


Szeretnék újjászületni és boldogan élni muszlim testvéreimmel, nem pedig eggyé válni a nem tudom micsodával...semmi értelmét nem látom a buddhizmusnak.

2022. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Én azt gondolom, hogy akinek ebben van öröme, annak legyen. Nem tudok sokat a buddhizmusról, én éppen a fordítottját ismerem, mint amit Abdullah írt, hogy az egy hedonista vallás, ott mindent meg lehet élni, spirituálisak, nyitottak. Volt egy osztálytársam még régen, aki buddhista volt, és ő bizony drogozott rendesen, mert azzal tudott a spirituális sikokra kerülni, meditálni, utazni a vilàgok között, meg minden ilyen, amit el tudsz képzelni.

Lehet, hogy nem volt hiteles személye a buddhizmusnak

2022. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


1-es szerintem ha jobban utána néznél a buddhizmusnak látnád, hogy azért nem mondható egy értelmetlen vallásnak.2


2-es Te muszlim vagy?

2022. okt. 8. 19:49
 4/17 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, igen, muszlim vagyok
2022. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Drakula ***** válasza:
78%

Nos nekem ezzel a lélek semmisités dologgal van bajom.


Nem vagyok benne biztos hogy ez igy van, de tudtommal a fő tanitásuk hogy mindenki reinkarnálodik (ujjászületik egy másik testben) is céljuk hogy elpusztitsák a lelkűk hogy ebből a körből kikerüljenek. Azt hiszem ez ugy van fogalmazva hogy elérik a "nirwanát".


Na már most, én nagyan nem szeretem az olyan eszméket amik igy neki akarnak menni a természet törvényeinek. Föleg az ilyen pesszimistákat.



De meg jegyzem hogy ezt amolyan hallomásként hallottam, egy töri órán össze foglalonak. Nem tudom hogy tényleg ez a hítűk-e.

2022. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus elsőre elégé eltérőnek tünik az iszlámtól, de korábban utánanéztem mit mondanak muszlim vallástudósok. Ez alapján lehetséges hogy Budha eredetileg próféta volt és az iszlámot hirdette de idővel meghamisították a tanításait.


Buddha megvilágosodott tanítóként ismeretes. Úgy tartják nem fektette írásba tanait vagy azok nem maradtak fent, és tanítványai terjesztették tovább. A tan folyamatosan változik a mai napig. Világképükben nincs Isten, de egyes követői istennek tekintik, annak ellenére hogy Buddha nem állította magáról. Ez hasonló mint Jézus esetéhez a keresztény vallásban. A buddhizmus azt tanítja, hogy a Nirvána a legmagasabb létállapot, a tiszta létezés állapota, amelyet ki-ki egyéni eszközökkel érhet el. Ez gyakorlatilag a keresztény és iszlám vallásban a mennyország megfelelője. Azt is megnéztem muszlim vallástudósok mit írnak. Ami érdekes ebben a vallásban Buddha személye és nyilatkozatai:



Gospel of Buddha by Carus pg. 217 and 218



Ananda said to the Blessed One, ‘Who shall teach us when thou art gone?'And the Blessed one replied, 'I am not the first Buddha who came upon the earth nor shall I be the last.



Buddha szó jelentése megvilágosodott. Szerintük ezek az emberek nem mások tanításának köszönhetően lettek megvilágosodottak, ezért nagyon valószínű hogy prófétákról van szó hiszen ők Istentől kapták tudásukat. További bizonyíték, hogy Buddha azt mondja a fenti versben hogy voltak korábban is buddhák és utána is lesznek.



Dhammapada, Sacred Books of East vol 10 pg. 67



The Buddhas are only Preachers.



Az iszlám szerint is a próféták feladata a szónoklás, tanítás és az emberek figyelmeztetése. Ez újabb jele annak hogy a buddhák próféták lehettek.



According to Sacred Books of the East volume 35 pg. 225:



"It is said that I am not an only Buddha upon whom the leadership and order is dependent. After me another Buddha maitreya of such and such virtues will come. I am now the leader of hundreds, he will be the leader of thousands."



Budha kijelenti hogy utána egy mégnagyobb buddha fog érkezni sok jó tulajdonsággal akit többen fognak követni mint őt. Ez Mohamed prófétára illik.



Gospel of Buddha by Carus pg. 217 and 218



And the Blessed one replied, 'I am not the first Buddha who came upon the earth nor shall I be the last. In due time another Buddha will arise in the world, a holy one, a supremely enlightened one, endowed with wisdom in conduct, auspicious, knowing the universe, an incomparable leader of men. He will reveal to you the same eternal truths, which I have taught you. He will preach his religion, glorious in its origin, glorious at the climax and glorious at the goal. He will proclaim a religious life, wholly perfect and pure such as I now proclaim. His disciples will number many thousands while mine number many hundreds.'



Ebben a versben szintén arról beszél hogy utána jön egy újabb buddha aki egyedülálló vezető. Mindenféle jó tulajdonsággal rendelkezik és ami döntő azt mondja hogy ugyanazt fogja tanítani mint ő. Ugye az iszlám szerint a próféták ugyanazt az alapüzenetet hirdették mindenhol a világon. El fogja magyarázni hogyan éljenek az emberek vallásos életet úgy ahogy ő maga is hirdette és sokkal többen fogják követni mint őt. Úgy gondolom hogy itt Mohamed prófétáról van szó. Őt jövendölte meg Buddha.



"Ananda said, 'How shall we know him?'


The Blessed one replied, 'He will be known as Maitreya'."



Maitreya jelentése a következő:



The Sanskrit word ‘Maitreya’ means loving, compassionate, merciful and benevolent. It also means kindness and friendliness, sympathy, etc.


Arab megfelelője a rahmat ami a következő Korán versben Mohamed prófétára vonatkozóan szerepel:



"We sent you not, but as a mercy for all creatures."


(21:107)

2022. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5

A buddhizmusban nincs lélek, tudat van.

Ami pedig a buddhává válást vagyis a nirvána (állapot vagy hely) elérését illeti nem tartom egy negatív dolognak.

Ha belegondolsz jobb megsemmisülni/megmindenülni, mint létezni.

2022. okt. 8. 23:19
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán semmi jó és semmi motiváló nincs abban hogy az legyen a célja bárkinek hogy megsemmisüljön.


Az élet NEM szenvedés. Ez egy alapvető tévedés.

2022. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Ez a szenvedés szó egy rossz fordítás eredménye. Nem arról a szenvedéséről van szó amit mi hiszünk, ez sokkal komplikáltabb. A Négy Nemes Igazság legelső mondata a legkorábbi iratok szerint nem az, hogy "az élet szenvedés", hanem "az élet dukkha". A dukkha páli nyelven több mindent jelent. Jelentheti azt, hogy ideiglenes, átmeneti, de bizonyos környezetben "jóérzés állapotára" is utalhat. Az igazi buddhisták csak a dukkha szót használják. Szívesen belemennék jobban, de a kérdező nem erre kíváncsi, csak tisztázni akartam ezt a dolgot.
2022. okt. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
78%

Hát de már hogy ne lenne szenvedés az élet?

bakker - dolgozni kell szinte egész nap - enni meg pl aludni és ezzel megy el az ember életének nagy része. Nyilván az alvás pl nem szenvedés, de a munka igen. Ki akar 8 (meg van aki 12) órákat dolgozni a gyártósoron? Én megértem a Buddhistákat hogy ki akarnak szállni ebből a mókuskerékből, amit mások modern civilizációnak hívnak.

2022. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!