Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a muszlimok a...

Mit gondolnak a muszlimok a buddhizmusról?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 19:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10-es sokat gondolkoztam rajta, hogy fogalmazzam meg a megfelelő választ de Neked sikerült.
2022. okt. 9. 22:01
 12/17 anonim ***** válasza:
#10 Azért mert pár ember nem találja meg az útját az életben, akkor arra a következtetésre jutsz, hogy az egész élet szenvedés? Miért lenne minden munka szenvedés? Én és sokan mások olyan munkát végeznek, amit szeretnek. Lehet te úgy éled meg az életet, hogy csak szenvedsz, de akkor próbálj tenni ellene. Én is sokat kínlódtam fiatal koromban, már öngyilkos gondolatok is megfordultak a fejemben, de még se tettem. Én nagyon boldog vagyok, hogy úgy élem az életemet ahogy szeretném, lehet hogy egyszer összedől a világom, de mindig azon leszek, hogy újjáépítsem. Egy életünk van és a saját döntéseiden múlik, hogy mit hozol ki belőle. Ha te csak szenvedésnek fogod fel az életet, akkor szenvedni is fogsz.
2022. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es mi az életed értelme?
2022. okt. 9. 23:45
 14/17 Drakula ***** válasza:

"12-es mi az életed értelme?"

Tuti nem az hogy minden evilági örömröl le mondva arra szenteljűk az egészet hogy ne kelljen fájdalmat érezni.

2022. okt. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Életed értelme az hogy Allahot szolgálod. Ezért is vagyunk itt, hogy erre az útra rátaláljunk.


De egy ateista is érezheti úgy, hogy van értelme az életének. Családjának él például. Célokat tűz ki és ezzel értelmet ad az életének.

2022. okt. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15

Allah azért teremtette az emberiséget, hogy beprogramozott robotok felett ítélkezhessen, hogy most szolgálja-e őt az egyik ember míg a másik nem?


Egy ateista pedig úgy gondolja, hogy nincs értelme az életének, egyszer minden elmúlik.


[link]

2022. okt. 10. 15:00
 17/17 anonim ***** válasza:

Az életem értelme az, hogy minden nap úgy kelek fel, hogy szeretek élni. Van egy hobbim, amit szeretek csinálni, van egy családom, akiket nagyon szeretek, van egy munkám, ahova szívesen járok be. Sokszor vettem részt ételosztáson és nem használt dolgaimat is mindig eladományozom. Megpróbálok mindenkinek segíteni, akinek tudok. Ha én már fiatalkoromba feladtam volna az életemet, akkor most nem tudnám megtapasztalni azokat a jó dolgokat, amik jelenleg körbevesznek. Tudom, hogy lehet hozni szélsőséges eseteket, hogy vannak emberek, akiknek ilyen olyan hátrányai vannak az életben (pl. rosszcsaládi körülmények, fogyatékosság), ismerek ilyen embereket és köztük is van olyan, akik szeretnek élni, annak ellenére, hogy az életük nem teljes.


Meg amit Drakula is írt, hogy rengeteg evilági öröm van pl.: ételek, utazás és új emberek megismerése. Nekem ez az élet értelme, hogy próbálom kihozni belőle a legjobbat, és nem azon agyalok, hogy miért szar vagy egyszer úgy is meghalok. Igen, egyszer biztos meghalok, de most komolyan ezen kéne minden nap rágódnom, ahelyett, hogy élnék?


12-es voltam

2022. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!