Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikusok! Ti hisztek...

Evangélikusok! Ti hisztek benne, hogy a katolikus templomban a tabernákulumban lévő átváltoztatott ostyában jelen van Krisztus teste a mise után is?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Fogalmad nincs a hit jelképrendszeréről, a jelképek jelentéséről.
2022. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Evangélikus vagyok, de jobban tisztában vagyok a katolikus tanokkal is sok katolikusnál is. Én most kezdtem el gondolkodni, hogy mit hiszek én személy szerint a katolikus oltári szentségről. Ezért érdekel más evangélikusok véleménye is.
2022. okt. 9. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Az evangélikusok ezt nem hiszik, mert szerintük az Eucharisztiában csak annak vételének pillanatában van jelen Jézus. Se előtte, se utána.

Ami egyébként az úrvacsorájukra vonatkoztatva katolikus szemmel igaz is lehet, hiszen náluk nincs papság, akik az áldozatot be tudnák mutatni, vagyis Krisztus áldozatát jelenvalóvá tudnák tenni az oltáron.


A katolikusok szerint a szentség akkor jön létre, amikor a pap megismétli az átváltoztatás szavait, amit Krisztus mondott az utolsó vacsorán. S onnantól fogva valóságosan jelen van benne Jézus, amíg a külső jegyek fennállnak. Ez valahol logikusabb is.

2022. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Az evangélikusok én úgy tudom abban hisznek, hogy nem tudnak megmagyarázni mindent. Pontosabban: nem tudhatjuk. Nem tudjuk hogyan változik át az ostya és a bor, és szerintem ennek megfelelően az egész misztikumra nem tudunk érthető magyarázatot adni. Az biztos, hogy a vétel pillanatában jelen van. Jézus azonban nem beszélt arról, hogy ő meddig marad benne, valamit azt se mondta, hogy az ostyában lévő testét őrizni kéne és imádni. Azt mondta vegyétek, egyétek.
2022. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!