Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felvehetek papi civil inget...

Felvehetek papi civil inget ha nem vagyok római katolikus pap?

Figyelt kérdés
Gondolkozok hogy elmennék papnak, érdekel a keresztény vallás, járok is templomba hétvégenként, voltam elsőáldozó és bérmálkozó is. De viszont a kérdésemre vissza irányulva, ha veszek egy papi civil inget felvehetem vagy abból bajom lehet esetleg?

2022. okt. 2. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Felveheted. Sok pap úgy hordja, hogy közben köszönő viszonyban sincs a vallásával.
2022. okt. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd felvenni?
2022. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
felpróbálni szeretném, nem hordani igazából :)
2022. okt. 2. 08:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod hordani egy próbára szerintem fölveheted, de nem értem minek. Azért mondjuk miseruhát már ne nagyon akarj felvenni és benne misét celebrálni próbából, de nem hiszem hogy ettől összedőlne a világ :D
2022. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha csak felpróbálnád az nem gond. Azt hittem úgy akarsz járni az utcán :D
2022. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Abból bajom lehetne, szal rendőrségi úgy vagy valami hasonló?
2022. okt. 2. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne belőle rendőrségi ügy? Csak simán felesleges, ha nem vagy pap, minek hordanád az ingjüket. Értelme nincs.
2022. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Prókátor ***** válasza:
100%

Ma már nem lenne belőle rendőrségi ügy. Valamikor még komoly bajba kerültél volna (mármint ha papnak adod ki magad).

Pár éve egy felvonuláson volt aki püspöki ruhában parádézott.

2022. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szp72 ***** válasza:
90%

Természetesen felpróbálhatsz akármilyen egyházi ruhát, nincs ebben semmi bűn. Használhatod színpadi kelléknek is, ha mondjuk papot alakítasz. Egy dolog számít bűnnek a szándékos megtévesztés, vagyis ha egyházi személynek adod ki magad, noha nem vagy az.


A papi civil ing tulajdonképpen közénséges ing, tehát bárki hordhatja, csak ki kell venni azt a fehér színű kollárét, ami az egyházi személyiséget jelzi.


[link]

2022. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!