Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek korrekt dolog az,...

Kései Sirató kérdése:

Szerintetek korrekt dolog az, ha egy vallásos, mélyen hívő ember megítél valakit, aki éppen válik a házastársától?

Figyelt kérdés
A Biblia szerint kategorizálnunk kell az embereket és akit bűnösnek gondolunk, azt le kell írni, vagy pedig mindenkinek kegyelemre van szüksége, és nem korrekt dolog az ítélkezés? Mit gondoltok?

2022. okt. 10. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

"akit bűnösnek gondolunk, azt le kell írni"

én ilyet még az életben nem hallottam, még a legfundamentalistább csoportoktól sem

2022. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Ítélkezni és leírni nem kellene, de jónak sem megítélni a tetteit. De azt is figyelembe kell venni, hogy ez gyakran előfprdul a nem hívők között. Ha nem kötelezte el magát arra, hogy az egész életében hívő életet éljen, akkor nem is kell tőle annyit számon kérni. Persze ettől még mindig nem lesz helyes, amit tett.tett
2022. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Elítélni és megítélni valakit vagy valamit nem ugyan azt jelenti, gondolom te az elsőre gondoltál.

Azt mondja a Biblia: „Ne ítélj, hogy ne ítéltess!” (Máté 7:1), és „Aki bűntelen közületek, az dobja rá az első követ!” (János 8,7)

2022. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
A Biblia szerint a válás bűn. Azt is írja, hogy a bűnös embert meg kell feddni. Tehát helyesen cselekszik.
2022. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
#4 Meg feddni sem ugyan azt jelenti mint fölényeskedve ítélkezni.
2022. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig az a történet jut eszembe, amikor a vallásosak meg akarják kövezni a parázna asszonyt, Jézus pedig azt mondja nekik, hogy az vesse rá az első követ, aki soha semmi rosszat nem csinált. Jézus nem vallást hagyott ránk, hanem hitet. Nekünk nem feladatunk ítélkezni mások felett, hanem azt kell a bűnös embernek mondani, hogy Isten ugyanúgy meg tud bocsátani neki is, mint ahogy nekem megbocsátott, mert én nem vagyok különb, mint bármelyik bűnös.
2022. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Demion ***** válasza:
30%
Az fel sem merül, hogy ne kommentáljátok egyáltalán mások dolgait? Vallásoséknál tényleg ennyire nehéz megállni, hogy ne törjetek pálcát mások fölött?
2022. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha leírnád a konkrét szituációt, könnyebb lenne megválaszolni is.
2022. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
#7 Most épp te törsz pálcát a vallásos emberek felett azzal, hogy általánosítasz.
2022. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Demion ***** válasza:
60%
Nem általánosítottam, az előttem szólókra reagáltam, akik azon tanakodtak, hogy csak megítélni kell másokat vagy megfeddni is. Erre mondtam, hogy talán egyiket sem kéne.
2022. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!