Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény könyvben...

Melyik keresztény könyvben (Jehova tanúi) van arról szó,hogy a negativ gondolatok 97%-a meg sem történik!?

Figyelt kérdés
2022. okt. 10. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

:-D


ez valami "pozitiv gondolkodas hatalma" szeru popular pszichologia konyvben van

mi az, hogy "negativ gondolatok megtortennek? felelemre gondolsz? mert a duh, a multtal kapcsolatos harag, buntudat vagy szomorusag is erzelem, es azok a dolgok mind megtortentek

es akkor meg csak az erzelmeknel tartunk, nem a "gondolatoknal"

ha valamire gondolsz, az a GONDOLAT megtortent

tehat a gondolatok 100%-a tortenik meg

2022. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 qkker1 ***** válasza:
56%
Jehova Tanúinál minden az Ördögtorony körül forog!
2022. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Az emberek miert vannak odaig az ilyen szektakert?
2022. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
11%

Szia

Pál apostol írt erről néhány könyvében.

Pál apostol kifejti, hogy a gondolkodásunknak szerepe van abban, milyen emberek vagyunk, és arra buzdít, hogy Isten gondolkodásmódja legyen ránk hatással, ne a világé: Róma 12:1, 2

"Kérlellek azért titeket, testvérek, Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent és Isten előtt elfogadható áldozatul. Így a gondolkodóképességeteket használva végeztek szent szolgálatot. És ne formáljon többé titeket ez a világrendszer, hanem változzatok meg azáltal, hogy megújítjátok a gondolkodásmódotokat. Így meg lesztek győződve arról, mi Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata."

Ezekkel a szavakkal hangsúlyozza, mennyire fontos uralni a gondolatainkat: „okoskodásokat rontunk le, és minden magaslatot, amelyet az Isten ismerete ellen emeltek, és minden gondolatot foglyul ejtünk, hogy engedelmeskedjen a Krisztusnak” 2Korintusz 10:5.

Mivel a gondolataink nagymértékben befolyásolják, milyen emberek vagyunk, mindig építő dolgokkal foglalkozzunk: Filippi 4:8

"Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, amik csak erényesek, és amik csak dicséretre méltók, továbbra is azokkal foglalkozzatok."

2022. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondta a főnököm,aki Jehova tanúi,hogy beszélni akar velem... Találkoztunk,beszéltünk,én meg mondtam,hogy azt hittem ki akar rúgni...erre mondta,hogy van egy ősi könyv amit nagyon tisztel és abba van,hogy a negatív gondolatok 97%-a nem történik meg!
2022. okt. 10. 21:42
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

ezt valahogy ugy olvasta, hogy amitol felunk, azoknak nagy resze nem kovetkezik be

vagy hallotta

2022. okt. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen akkor valószínű :)
2022. okt. 11. 05:36
 8/10 KZitus ***** válasza:
63%

#5

"...van egy ősi könyv...." - én mindjárt a Bibliára gondoltam, de rá is kérdezhettél volna, milyen könyvre gondolt, és akkor most nem találgatnánk veled együtt. 😊

2022. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ,tudom,rákérdezhettem volna :) nah majd legközelebb is hátha előhozza a témát :)
2022. okt. 12. 16:49
 10/10 hun_74 ***** válasza:
64%
Valószínűleg, egy nagyon régi Szabó Péter könyvben olvasta. 🤔
2022. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!